Sari la conținut

bucuresti - kavarna, duminica 2 iunie


Postări Recomandate

Aha, deci aia care se invart pe bulevarde sunt motociclisti adevarati, astia care se chinuie sa aleaga destinatii sunt falsi? :D

 

Eu am scris deja la profil ca-s "motociclist fals", pentru mine conteaza destinatia, nu ies cu motorul sub 10 grade sau peste 35, evit sa plec daca stiu ca ploua, benzina as vrea sa fie maxim jumatate din bugetul excursiei... fals rau de tot... anti-motociclist chiar. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incerc sa vin si eu dar nu garantez. E vorba de "palatele tiganesti" de pe soseaua Giurgiului? http://goo.gl/maps/3K3UY

 

PS: Nu era mai fain de azi, cu cazare lowcost in sudul litoralului romanesc, si retur lejer maine, in loc de 10 ore pe motor si o ora in terasa? N-o sa inteleg niciodata de ce unii prefera sa aloce 90% din buget pe benzina. Exceptandu-i pe cei sub papucii nevestelor.

acolo este intalnirea, unde ai marcat pe harta

 

era mai buna o iesire de 2 zile, dar renuntarea la excursia din tatra ne-a dat planurile peste cap ( bagaje facute si lasate in hol, cutiile laterale lasate pe motor, alocarea unei alte perioade pt. tatra in functie si de planurile de vacanta impreuna cu familia, etc )

 

asa ca singura optiune pt noi in wk asta a ramas o iesire de duminica

 

singura optiune pt noi fiind o iesire de duminica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc eu un raspuns: pt.un motociclist adevarat drumul conteaza, nu destinatia.. :))

nimic mai adevarat.

 

o analoigie,.., ca atunci cand iti cumperi mezeluri numai sa mananci mustar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

ba nene cata teorie pt o iesire de o zi. acum trebuie sa dea socoteala, de ce aia, de ce aialalta. neica, cand vrea unul sa mearga undeva si va invita, ori va duceti ori nu va duceti. toata lumea mananca seminte si isi da cu presupusu', o fi bine, o fi rau, probleme existentiale, ce mai. nu stiu de ce motociclismul ar trebui sa fie si altceva decat este, adica o plimbare de placere cu un vehicul pe doua roti, iar motociclistul unul de calareste o motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

n-am postat eu ci mariusica dar si cand am postat eu la fel, daca vroiam la ploiesti, nu era bine, trebuia sa merg la craiova, iar pana la urma nici la craiova nu era baine ca aia sau ailalta.

de fapt nici nu prea ma intereseaza unde merg. merg sa ma plimb nitel. cu masina nu e fun. maine la cca 9:15 sunt acolo sa plecam la :30. hai pa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PIPIIIII, PIPIIIII A FACUT TOATA LUMEA????

 

:lol:

 

a bunch ov nancies.., :)

 

apropo a fost o zi splendida pentru moto, care-ati stat acasa...

 

muntii se vedeau de la gaesti. sinaia te intampina cu aer curat (nu inteleg de ce e inchisa circulatia prin sinaia...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

:lol:

 

a bunch ov nancies.., :)

da...mare barbat tre' sa fii sa scoti motocicleta afara din casa. cum p-- mea toti astia care nu sunt nimeni si nimic se intituleaza motociclisti ca sa fie si ei ceva/ cineva si isi inchipuie ca pot emite judecati, categorisi si da sfaturi altora. fugi ba d'aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...mare barbat tre' sa fii sa scoti motocicleta afara din casa. cum p-- mea toti astia care nu sunt nimeni si nimic se intituleaza motociclisti ca sa fie si ei ceva/ cineva si isi inchipuie ca pot emite judecati, categorisi si da sfaturi altora. fugi ba d'aici!

 

mai zambiti si voi ca maine poimaine discutati ce muraturi sa puneti toamna asta. nu te mai ciupala.., eu nu sunt motociclist, n-am pretentia asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

mai zambiti si voi ca maine poimaine discutati ce muraturi sa puneti toamna asta. nu te mai ciupala.., eu nu sunt motociclist, n-am pretentia asta

stai linistit ca esti si tu Motociclist....

 

MOTOCICLÍST, -Ă, motocicliști, -ste, s. m. și f., adj. 1. S. m. și f. Persoană care conduce o motocicletă; sportiv care practică motociclismul. 2. Adj. Care aparține motocicliștilor (1) sau motociclismului, privitor la motocicliști sau la motociclism; care folosește motocicleta. – Din fr. motocycliste.

Sursa: DEX '98 (1998) | Adăugată de ana_zecheru | Semnalează o greșeală | Permalink

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se rupe ianachime de definitii

a tras asta mica a mea sa mai ies si eu cu cineva ca-s salbatic. am iesit cu 2, unu m-a lovt, :lol:

acu', as putea scrie doar: "maine merg la xxx, sunt la ora h la punctul y"

fara telefoane.

 

ii verific sa stiu ca stiu sa se dea-n grup sa nu ma tarai cu 50 si sa nu abia asigurare la carpatica.

ce le fac daca au la carpatica si cum sa-i imping sa ia o curba cu ceva peste 40?

sau plec singur si salvez o gramada de energie. si ce fac daca nu stiu sa se dea?

stiu ca atunci cand opresc ma apuca tremuratu' sa ma sui iar pe ea. aia care au fost cu mine ma stiu (putini, foarte putini)

"stai mah linistit ca mergem, mai stai nitel!"

