Sari la conținut

Postări Recomandate

salutare

dupa cum spune si topicul am ceva probleme la un f2... cand trag de gaz mai tare ii da in nas, daca accelerez incet trage frumos, asta in oras ca la drum lung dus in ture multe motorul merge frumos ba chiar isi revine o perioada si merge frumos si in oras. Pe loc se accelereaza cum trebuie, toate astea doar in sarcina... Test compresie facut inainte de a ii face carburatia (11,10, 10, 10) care e facuta recent, amestecul facut, rezervor spalat, bujiile si filtrul de aer au 6000 de km, aer fals nu trage pe nicaieri... are cineva vreo idee ca as putea sa mai verific la ea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

dupa cum spune si topicul am ceva probleme la un f2... cand trag de gaz mai tare ii da in nas, daca accelerez incet trage frumos, asta in oras ca la drum lung dus in ture multe motorul merge frumos ba chiar isi revine o perioada si merge frumos si in oras. Pe loc se accelereaza cum trebuie, toate astea doar in sarcina... Test compresie facut inainte de a ii face carburatia (11,10, 10, 10) care e facuta recent, amestecul facut, rezervor spalat, bujiile si filtrul de aer au 6000 de km, aer fals nu trage pe nicaieri... are cineva vreo idee ca as putea sa mai verific la ea ?

dupa un drum lung dai bujiile jos bag mana in foc ca ai amestecul prea sarac, sau verifica nivelul. oricum bag mana in foc ca nu e facuta carburatia bine.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carburatia are 3 saptamani, toate astea din cauza carburatorului nr 3, la acela sunt problemele, evacuare se incalzeste ceva mai greu fata de celelalte si bujia arata ceva mai rau decat celelalte, ceramica pare arsa... benzina bag din acelasi loc de ani de zile, aceiasi benzina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posibil chiar si una dintre bobine, fisa bujie sau bujie, cu defect intermitent. Trebuie facute masuratori precise si intr-o anumita ordine, in asa fel sa elimini pe rand , componentele suspecte. Toate acestea, se pot masura , iar daca componentele partii electrice corespund ca valori , iar compresia am inteles ca este ok, trebuie revizuita carburatia. O zi faina , si spor !! :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceasi problema o am si eu la un zx6r

eu am vazut ca am si un furtun de la vacuum scos ..nu stiu unde vine .

am banuit ca e din cauza aluia

 

vezi sa nu fi iesit si de la tine vreun furtun de pe undeva ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema rezolvata : una din bujii, cea de la nr 3 era bagaboanta, cand o tineai in sus cu electrodul sa te uiti la ea electrodul era la locul lui... cand o bagai la locul ei electrodul se lasa in jos si atingea acel piciorus. merge perfect acum. multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...