Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca alegi rucsac cu magneti si ai rezervor de aluminiu sau plastic e cool de tot!!! ;)

 

Acum serios, cel cu curele ia mai mult timp pt montat/demontat mai ales cand ajungi la benzinarie (dar probabil sta mai bine) cel cu magneti e mai rapid. Eu am un model cu magneti dar are si curele pt cazul in care il desfac pe tot si sa fiu sigur ca nu se va deplasa in timpul mersului. Daca ai rezervorul din tabla de otel ai toate variantele...

Parerea mea de utilizator: daca poti sa iti pui cu magneti e cel mai ok. Eu am dus 6-7 kile in el si nici nu s-a miscat. Dar ai grija sa nu se lipeasca pe magneti fire de praf magnetizate sau pilitura de fier pt ca iti va zgaria rezervorul in timp...

 

Bafta la alegere!

 

:P

Mesaj completat

Uite acest model il folosesc eu si e super ok!!!

http://www.louis.de/_30a580f2cbc6e905fc6a5...tnr_gr=10025084

Daca vrei sa il vezi da un PM sau messenger ID in profil.

Editat de soldi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca cel mai sigur e unul cu magneti si o curea scurta care se prinde de jug.nu-i trebuie mai mult. m-am dat cu el peste 200Km\h si n-a avut nici o treaba incarcat pana la nivelul carenei fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , uite aici : (http://www.mormota.ro/?alm=4&tart=99&id=1&catidd=10)

 

 

pe Str. Maramuresului , Cluj

Rezolvat.

Merci inca o data ;)

 

...........................................................

 

Alta problema:

- imi expira ITP-ul la BMW si buba e ca in talon e culoarea MARO, iar moto e carboon look, adica negru.

Le-am testat perspicacitatea celor de la Auto Remus si nu am trecut ITP-ul din 2 motive.

1: ei nu mai fac ITP-uri

2: au observat ca nu e maro. :P

In concluzie, imi trebuie un autocolant MARO, de cea mai proasta calitate si la cel mai mic pret, cca 1 mp.

 

Aveti idee unde pot gasi?

 

Doresc sa fie de proasta calitate, pt a nu-mi lasa urme pe folia deja existenta. Il pun pana trec de RAR :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca cel mai sigur e unul cu magneti si o curea scurta care se prinde de jug.nu-i trebuie mai mult. m-am dat cu el peste 200Km\h si n-a avut nici o treaba incarcat pana la nivelul carenei fata

 

 

Ok, multumesc pentru sfaturi dar legat de treaba cu carena ... al meu GS500E nu are prea multa carena :P oricum idea cu solutia multipla suna bine!

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. In urma unui mic incident datorita caruia o semnalizare nu mia functiona am decis sa-mi shimb semnalizarile cu leduri.

 

Am cumparat, am instalat (se pot instala doar intr-un fel...) dar acum imi merg concomitent->ca si cum as avea avarii. Are cineva vreo idee de ce ?

 

Un electrician unde pot sa merg? Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. In urma unui mic incident datorita caruia o semnalizare nu mia functiona am decis sa-mi shimb semnalizarile cu leduri.

 

Am cumparat, am instalat (se pot instala doar intr-un fel...) dar acum imi merg concomitent->ca si cum as avea avarii. Are cineva vreo idee de ce ?

 

Un electrician unde pot sa merg? Ms

 

 

releul de semnalizare moto e facut sa mearga ca sarcina cu becuri,care au un anumit consum.

Tu ai pus LED,care are un consum infinit mai mic fata de bec.

Poti inlocui releul de semnalizare original cu unul care merge cu LED-uri sau poti pune o rezistenta de sarcina care sa "simuleze" prezenta becurilor in circuit.

 

Bafta

 

PS:Vorbeste cu Dan Cata,lui ii place sa se joace cu LED-uri... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru reply-ul rapid. Pana la urma am gasit si eu topicul lui Cata si i-am trimis un PM. Probabil ca o sa incercu cu niste rezistente.

