Sari la conținut

Bebe A Avut Accident


Placebo
 Share

Postări Recomandate

Doamna (mama de motociclist) nu era pe trecere. Bebe a incercat sa evite impactul lasand motorul pe jos dar din pacate i-a secerat picioarele doamnei care a cazut si shi-a fracturat umarul. Doamna accidentata este in sala de operatzie acum. Sa dea Dumnezeu sa se faca bine cat mai repede si fara sechele.

 

 

 

 

Mai multe amanunte AICI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a fracturat osul HUMERUS. Adica cel dintre cot si umar.

 

Au scapat amandoi subtire. Din pacate prietenul cu motorul o sa stea pe bara 3 luni si asta doar daca nu il vrea pe platou cu marul in gura persoana accidentata. Ma indoiesc totusi sa vrea asta daca este mama de motociclist. Oricui se poate intampla. Chiar si fiului ei. Poate se gandeste la aspectul asta.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol cu traversarea prin loc nepermis :lol: si bine ca bebe a avut prezenta de spirit sa evite un impact frontal care sigur nu se solda doar cu atat.

 

Sanatate doamnei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu intzeleg de ce i-ar lua carnetul daca nu a fost vinovat. Viteza lui nu depasha 40 km/h. Nu intzeleg cum doamna nu l-a vazut. Bebe mi-a spus ca se uita in stanga si travarsa. Cand a vazut-o a incetinit dar nu a pus frana decat cand a inceput sa traverseze benzile in fuga.

 

 

PS:bine ca a avut inspiratzia sa culce motorul pentru ca altfel era mult mai rau. Doamne fereste.

 

PPS: multa sanatate Doamnei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a fracturat osul HUMERUS. Adica cel dintre cot si umar.

 

Au scapat amandoi subtire. Din pacate prietenul cu motorul o sa stea pe bara 3 luni si . Ma indoiesc totusi sa vrea asta daca este mama de motociclist. Oricui se poate intampla. Chiar si fiului ei. Poate se gandeste la aspectul asta.

Depinde..nu neaparat si asta o spun datorita faptului ca de la 1 decembrie intra in vigoare noul cod rutier (http://www.politiaromana.ro/DPR/legislatie_rutiera.htm). Iar acesta prevede expres vina pietonilor in cazul traversarii neregulamentare etc.

Exista un principiu al Dreptului Penal caz in care se aplica retroactivitatea legii penale si anume "legea penala mai favorabila".

Insanatosire grabnica doamnei respective.

 

P.S. Pe de alta parte te rog frumos abtine-te de la comparatii de genul "asta doar daca nu il vrea pe platou cu marul in gura persoana accidentata".. nu de alta dar face o paralela cu un purcelus de lapte si sincer, nu cred ca ai vrea sa induci cuiva aceasta imagine ... :lol:

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Glumetz mic ce esti ;) Ma amuzi atat de tare incat deja mi-ai devenit antipatic.

 

On topic. De la 1 decembrie intra in vigoare noul cod rutier. Cel putin asa e anuntzat pe sitele Politiei Romane. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regret sincer ca ti-am devenit antipatic. Oricum nu poti fi prieten cu toata lumea. Si mai stiu ca in momente din astea nu poti evita sensibilitatea unora care iti intorc cuvintele suparandu-se pe tine de ramai masca. Nu e prima oara cand patesc asta, m-am obisnuit.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti cei care stiti amanunte cu privire la necazul asta va rog sa-mi dati pm !

Multumesc :lol:

 

Sanatate maxima si recuperare rapida doamnei respective(mama motociclistului)!

Sper ca si Bebe este ok!

 

 

Cat despre retinerea actelor de politie este o procedura normala in cazul accidentelor cu vatamare!

 

Important este sa-l ajutam si pe Bebe si Doamna respectiva ! Totusi, suntem oameni printre oameni si din cate stiu, Bebe, nu a vrut s-o lase pe doamna accidentata sa plece(care de vro 2 ori a incercat sa plece) pana la venirea salvarii ! A procedat cat se poate de corect si legal....si cu o mare inspiratie !

 

 

Regret sincer ca ti-am devenit antipatic. Oricum nu poti fi prieten cu toata lumea. Si mai stiu ca in momente din astea nu poti evita sensibilitatea unora care iti intorc cuvintele suparandu-se pe tine de ramai masca. Nu e prima oara cand patesc asta, m-am obisnuit.

 

Las-o balta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va certatzi aiurea, nu este momentul si nici topicul. A fost doar o figura de stil un pic neinspirata oricum neimportanta in momentul de fatza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce spital se opereaza?

Poate putem face ceva pt ea.

