Sari la conținut

Accident Panduri


VasileGrigore
 Share

Postări Recomandate

Vezi ca impocrizia aia isi arata hatra fata [...]

Atat iti mai spun, ca mai mult nu meriti: mai pune mana pe o carte, sau macar foloseste si tu netul si la altceva decat ca sa te faci de rahat.

Hatru = mucalit, glumet

Had = slut, urat

 

Dar asa-i cu aia de tre' sa fie neaparat si fuduli...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

din tot topicul am inteles ca cineva a facut o invitatie altcuiva la amkart.

asta e cel mai bun lucru care se poate face ca sa previi accidentele.

adica sa inveti sa mergi pe motor, chiar daca mergi de 10 ani cu motocicleta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce imi plac mie postarile prietenilor/rudelor victimei :)) zici ca incepe un necrolog... :)) ,,il stiu de enspe ani , e cuminte ,era un super baiat , pasionat de motoare , mergea legal..... :))

Editat de henegar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce imi plac mie postarile prietenilor/rudelor victimei :)) zici ca incepe un necrolog... :)) ,,il stiu de enspe ani , e cuminte ,era un super baiat , pasionat de motoare , mergea legal..... :))

 

Politia a stabilit deja vinovatul din punct de vedere legal. Iar ala cu Logan si-a recunoscut vina. Deci baiatul mergea legal. Deja cred ca incepe sa nu-ti mai placa. Si daca te iau de mana si mergem la el sa-l cunosti si o sa vezi ca e chiar super baiat ce faci? Te impusti de ciuda? Poate ca a gresit din punctul de vedere al mersului preventiv prin oras. Dar toti facem asta, suntem obligati sa riscam. Ca sa fii 100% safe ar insemna sa iei motorul de ghidon si sa-l impingi pe langa bordura. De cate ori depasesti, de cate ori schimbi banda sau directia de mers etc risti, pentru ca nu stii sigur ca esti vazut sau nu de cei care sunt in jurul tau. Si chiar daca mergi asa pur si simplu in linie dreapta tot iti poate iesi un dobitoc in fata sau te poate lua din spate/lateral. NU POTI CONTROLA TOT. Eu nu am luat niciodata apararea celor care incalca legea, gen viteza, alcool, fara permis, motor prea mare pt varsta sau experienta etc. Dar aici nu e cazul. Se putea evita? DA. Avem dreptul sa judecam? Eu zic ca NU.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu exageram cu costumele de piele sau geci etc... dracu, sunt 40 de grade in oras, normal ca ti-e foarte cald daca ai lua geaca pe tine. ah, mai poti lua o carapace la spate si niste genunchere dar sa nu cadem in extreme cu costume de piele ca risti sa lesini de caldura si sa nu te mai 'revergoreze' nimic :)

eu merg in tricou prin oras DAR incetisor si cu mare atentie.

nu exagera tu... poate se gaseste alta proasta cu telefonul la ureche,cainele in brate( spun asta pentru ca zilele trecute am vazut o proasta intr-un bmw tinea cainele in brate in timp ce mergea cu masina) sa traga stanga de volan brusc in fata ta... si sa te mai vad dupa aia cu tricoul pe tine ... si la faza cu incetisor si cu atentie... nu crezi ca si asa poti sa o patesti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tsunami

 

Nu mai da tu pronosticuri ca anul trecut imi urau mai multi rip prin topice. Stai tu linistit si sanatoasa sa-ti fie capra ca eu am grija de a mea. Cat despre disculpat unde faceam asta? Tu ai citit ce s-a scris? Ala cu r6 nu citeste ironia atat de fina de zicea kollar ca n-am prins-o eu a fetei cu pistolu?

 

Sau acum ne facem ca nu vedem si nu auzim ca poate se mai rupe unul cu r6-ele venind blana pe contrasens dupa ce citeste pe forum? Asta crezi ca ajuta? aHahahahahahahahhhhhahahahhhhhhh!!!!

