Sari la conținut

Ce motocicleta imi recomandati?


Vizitator Tudosee
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Tudosee

Buna seara!

Am creat acest topic pentru a va cere parerea despre ce motocicleta sa-mi achizitionez. O sa mai dureze ceva pana o sa am si bani pentru a cumpara ceva... momentan imi permit doar sa visez. :))

Caut ceva de 125cc, bun pentru plimbari mai lungi, sa fie confortabil si sa traga cat de cat si cu 2 persoane pe el... eu m-am orientat spre ceva crusier sau sport touring, dar nu prea cunosc motociclete de genu de 125cc si cred ca tot la rs/cbr ajung :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita de 125cc daca vrei sa urci un deal cu 2 persoane... daca stii ca esti cerebral si nu te incanta sa tragi de acceleratie doar ca sa vezi ce rau se poate intampla... uitate peste touringurile de 650, ori gs500... motociclete nu prostii de 125. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita de 125cc daca vrei sa urci un deal cu 2 persoane... daca stii ca esti cerebral si nu te incanta sa tragi de acceleratie doar ca sa vezi ce rau se poate intampla... uitate peste touringurile de 650, ori gs500... motociclete nu prostii de 125. Succes!

Good good. :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La clasa 125 nimic nu este peste Varadero 125. Confortabila si trage ca o camila, eu am varadero de 125 cu 70.360 km si sunt maxim de multumit de ea, am cumparat-o acum 3 ani la 40.000 de km si pana acum nu am bagat bani decat in cpnsumabilele obisnuite asa ca daca e sa alegi 125, ia-ti varadero :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 persoane + bagaje + touring + dealuri + depasiri + etc => 125 cmc cred ca e subdimensionat. Eu m-as orienta catre un monocilindru de capacitate medie (vezi: suzuki dr 600-650, kawa klr, yamaha tenere, suzuki LS 650 etc) dupa cum te tine buzunarul.

 

succes!

Editat de Roni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg de ce ti-ai cumpara un 125..doar daca ai 16 ani.. eu mor cand le aud cum partaie.. mai bine mi-as lua o aprilia habana si stiu ca am facut o treaba.. sau macar un

250

Editat de hypnotech24
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna seara!

Am creat acest topic pentru a va cere parerea despre ce motocicleta sa-mi achizitionez. O sa mai dureze ceva pana o sa am si bani pentru a cumpara ceva... momentan imi permit doar sa visez. :))

Caut ceva de 125cc, bun pentru plimbari mai lungi, sa fie confortabil si sa traga cat de cat si cu 2 persoane pe el... eu m-am orientat spre ceva crusier sau sport touring, dar nu prea cunosc motociclete de genu de 125cc si cred ca tot la rs/cbr ajung :))

Salut.

Daca esti incepator si iti doresti un motor de 125 cu care sa faci excursii pe doua roti la pret acceptabil iti recomand un Minsk de 125 cm3 cu care vei fi mai mult decat multumit.Este usor de intretinut si durabil.Piese gasesti pentru el, iar motocicleta o vei cumpara la un pret modic.Poti invata mecanica usor pe aceasta motocicleta simpla ca buna ziua!

Bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uita de 125cc daca vrei sa urci un deal cu 2 persoane... daca stii ca esti cerebral si nu te incanta sa tragi de acceleratie doar ca sa vezi ce rau se poate intampla... uitate peste touringurile de 650, ori gs500... motociclete nu prostii de 125. Succes!

 

Hai nn ne lasi! Ce 650? Ce 500? Lasa omul in pace ca nu de asta are nevoie!

 

Tudose tu ai nevoie de asta , tati, mai ales ca la noi ar merge pe autobanda :

 

1ef4ad73d28b0b6e3856ead91bed7d0c.wix_mp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ce imi plac mie meseriasii astia care stiu ei ce si cum... 500-600cmc... 125-ul nu urca la deal etc etc...

pot sa va spun doar atat: dupa ani buni de curse am revenit la clasa 125 cmc si am realizat ca abia o pot stapani 80%.... anul acesta trec la 200cmc pentru mai multa viteza pe sectiunile drepte. 125-ul m-a invatat sa pilotez o motocicleta, sa simt ca e la capat si ca o pot controla eu pe ea nu sa ma duca ea pe mine ca pe sacul de cartofi...

in linie dreapta merge si Bamse daca ii faci un mic instructaj, problema-i pe viraj ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Ce parere aveti de Suzuki Inazuma GW-250 ??? Sincer as vrea sa aud niste pareri .....e buna ca motocicleta de oras, ...dc e recomandata ptr incepatori, ....dc e fiabila ? Mersi anticipat ( astept opinii fiind in dilema la alegere intre ea si Honda CBR )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...