Sari la conținut

Problema acceleratie cu oprire motor


Postări Recomandate

Nici mie nu-mi vine sa cred.

 

 

Si atunci de ce ai luat-o?

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, deci ai dat examen ai luat permisu? te-ai dat pe motor la scoala? cati ani ai?

scoala am facut pe naked (poligon), enduro (circuit) si speed (pe poligon setat pentru viraje) cu Robert Necsulescu (Robo) scoala Next Level. Permis am luat. Am peste 30. Cred ca-s apt de Moto Guzzi :D... oricum informatiile astea sunt irelevante pentru topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoala am facut-o cu Robo in Bucuresti (in caz ca stie cineva de el). Deocamdata am problema cu semnalizarea care la Moto Guzzi nu e pe releu ci electronica cu un SMD care la mine e ars. L-am comandat si astept sa apara.

 

Am sa ies in weekend dar fara suparare nu cred ca o sa fac asa cu ambreiajul si acceleratia. Inca nu am experienta .

Iesi intr-o parcare goala cu cineva care sa-ti arate care este treaba cu acceleratia aia nenorocita :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo nu stiu ce scoala ai facut tu si cu cine daca nu sti ce se intampla cand faci ce ti-am zis eu, apropo poti sa ai si 50 ani daca nu ai creieri in cap mori si cu piagio ciao.

ps stai linistit si eu am peste 30

Editat de rola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo nu stiu ce scoala ai facut tu si cu cine daca nu sti ce se intampla cand faci ce ti-am zis eu, apropo poti sa ai si 50 ani daca nu ai creieri in cap mori si cu piagio ciao.

ps stai linistit si eu am peste 30

multumesc frumos pentru sfaturi si amabilitate... chiar sunt incepator....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul , normal ca orice motor, egal ca este de auto sau de motocicleta, trebuie incalzit inainte sa pleci cu el sau sa-l turezi. Solicitarea in conditii de regim de temperatura scazuta a motorului ( rece) aduce dupa sine , uzuri premature si pronuntate . In ce priveste filtrul de ulei , neaparat schimbat la fiecare schimb de ulei,si in nici un caz spalat sau suflat,,,,se pot desprinde ulterior fragmente din elementul filtrant , care cu siguranta vor provoca prejudicii materiale si spirituale deosebite !!! Sa-l folosesti fara incidente !!! :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul , normal ca orice motor, egal ca este de auto sau de motocicleta, trebuie incalzit inainte sa pleci cu el sau sa-l turezi. Solicitarea in conditii de regim de temperatura scazuta a motorului ( rece) aduce dupa sine , uzuri premature si pronuntate . In ce priveste filtrul de ulei , neaparat schimbat la fiecare schimb de ulei,si in nici un caz spalat sau suflat,,,,se pot desprinde ulterior fragmente din elementul filtrant , care cu siguranta vor provoca prejudicii materiale si spirituale deosebite !!! Sa-l folosesti fara incidente !!! :mexicanwave:

Merci de sfat. Cat de placut e sa fii indrumat cu bunavointa si fara orgolii fara sens. Din pacate am ramas cu un gust foarte amar dupa acest prim topic deschis de mine....cred ca si ultimul.

Multumesc inca odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de sfat. Cat de placut e sa fii indrumat cu bunavointa si fara orgolii fara sens. Din pacate am ramas cu un gust foarte amar dupa acest prim topic deschis de mine....cred ca si ultimul.

Multumesc inca odata.

Nu va fi ultimul , niciodata nu e .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtrul de aer arata bine. L-am scos si l-am mai curatat dar oricum o sa-l schimb cat de repede. La fel si bujiile si filtrul de ulei. Chiar...filtrul de ulei cica se curata si nu se schimba...asa mi-au spus niste tipi de la un magazin unde am vrut sa fac comanda. Mi-au spus ca nu exista la distribuitori asa filtru de ulei. Oricum o sa-l comand pe ebay ca acolo era :D.

 

 

De curiozitate la ce magazin ai fost in Iasi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...