 

hai, care mergi la nordkapp?

daca nu ploua, bineinteles, :lol:

 

altfel, doru (care-o fi ala) nu stiu de ce se enerveaza

de ce i se rupe de ce scrie un loser (io) pe site?

asta chiar ca n-o mai inteleg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo este intalnirea, unde ai marcat pe harta

 

Sau dincolo, pe sensul de iesire? Si aia care vin pe centura ce fac, nu era mai bine in OMV-ul din 1 Decembrie? Daca se merge pe SIlistra, de ce se iese spre Giurgiu?

 

sinaia te intampina cu aer curat (nu inteleg de ce e inchisa circulatia prin sinaia...)

 

Mai na niste offtopic sa se ofuste mârţoagele:

 

Centrul orasului Sinaia, inchis circulatiei, timp de 2 luni

 

Începând de astăzi, timp de aproximativ două luni, circulaţia rutieră în

zona centrală a staţiunii Sinaia va fi închisă, pentru a se permite realizarea unor lucrări de reamenajare a infrastructurii publice urbane.

Conducătorii auto pot utiliza ca rută ocolitoare D.N. 1- şoseaua de centură a oraşului.

Pentru informarea participanților la trafic, căile ocolitoare au fost presemnalizate și semnalizate corespunzător, prin indicatoare rutiere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator GSA

tsunami: nu ma enervez de prostii din astea, le semnalez doar. si eu merg mai mult singur, de fapt cu nevasta dar nu din cauza celor cu care merg, mi-e egal, merg cu oricine daca poate mentine o viteza si un ritm rezonabil. altfel intr-un procent foarte aproape de 100% cand da unul peste tine tot tu esti de vina. eu circul mai mult singur pt ca pe motor n-am chef sa fac ce vor altii, prea multe opinii diferite, daca nu e clar de la inceput unde/ cum se merge si incep aiurelile m-am carat si gata. vorbesc de drumuri lungi pe afara, aici ca iesi cateva ore ce conteza? am plecat cu un prieten cu care nu mai facusem drumuri lungi, mi-a mancat ficatii, nu se scula inainte de 9:30, manca si bea cafele o ora, ajungeam seara la 9-10 prin orase si cautam hotel. horror. eu plec la 7 dim, la 5 ma opresc, ma spal, ies in oras, ma imbat, ma culc. p--- mea sa umbli noaptea ca orbetele... asta e cu mersul in grup, chiar de doi.

Editat de GSA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tsunami: nu ma enervez de prostii din astea, le semnalez doar. si eu merg mai mult singur, de fapt cu nevasta dar nu din cauza celor cu care merg, mi-e egal, merg cu oricine daca poate mentine o viteza si un ritm rezonabil. altfel intr-un procent foarte aproape de 100% cand da unul peste tine tot tu esti de vina. eu circul mai mult singur pt ca pe motor n-am chef sa fac ce vor altii, prea multe opinii diferite, daca nu e clar de la inceput unde/ cum se merge si incep aiurelile m-am carat si gata. vorbesc de drumuri lungi pe afara, aici ca iesi cateva ore ce conteza? am plecat cu un prieten cu care nu mai facusem drumuri lungi, mi-a mancat ficatii, nu se scula inainte de 9:30, manca si bea cafele o ora, ajungeam seara la 9-10 prin orase si cautam hotel. horror. eu plec la 7 dim, la 5 ma opresc, ma spal, ies in oras, ma imbat, ma culc. p--- mea sa umbli noaptea ca orbetele... asta e cu mersul in grup, chiar de doi.

 

ai ca esti chiar funny, si-atunci ce naiba te enervezi pe un post al meu?

ala de ma lovi, da, eu sunt vinovat pentru ca n-am mers singur. a trebuit sa opresc, el canta cu ochii in alta parte. eu pe banda mea, partea din dreapta a soselei, ei tot pe banda mea.

conteaza si aici cateva ore, degeaba zici tu. la programul pe care-l am in cursul saptamanii/anului, timpul liber vreau sa fie cu adevarat liber. daca m-ap[uc sa scriu aiciplanificarile-s facute pana pe 15 septembrie.

la ce swcrisesi, cannot agree more, avantajul fata de tine e ca eu merg mai singur, :). cateodata e mai bine, cateodata mai rau (30-70)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau dincolo, pe sensul de iesire? Si aia care vin pe centura ce fac, nu era mai bine in OMV-ul din 1 Decembrie? Daca se merge pe SIlistra, de ce se iese spre Giurgiu?

 

 

Mai na niste offtopic sa se ofuste mârţoagele:

 

Centrul orasului Sinaia, inchis circulatiei, timp de 2 luni

 

Începând de astăzi, timp de aproximativ două luni, circulaţia rutieră în

zona centrală a staţiunii Sinaia va fi închisă, pentru a se permite realizarea unor lucrări de reamenajare a infrastructurii publice urbane.

Conducătorii auto pot utiliza ca rută ocolitoare D.N. 1- şoseaua de centură a oraşului.

Pentru informarea participanților la trafic, căile ocolitoare au fost presemnalizate și semnalizate corespunzător, prin indicatoare rutiere.

 

txx mate, nu ca m-ar ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...