Sari la conținut

Sambata 18 Mai, putin prin Transilvania


Vizitator GSA
 Share

Postări Recomandate

Vizitator GSA

pai asta e drumul de la chei in sus, e mai rau ca asta?

 

img00143d.jpg

 

in delta we urmator, la dunavatul de jos. haleala buna rau dar trebuie anuntat dinainte cati suntem sa ne gateasca. la fel daca vreti sa ramaneti peste noapte trebuie vorbit. am fost cu mai multi acolo, e misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator GSA

e ok dar eu n-am traseu sa va propun. mihai si adi nu pot merge decat pe asfalt. sa mergem la sighisoara ar fi ceva sub 600 dus-intors.

asta e fix 554:

 

transilvania.jpg

 

cheile gradistei e si mai subtire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti ?

 

http://www.cabanaplaiulfoii.ro/

 

 

 

Singura "problema" este drumul din zarnesti pana la cabana (9 km) care nu este asfaltat, dar este pietruit asta vara si compactat cu cilindru, cu masina se merge lejer cu 60 km/h

acolo mi-am crapat un far de ceata la masina cu ceva ani in urma. am luat o groapa de am atins cu plasticele din fata asfaltul . a fost unul dintre cele mai goaznice drumuri pe care am fost :).

faza e ca padurea a cam disparut de acolo si nu prea mai ai ce sa vezi in jur decat niste munti talhariti :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O alta varianta atunci daca vreti km/paine cu plecare mai de dimineata [ aprx 7 ] la fratii Bg la scoicute [ Dalboca ].......... :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost de nenumarate ori de la cheile gradistei pana sus si cu k-ul, si inainte de a se compacta. eu merg daca zici ca e ok. ai fost?

De la complexul Cheile Gradistei pana sus la complex Fundata ( cand spui sus cred ca la asta te referi) sa asfaltat ,....dumul dintre Zarnesti si cabana Plaiul Foii ( am fost in ianuarie in ambele locatii) cred ca e mai compactat, desi cand am fost eu era si ceva zapada.

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

mai cred ca va ramane harta de mai sus, care sunteti amatori. daca mergem repede putem sa ne abatem si pana la sighisoara de la bv si sa venim la ruta prin odorhei - miercurea ciuc. we celalalt dalboka sau delta dupa cum va bate vantul. am sa postez ruta garmin sa o incarcati. sa vad daca platforma asta suporta formatul, cea veche nu mergea. daca e tot la fel pun un link de descarcare. pt dalboka nu e nevoie sa pleci devreme, se ajunge repede. si eu vreau la scoici. e foarte placuta locatia, mi-ar placea sa te indopi dar sa si bei ceva si sa poti ramane acolo peste noapte, nu stiu daca se poate.



ok, nu merge de atasat. am pus pt oricine o pagina cu rute salvate de mine, o gasiti aici:

 

http://www.bikersnet.ro/RUTE/

 

care aveti garmin nu am ce sa va explic, care nu aveti garmin puteti descarca free de pe net mapsource si incarca rutele. le vedeti, se pot edita...etc. puteti extrage coordonate. sunt pe net softuri de transcodare pt alte sisteme daca e nevoie.

ruta de sambata e asta, 549 km:

 

buc-bv-tgsec-foc-buc.gdb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. pt dalboka nu e nevoie sa pleci devreme, se ajunge repede. si eu vreau la scoici. e foarte placuta locatia, mi-ar placea sa te indopi dar sa si bei ceva si sa poti ramane acolo peste noapte, nu stiu daca se poate.

asa ca sa-ti fac pofta :banana: : post-40304-0-91493400-1368600625_thumb.jpgpost-40304-0-91376000-1368600638_thumb.jpgpost-40304-0-08857000-1368600650_thumb.jpg

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

okesz: multumim am sa modific ruta si repostez. nu vii si tu? la garmisch mergi?

sds: ai rabdare ca mai sunt zile sau pofta buna daca mergi acum! si mie imi place acolo.

 

p1000296d.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De la TgSec va recomand DN 2D prin Lepsa, este incomparabil mai frumos decat prin Onesti-Adjud.