Mesaj completat

Mersi pentru reply-ul rapid. Pana la urma am gasit si eu topicul lui Cata si i-am trimis un PM. Probabil ca o sa incercu cu niste rezistente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru reply-ul rapid. Pana la urma am gasit si eu topicul lui Cata si i-am trimis un PM. Probabil ca o sa incercu cu niste rezistente.

Mesaj completat

Mersi pentru reply-ul rapid. Pana la urma am gasit si eu topicul lui Cata si i-am trimis un PM. Probabil ca o sa incercu cu niste rezistente.

 

 

Cu placere,

 

faza e ca pana la urma tot atata curent consuma tot ansamblul,rezistenta disipa puterea consumata in caldura...:P

 

Ramane chestia ca ai LED-uri ,care sunt mai funky si mai fiabile ca si becurile.

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie, imi trebuie un autocolant MARO, de cea mai proasta calitate si la cel mai mic pret, cca 1 mp.

 

Aveti idee unde pot gasi?

 

Doresc sa fie de proasta calitate, pt a nu-mi lasa urme pe folia deja existenta. Il pun pana trec de RAR :P

yzule baiu' nu-i cu RAR-u ca-i cu nea' militianu ce te opreste pe drum. sper sa nu te alegi cu vre-un dosar ca tu ai maro pe talon si tie ti negru. parerea mea e ca cu banii care ii dai pe autocolant si pe pus mai bine iti schimbi culoarea in talon si n-ai baiuri nici cu RAR-u si nici cu Gaia.

vopsesti motoru

faci programare telefonica la RAR

mergi la rar cu talonul motorului ,cartea si buletinul proprietarului

la rar se face identificarea (serii cadru si motor) si se scrie noua culoare in cartea motorului

cu toate actele mergi la politie unde se plateste taxa pt noul talon

Si nu se intampla nimik daca e negru si te opreste politia in drum spre rar si vede ca in talon e maro

ai justificare prin programarea prealabila la RAR

uite ce scrie pe rarom.ro

"Dupa vopsirea vehiculului in culoarea preferata, trebuie sa va prezentati la sediul unei reprezentante R.A.R. pentru modificarea culorii in cartea de identitatea vehiculului.

 

Actele necesare la R.A.R. pentru modificarea cartii de identitate a vehiculului (C.I.V.) sunt:

- cerere activitate R.A.R;

- act de identitate solicitant;

- cartea de identitatea vehiculului.

 

Mentionam ca pentru modificarea culorii in cartea de identitate a vehiculului este necesara obtinerea in prealabil a unei programari, la numarul de telefon 9672, in cazul cand va hotarati sa veniti cu autovehiculul la reprezentanta R.A.R. Bucuresti.

"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nimic??????

 

 

Suna in urmatoarele 2 ore la nr. 0748-767503 - Kirk. S-ar putea sa am ce-ti trebuie. Desi nu sunt sigur. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti recomand cu incredere firma quick-image. ti-l taie in ce forma ai nevoie, si pt cateva beri ti-l si lipesc pe motor. au sediul pe emil isac, langa placintaria aia, fly pie sau cum se numeste

 

Rezolvat.

Merci inca o data ;)

 

...........................................................

 

Alta problema:

- imi expira ITP-ul la BMW si buba e ca in talon e culoarea MARO, iar moto e carboon look, adica negru.

Le-am testat perspicacitatea celor de la Auto Remus si nu am trecut ITP-ul din 2 motive.

1: ei nu mai fac ITP-uri

2: au observat ca nu e maro. :P

In concluzie, imi trebuie un autocolant MARO, de cea mai proasta calitate si la cel mai mic pret, cca 1 mp.

 

Aveti idee unde pot gasi?

 

Doresc sa fie de proasta calitate, pt a nu-mi lasa urme pe folia deja existenta. Il pun pana trec de RAR :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie, imi trebuie un autocolant MARO, de cea mai proasta calitate si la cel mai mic pret, cca 1 mp.

 

Aveti idee unde pot gasi?

 

Vezi ca este pe Horea un magazin care vinde asa ceva....pe dreapta, undeva pe colt, cum mergi spre gara. Undeva pe la mijlocul strazii ....nu mai tin minte precis. Anul trecut am luat ceva folie neagra , cam tot 1mp si am dat vreo 15 lei. Cred ca de-acolo isi cumpara taximetristii folie, ca sa-si faca masinile cu alb/ galben...etc..

