Sari la conținut

Accident șos. Vergului


Phor Marston
 Share

Postări Recomandate

Accident vis-a-vis de spitalul Nicolae Malaxa, am ajuns cu 2 minute dupa ce motociclistul a fost luat de o ambulanta S.M.U.R.D. nu stiu nimic de starea lui. Soferul din coserva, un mosulic, spune ca era pe banda a doua si vroia sa faca stanga sa intre pe o straduta si ca motociclistul ar fi blocat fata si ar fi alunecat direct in stanga masinii lui. Martori nu sunt sau n-au vrut sa vorbeasca. L-am ajutat pe un amic al motociclistului sa mute motoreta lui.

post-73218-0-47941700-1363790670_thumb.jpg

post-73218-0-31458600-1363790688_thumb.jpg

post-73218-0-07136800-1363790723_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ouch, cam nasol...fiti si voi mai cu bagare de seama ca astia inca inceaca sa se dezmeticeasca dupa iarna si incet incet tre sa isi intre in reflex. Pana o sa inceapa iar sa realizeze ca sunt si motociclisti in trafic mai dureaza un pic... Baiatul e ok? Intreb pt ca nu vad vreun semn de coleziune intre el si masina, si ma gandesc ca a alunecat doar pe jos. E un 530 sau 450 motoreta??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua si accidentul. Sanatate motociclistului....pare sa fie un accident usor! Mosneagul chior si surd probabil asculta muzica daca nu a auzit motorul, din cate stiu eu astea fac un pic de galagie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut tabla indoota la masina, mai mult ca sigur s-au acrosat. Nu stiu nimic de baiat. Daca il cunoaste cineva sa ne ofere mai multe informatii.

 

S-a intamplat in jurul ore 15:00, data 20.03.2013.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu a inceput sezonul si deja avem accidente, unele soldate cu RIP. Parca suntem rate pe lac... astia ne ucid pe toti.

Chiar azi ma uitam ca din 6 masini la semafor 4 "soferi" vorbeau la telefon, iar la fiecare drum pe care-l fac cu moto, cineva vrea sa ma calce sau nu se asigura si-mi iese in fata.

 

Sanatate motociclstului, bine ca nu a fost foarte grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E îndoit pragul mașinii cam ciudat, în două locuri, la ușă și înaintea roții.

 

Educarea șoferilor ar trebui să înceapă încă de la școlile de șoferi. Am făcut școala de șoferi de două ori dar niciodată nu s-a spus nimic de motociclisti, în schimb indivizii care pretindeau titlul de profesori de legislație ridicau frecvent problema camioanelor și a trenurilor, deci ăia sunt inamicii principali ai turismelor.

Acum vreo doi ani eram în dreapta, într-o mașină, prin sicilia. Observasem că șoferul (un localnic) nu ferea deloc canalizările/denivelările, le lua în plin și ținea destul de mult banda lui. Explicația lui a fost că dacă le-ar feri mereu ar fi șanse detul de mari sa pocnească vreun mobrist, lucru auzit de către instructorul de la școala de șoferi. Chiar și asa șoferii italieni sunt destul de varză la condus, dar accidentele moto cât am stat eu pe acolo, păreau a fi destul de rare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu a inceput sezonul si deja avem accidente, unele soldate cu RIP. Parca suntem rate pe lac... astia ne ucid pe toti.

Chiar azi ma uitam ca din 6 masini la semafor 4 "soferi" vorbeau la telefon, iar la fiecare drum pe care-l fac cu moto, cineva vrea sa ma calce sau nu se asigura si-mi iese in fata.