Este un drum proaspat reabilitat si de calitate buna.

Asa este, si eu recomand acel drum este fain. Dar parca era o bucatica neasfaltata aproape de localitatea Ojdula.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ca sa-ti fac pofta :banana: : attachicon.gifDSC_3060.jpgattachicon.gifDSC_3068.jpgattachicon.gifDSC_3069.jpg

 

Ok , cine a mai fost la dalboka ,,,,,? se poate sta la cort in zona exista ceva amenajat ,,? poate o facem in We 25/26 daca este si vremea ok si in cazul acela se poate lasa seara cu o bauta zdravana garnisita cu acele scoici de toti laudate , v-ar atrage ideea ,,,?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

okesz: multumim am sa modific ruta si repostez. nu vii si tu? la garmisch mergi?

 

 

Multumesc pt invitatie, dar in acest weekend voi fi intr-un team building.

 

Asa este, si eu recomand acel drum este fain. Dar parca era o bucatica neasfaltata aproape de localitatea Ojdula.

 

N-am mai fost acolo in ultimii 2 ani, dar presupun ca au terminat de asfaltat tot drumul si l-au reabilitat complet.

Oricum, nici bucata aia neasfaltata nu era de speriat, mai ales cu moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu raman la ruta Bucuresti -Rasnov-Zarnesti-Poiana Marului-Sinca Veche-Recea-Sambata de Sus=250 Km



Plecare de la Petrom Baneasa ora 08.00, Dan 0722661428

Editat de daniel1954
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, si eu recomand acel drum este fain. Dar parca era o bucatica neasfaltata aproape de localitatea Ojdula.

 

Bucatica neasfaltata (daca exista) e dupa Ojdula spre Focsani. Pe bucata Tg Secuiesc - Ojdula am fost toamna trecuta si era proaspat asfaltata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bucatica neasfaltata (daca exista) e dupa Ojdula spre Focsani. Pe bucata Tg Secuiesc - Ojdula am fost toamna trecuta si era proaspat asfaltata.

Cand am fost eu in 2011cu burgmanul Ojdula era varza, daca spui ca e asfaltata m-as baga la o tura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

gata v-am rezolvat, asta e noua harta, km 515, oul lui columb.

 

transilvania.jpg

 

noul fisier garmin tot aici, l-am suprascris: buc-bv-tgsec-foc-buc.gdb

nu mai modific nimic, o iau incolo, la 9 plecarea cum am zis. asta nu e germania, drumuri perfecte nu sunt.



l.e.: raman la prima varianta, drumul e praf:

http://www.radiomures.ro/stiri/accident_grav_pe_dn_2d_ojdula_foc_ani.html

Editat de GSA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sapati putin pe net o sa vedeti ca doar 6 km sunt neasfaltati din DN 2D, dupa Ojdula spre Lepsa (intr-adevar astia 6 km sunt praf, dar nu mergeti cu TIR-ul sa va rasturnati :D ), in rest este OK si foarte pitoresc.

In orice caz nu se compara cu monotonia de pe Onesti - Adjud - Focsani.

 

Dar nu ma bag, voi mergeti nu eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag ca sa ..ma bag SI NU CA AS VENI

 

bucuresti urziceni buzau focsani......iti plangi de mila drum drept , multe sate , radare garla

brasov bucuresti dn1 IDEM

 

DECI DOAR O TREIME ESTE INTERESANTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag ca sa ..ma bag SI NU CA AS VENI

 

bucuresti urziceni buzau focsani......iti plangi de mila drum drept , multe sate , radare garla

brasov bucuresti dn1 IDEM

 

DECI DOAR O TREIME ESTE INTERESANTA

:agree: Intre Focsani si Bucuresti o sa fie minim 5-6 radare. Not fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

bine frate stati toti acasa sau mergeti fiecare pe drumul vostru. ce cosmar la orice km de k-k-t daca sunt mai multi de 2 fiecare vrea sa o ia pe alta parte. eu plec incolo ori pe ruta asta ori sighisoara, vad eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...