 

Din pacate Bebe nu are acces pe Motociclism. O sa puna pe site-ul DM amanunte. Am aflat ca doamna este si ea doctor ... daca nu ma inshel chiar ortoped.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate Bebe nu are acces pe Motociclism. O sa puna pe site-ul DM amanunte. Am aflat ca doamna este si ea doctor ... daca nu ma inshel chiar ortoped.

 

 

E bine ca-i ortoped, da' de ce naiba a tot vrut sa fuga de acolo dupa accident? hmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce de kko...trebuia ca femeia sa fie calcata in picioare...ce ma enerveaza oamenii astia care traverseaza pe unde li se pare lor ca e mai bine in afara de trecere de pietoni alergand si neasigurandu-se. Nu sunt usa de biserica si eu traversez ca boul, dar nici chiar asa...auzi sa se uite in stanga, cand de fapt acolo e scuaru pentru liniile de tramvai, ar trebui sa plateasca pentru motor...

 

Sanatate maxima ( MOTORULUI si MOTOCICLISTULUI ) - pentru femeie nici un deget nu ar trebui sa se ridice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce de kko...trebuia ca femeia sa fie calcata in picioare...ce ma enerveaza oamenii astia care traverseaza pe unde li se pare lor ca e mai bine in afara de trecere de pietoni alergand si neasigurandu-se. Nu sunt usa de biserica si eu traversez ca boul, dar nici chiar asa...auzi sa se uite in stanga, cand de fapt acolo e scuaru pentru liniile de tramvai, ar trebui sa plateasca pentru motor...

 

Sanatate maxima ( MOTORULUI si MOTOCICLISTULUI ) - pentru femeie nici un deget nu ar trebui sa se ridice.

 

Omule, nu vorbi asha. Cu totzii suntem cateodata neatentzi. Cel mai important acum este sa se faca bine indiferent a cui este vina. Si ea si Bebe au trecut prin clipe grele, ea este in operatzie acum si amandoi sunt cu psihicul la pamant. Este mare pacat ca s-a intamplat dar asta este viatza si sanatatea este ce conteaza mai mult. Din acea cauza si Bebe shi-a culcat motorul neinteresand-ul ce pagube o sa aiba la motor pentru a evita un deznodamand mai grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Placebo, ce a facut Bebe este de admirat, dar vezi tu...daca femeia nu era acolo nu se intampla asta.

 

@Dacian - Bebe a fost inspirat, dar daca se intampla si mai grav? Patea grav ceva sa vezi ce o injurati pe cocoana...se pare ca nu numai cei care conduc ar trebui sa ia lectii de legislatie rutiera, ci si pietonii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dacian - Bebe a fost inspirat, dar daca se intampla si mai grav? Patea grav ceva sa vezi ce o injurati pe cocoana...se pare ca nu numai cei care conduc ar trebui sa ia lectii de legislatie rutiera, ci si pietonii.

Nu trebuie condamnata femeia pentru o clipa de neatentie , e rau ce s-a intamplat dar bine ca nu a fost mai rau .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj de la Bebe - citez:

 

"AM SA IAU LEGATURA CU DRAGOS BAIATUL VICTIMEI SA VAD UNDE CE SI CUM, MIINE MA PREZINT LA SPITAL SAU CHIAR IN SEARA ASTA DACA E POSIBIL DUPA CE VIN DE LA UDRISTEI.

O RUGAMINTE AM TOTUSI SA NU MAI INJURE NIMENI FEMEIA CA TRECE PRIN DESTULE PLUS CA E MAMA DE MOTOCICLIST DECI PUTINA CUVINTA SI BUN SIMT. NU POT POSTA PE MOTOCICLISM ASA CA VA LAS PE VOI SA TRANSMITETI MESAJUL"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, ce veste de (cuvant urat), ma sperii frate. Acu' vorbesc cu Bebe la mobil. Fac orice pot sa-l ajut. Sa mor eu daca nu-i sparg cu bataia pe pietonii astia infecti. Hai ca nu stiu ce sa mai zic , ca sint in crize.

 

M-am mai calmat , da tot in crize sint. Nu stiu ce-i de facut , da cred ca pina nu mergem toti motociclistii iar la guvern nu se rezolva nimic. Adica scrie in decret sa mergi cu 50 la ora si esti vinovat ca-ti sare un jeg in fata. Pai de ce sa-l eviti, sa-ti strici motoru? Jegu scapa si tu repari , ca bani nu vezi. Am inteles ca intra noul cod rutier in vigoare , macel fac , sa vad cine-mi mai sare in fata aiurea. Pai eu nu am drepturi ? Toti nebunii misuna pe strada , un mos a vrut sa-mi dea cu geanta in cap ca i-am dat clanson si nu era pe trecere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...