Sari la conținut

Accident moto Republica


Razvan1
 Share

Postări Recomandate

Am trecut acum pe la Republica si la prima intersectie spre morarilor era un kawasaky verde cazut si o masina de la timbark avariata ..baiatul era pe jos nu prea am putut sa vad prea multe deoarece m-am luat in gura cu un taximetrist nesimtit care spunea ca isi baga si isi scoate in ei de motociclisti. Baiatul clipea sper sa fie bine. Multa sanatate.

Editat de Razvan1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Ped O'Phile

era mai important sa te certi cu taximetristu pt ca ti-a jignit gradu' de motociclist decat sa vezi ce-avea baiatu?:))

EPIC !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era mai important sa te certi cu taximetristu pt ca ti-a jignit gradu' de motociclist decat sa vezi ce-avea baiatu? :))

 

EPIC !

 

Cred ca erau 200 de masini acolo..chiar nu ai altceva de comentat.. serios ?

 

@edit: Acel taximetrist era un tigan ordinar cu ochelari de cocalar iar eu am o greata pentru acesti oameni..puteti sa ma balacariti pana maine ca nu imi pasa..eu am raportat ce aveam de raportat . Acolo claxonau toti in spate si chiar nu aveam unde sau cum sa opresc . Mai erau si 2-3 motociclisti prin preajma .

Editat de Razvan1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ped O'Phile

Cred ca erau 200 de masini acolo..chiar nu ai altceva de comentat.. serios ?

 

Din ce-ai scris in primu' post, cam asta se-ntelege.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era mai important sa te certi cu taximetristu pt ca ti-a jignit gradu' de motociclist decat sa vezi ce-avea baiatu? :))

 

EPIC !

Iti dai seama destept ce esti tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti motociclist si vezi un confrate singur si tavalit opresti. E regula de baza. Daca sunt deja altii ajunsi inaintea ta nu e obligatoriu. Daca te obliga politia sa circuli te supui, asta e. Dar daca se poate, tot e bine sa opresti si sa intrebi ce si cum, poate e nevoie de ajutor, decat sa te certi cu un taximetrist si sa pleci mai departe. Parca am innebunit cu totii, nici macar ce e bine si ce e rau la nivel elementar nu mai stim. E mai importanta cearta decat situatia motociclistului ala intins pe jos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Conteaza mai putin ce a facut colegul nostru, important ca baiatul sa fie bine. Insanotosire grabnica!

 

P.S: Taxime-tristi, nimic alceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ravishing

E ireal.

Sper sa fi inteles eu gresit.

Dar eu inteleg ca un domn motociclist, trece pe langa un alt domn motociclist tavalit.

Iar acesta nu se opreste pana nu ajunge in fata calculatorului sa deschida topic legat de accidentul pe care l-a vazut.

Ireal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ! ..asta sa fie problema, eu te-am informat acum e treaba ta ce parere iti faci mai departe.

no bine ca ne-ai informat. ajuta enorm. ce conteaza in ce stare-i fraieru ala, sa moara, da-l dracu de motociclist, bine ca tu ai ceva de impartit cu taximetristu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa vezi un motociclist cazut si tu sa pleci mai departe tu fiind motociclist... Tu la randul tau cum te-ai simti sa fi pe jos si sa nu opreasca nimeni sa te ajute...

 

Lumea in care traim a luato razna ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa vezi un motociclist cazut si tu sa pleci mai departe tu fiind motociclist... Tu la randul tau cum te-ai simti sa fi pe jos si sa nu opreasca nimeni sa te ajute...

 

Lumea in care traim a luato razna ....

macar ne-a informat. si daca mai si clipea, sigur e ok, nu avea nevoie de ajutor. si onoarea motociclistilor a fost aparata, totu-i bine cand se termina cu bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu mai clar pentru toti incompetentii care nu au inteles ceea ce am vrut sa spun.

 

Eram cu masina si erau acolo 200 de masini ! Baiatul era cazut si am specificat faptul ca clipea ..smurdul era acolo.. mai erau acolo inca 3 motociclisti. Eu eram cu familia mea in masina si politistu urla la noi sa trecem. Cum ati fi putut voi sa opriti vreau si eu sa stiu sunt foarte curios. Multi destepti pe acest forum. Daca eram cu motocicleta logic ca opream dar in situatia asta nu aveam cum. Dupa ce ca eram suparat si ofticat se trezeste si un taximetrist sa isi bage si sa isi scoata..la cati nervi aveam ce ati fi vrut sa fac ? sa opresc in mijloc sa ma injure toti si sa imi iau si vreo amenda . Cat de "inteligenti" pot fi unii oameni.