Editat de SubInfluentza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca este pe Horea un magazin care vinde asa ceva....pe dreapta, undeva pe colt, cum mergi spre gara. Undeva pe la mijlocul strazii ....nu mai tin minte precis. Anul trecut am luat ceva folie neagra , cam tot 1mp si am dat vreo 15 lei. Cred ca de-acolo isi cumpara taximetristii folie, ca sa-si faca masinile cu alb/ galben...etc..

 

daca imi amintesc bine, VERLA se numeste acel magazin

Editat de dedics
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca imi amintesc bine, VERLA se numeste acel magazin

Le-am trimis un mail acu 3 luni, am sunat ca sa fiu sigur ca a ajuns la ei si au promis ca imi raspund. Inca astept :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am trimis un mail acu 3 luni, am sunat ca sa fiu sigur ca a ajuns la ei si au promis ca imi raspund. Inca astept :P

 

 

Exista 2 magazine Verla. Cel de la mijlocul strazii Horea care vinde produse autocolante de tot felul si unul tot pe str. Horea (vis-a-vis de Music Pub) care se ocupa de imprimari. Depinde la care dintre ele ai trimis mailul si ce intrebari aveai. Poate nu a ajuns la compartimentul care trebuie.

 

De unde stiu asta? De 2 zile fac schimb de mailuri cu cei de la Verla (departamentul tehnic), pt. o comanda a noastra. Si se raspunde destul de prompt.

 

Recomand totusi utilizarea telefonului. E mai rapid si direct.

 

Folie cu siguranta o sa gaseasca acolo. Si nici nu e prea scumpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi trebuia ceva autocolant pt GS. Am trimes mail, am sunat sa intreb care ii statusu. Or zis ca a ajuns mailu la ei, si analizeaza cererea :P Mi-au cerut nr de telefon si au zis ca ma suna. De buna ca nu mi-am tinut respiratia pana ce ma suna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti recomand cu incredere firma quick-image. ti-l taie in ce forma ai nevoie, si pt cateva beri ti-l si lipesc pe motor. au sediul pe emil isac, langa placintaria aia, fly pie sau cum se numeste

 

 

Le-am trimis un mail acu 3 luni, am sunat ca sa fiu sigur ca a ajuns la ei si au promis ca imi raspund. Inca astept :P

 

daca asa sta treaba, mergi linistit in locul indicat de Daaaaan, firma se numeste MediaImagination mai nou, e la primul etaj si intri intr-un gang mic direct de pe strada apoi up pe scari... cauta-l pe domul Radu Potra. Asa am observat ca e proprietarul sau seful pe acolo... baietii te ajuta poate pe loc, daca nu au extrem de mult de lucru.

Mi-am facut autocolant la ei, mi-au convertit in vectorial si mi-au modificat dupa dorinte font-ul luat de pe net, in circa 20 de minute am plecat fericit cu treaba rezolvata, la un pret mai mult [adica ma putin, din punct de vedere al sumei] decat decent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zice un coleg de munca care se pricepe ca "in general la studiourile foto fac treaba asta"

Mesaj completat

Drumul de la cluj oradea, peste Capus e inchis. Care vreti sa ajungeti in Aghires, musai pe drumu Cluj zalau :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aviz celor care doresc sa incerce varianta de ocolire a orasului Cluj (Valcele - Apahida) , drumul este circulat de f putine masini care se deplaseaza intre satele din zona , este ok pentru o plimbarica pe un asfalt bun DAR .... cu zone cu nisip-pietris , pete de ulei,alunecari de teren (din cauza asta va intarzia enorm deschiderea oficiala ) , iar in zona de "case" cu dulai (caini mari , de stana - fara lemn la gat :D ), cu care am avut " norocul" sa fac cunostinta (3 caini au sarit la motoarele noastre - aveam cam 120-140 km/h - am lovit unul dintre ei cu partea dreapta radiator si picior - nu am cazut , dar mi-a fisurat radiatorul ... paguba cam de 150 euro.

 

 

Cele bune :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...