 

Sanatate motociclstului, bine ca nu a fost foarte grav

Nu esti singuru veneam cu conserva de pe mihai bravu de jos de pe vacaresti unul care venea de pe bulevardul ala cu mall vitan a facut stanga larg frumos cu telefonul la ureche era sa intru in el...a tras 10 metri mai in fata de statia de autobuz am oprit langa el i-am aratat semnu paci l-am injurat in toate felurile continua sa vb la telefon. La nici 100 de metri de pe straduta care se duce in jos (cea de langa kaufland) imi iese o blonda in fata care vorbea la telefon direct pe banda 2 unde mergeam regulamentar frumos sa-mi trag palma daca am mai vazut asa manie si obsesie cu telefoanele mergeam langa ea ii faceam semn uita-te in mmati de proasta ea tot cu ochi in telefon era ... (putea sa se incadreze pe banda 1 lejer dar nu ea direct 2 ...) apoi a ajuns in spatele meu am last-o mai moale ce vorbesti tata direct linia de tramvai probabil a terminat conversatia. Tre sa-mi iau o dacie sa ii palesc pe astia neaparat ca nu mai merge treaba ori se trezesc la realitate ori o sa-mi dea astia de la asigurari dauna totala mereu la dacie.Ziua si lovitu defapt dacia e prea noua si iese ieftin la piese trebuie ceva masina veche care o bara costa 20 de mil neapart :) @ Chivu scuza-ma cand stai intr-o tara straina si capacele de la canalizari sunt puse la nivel si ai un salariu minim net superior cred si eu ca-ti permiti sa iei alea in plin pe cand la noi gasesti cratere in mijlocul bulevardului de`ti rupi bascula sau pierzi controlu daca dai cu mobra,guri de canale de risti sa-ti ramana toba acolo cum sa nu feresti lucrurile astea cand dai o groaza de bani in service la inlocuirea elementelor de directie si bucsaraie si in 6 luni sunt la loc varza sau 1an din cauza drumurilor extrem de proaste.

Editat de Halogenn1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este foarte adevarat ca 90% din soferi vorbesc la telefon si 30% sunt idioti, insa din 10-15 motoare vazute in trafic(majoritatea vitezane) toate, fara exceptie, circulau haotic, crosetau si faceau liniute fiind primii la semafor.......Cu siguranta nu si in cazul de fata, insa si noi putem merge regulamentar, vazand cate greseli fac cei din jurul nostru. Sanatate riderului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

dupa rezervor si aripa pare a fi un 690 enduro, mobra destul de rara prin partile noastre... asta e , se mai intampla....

Cred ca ai dreptate, este un KTM 690 Enduro cu nr. de inmatriculare B 519 SER, s-ar putea sa am un martor care a vazut tot ce s-a intamplat. Daca il cunoaste cineva pe motociclist sa-mi dea de stire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare problema intersectia aceea . Sanatate si sa speram ca nu-i grav.

 

cum adica mare problema??? mare problema e cand te crezi zmeul din fanta si iti rupi picioarele cu prioritatea in dinti... altfel, daca mergi atent nu e problema deloc ;)

 

este foarte adevarat ca 90% din soferi vorbesc la telefon si 30% sunt idioti, insa din 10-15 motoare vazute in trafic(majoritatea vitezane) toate, fara exceptie, circulau haotic, crosetau si faceau liniute fiind primii la semafor.......Cu siguranta nu si in cazul de fata, insa si noi putem merge regulamentar, vazand cate greseli fac cei din jurul nostru. Sanatate riderului!

mare dreptate dar nu-i bai, zapacitii astia se accidenteaza singuri si de multe ori chiar grav.... asta e, cand te mananca pifometru s-ar putea sa-l spargi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica mare problema??? mare problema e cand te crezi zmeul din fanta si iti rupi picioarele cu prioritatea in dinti... altfel, daca mergi atent nu e problema deloc ;)

 

mare dreptate dar nu-i bai, zapacitii astia se accidenteaza singuri si de multe ori chiar grav.... asta e, cand te mananca pifometru s-ar putea sa-l spargi...

Trec zilnic prin acea intersectie de minim doua ori (dus/intors ;) ), ce-i drept mai mult cu conserva dar datorita celor parcati pana-n "buza" intersectiei orice ai vrea sa faci care sa includa strada Logofat Dan (cea perpendiculara) devine o actiune al carei rezultat implica de multe ori mai mult soarta decat indemanarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...