 

Indiferent daca imi iau ban sau nu va spun sincer ca pe zi ce trece incerc sa intru mai rar pe acest forum deoarece s-a umplut de copii frusrati si de meseriasi care au si ei 10 ani de motociclism si se cred zeii pamantului. Nu mai exista bunatate nu mai exista omenie nu mai exista intelegere nu mai exista nimic. Hai sa aruncam cu noroi sa il luam la *** pe ala ca s-a luat la cearta cu taximetristu..vai cine suntem noi astia din fata tastaturii.

Editat de Razvan1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut acum pe la Republica si la prima intersectie spre morarilor era un kawasaky verde cazut si o masina de la timbark avariata ..baiatul era pe jos nu prea am putut sa vad prea multe deoarece m-am luat in gura cu un taximetrist nesimtit care spunea ca isi baga si isi scoate in ei de motociclisti. Baiatul clipea sper sa fie bine. Multa sanatate.

Pentru incompetentii care nu stiu sa explice :)

 

Eram cu masina si erau acolo 200 de masini ! Baiatul era cazut si am specificat faptul ca clipea ..smurdul era acolo.. mai erau acolo inca 3 motociclisti. Eu eram cu familia mea in masina si politistu urla la noi sa trecem. Cum ati fi putut voi sa opriti vreau si eu sa stiu sunt foarte curios. Multi destepti pe acest forum. Daca eram cu motocicleta logic ca opream dar in situatia asta nu aveam cum. Dupa ce ca eram suparat si ofticat se trezeste si un taximetrist sa isi bage si sa isi scoata..la cati nervi aveam ce ati fi vrut sa fac ? sa opresc in mijloc sa ma injure toti si sa imi iau si vreo amenda . Cat de "inteligenti" pot fi unii oameni.

P.S.

ce intelegi in primul post? cum este al doilea ?

BTW :

No hard feelings Editat de hashu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au importanta prea multe detalii...trebuie sa tratati totul ca atare..va legati foarte mult de acele detalii inutile in loc sa intelegeti natura unei probleme. Preferati sa va contraziceti si sa va certati in loc sa va ganditi " ba ala poate nu a putut sa opreasca macar ne-a informat bun prost cum e ne-a informat " punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent daca imi iau ban sau nu va spun sincer ca pe zi ce trece incerc sa intru mai rar pe acest forum deoarece s-a umplut de copii frusrati si de meseriasi care au si ei 10 ani de motociclism si se cred zeii pamantului. Nu mai exista bunatate nu mai exista omenie nu mai exista intelegere nu mai exista nimic. Hai sa aruncam cu noroi sa il luam la *** pe ala ca s-a luat la cearta cu taximetristu..vai cine suntem noi astia din fata tastaturii. :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul este la spital , motoreta e " ok" . Soferita nu i-a dat prioritate .Sanatate baiatului .

post-51540-0-28877600-1368207864_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se cearta nimeni, dar daca esti motociclist si vezi un accident cu motociclisti OPRESTI. Fiindca nu se stie daca e nevoie de ajutor sau nu. Sunt foarte putine situatiile in care poti spune cu adevarat "nu am putut". De cele mai multe ori, daca vrei intr-adevar, poti sa opresti, eventual ceva mai departe de locul faptei si o iei pe jos. Hai sa nu ne facem ca nu intelegem: adica nu ai timp sa opresti ca esti cu familia, ca era agloemrat, ca te certi cu nu stiu cine etc, dar ai timp sa postezi pe forum? Comoditate cat cuprinde, scuze de tot felul, nu-i asa? Acu cateva zile a fost un accident, un motociclist a oprit, a ajutat, cristi 57 sau cam asa, un om pe care am avut placerea sa il cunosc. El a oprit si a ajutat, nu a postat. Intelegi diferenta? E aiurea sa spui "am vazut un accident, nu am oprit dar va informez ca...." Pai mai bine nu ne informai si OPREAI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul este la spital , motoreta e " ok" . Soferita nu i-a dat prioritate .Sanatate baiatului .

in sfarsit ceva util in doua pagini de abertii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...