 

Un sfat, ca vad ca toti dau sfaturi: lasati ipocrizia mai moale, evitati adresarea directa si impacati-va cu ideea ca nu aveti cum sa schimbati ceva balacarindui pe klucsi pe forumuri.

 

Schimba-ti discursul din "esti cocalar", "donator", "mergi prost" in "hai sa-ti explic etapele si fazele prin care treci si vei trece", "uite unde poti gresi", "recomandat e sa...". Si o sa fie probabil mai bine. Aroganta, obraznicia si ironia nu vor scadea cu siguranta numarul accidentelor. Chiar nu ma intereseaza cat de antipatic sunt, unii au preferat sa ma ia la o plimbare pe circuit, altii s-au eschivat in sotron si cei mai rai au urat un rip. Asta e situatia. Ma vezi ca bocesc pe aici ca-mi da lumea palme?

 

Bine ca-s destule usi ca altfel se indraceau bisericile :D

la unii nu merge... :))) cu explicatul... si pe langa asta mai sunt si aroganti.. ce ma... ma inveti tu pe mine ? si mi se pare normal ca atunci cand esti arogant la modul grav cineva sa te bage de unde ai iesit ( sa iti mai traga si un sut in fund).... cand nu ai cu cine nu ai cu cine si gata ... poate ca sunt zeci sute de mobristi cu experienta pe aici sau poate si in alte parti decat aici care si-ar da si sufletul pentru ca ceilalti mobristi ( aici nu ma refer strict la incepatori... si profesionistii pot gafa in orice moment... cum spunea cineva "iti trebuie o fractiune de secunda sa ajungi la spital sau pe lumea cealalta") sa nu mai fie implicati in fel si fel de accidente... si toata lumea sa fie fericita.... multi tin la o chestie "ai grija de tine sa ne vedem si maine intregi"... dar in unele cazuri... nu se mai intampla sa ne vedem si maine.... asta nu intelege nimeni... trebuie sa mai ajungi si inapoi de unde ai plecat... ACASA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul a tras de volan (de prost) intrucat e o lucrare de enspe luni in zona cu un gardulet micut-finut pe banda I. Dupa ce vii de la DIGI, daca nu esti atent, te surprinde si nah...

este o lucrare a radet pe o distanta de vreo 200 m ... si eu trec zilnic prin zona... dupa ce ca masinile alea sunt parcate ca naiba s-au mai apucat si ei de spart asfaltu... romania... nu ai ce sa le ceri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este o lucrare a radet pe o distanta de vreo 200 m ... si eu trec zilnic prin zona... dupa ce ca masinile alea sunt parcate ca naiba s-au mai apucat si ei de spart asfaltu... romania... nu ai ce sa le ceri

 

Da, probabil ca se plictiseau... si ce si-au spus? Hai, c-aie, ce mai facem si noi? Nu vreti sa spargem asfaltul ala de pe panduri?

Ba da!!! Vrem, vrem!!!

Si uite asa a inceput odiseea colegului nostru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca idee, soferul si-a recunoscut imediat vina, adica a venit la baiat care era intins pe iarba sa isi ceara scuze, era speriat, a stat cu el tot timpul la spital cat au durat investigatiile, i-a luat de mancare, a vorbit cu doctorii, a zis ca plateste el diferenta dintre ce da firma de asigurari si valoarea reala a motorului. Era fericit ca nu s-a lasat cu rip sau ceva rupt. Sunt oameni si oameni, toti gresim, conteaza cum ne comportam dupa. Sper sa nu isi schimbe atitudinea pe parcurs. Omul nostru e ok, azi m-am vazut in sfarsit cu el, are niste vanatai la sold si dureri in zona coastelor, vor trece cu timpul. Eu de mult am ajuns la o concluzie legat de mersul in oras: cand depasesti nu stii sigur ca te vede ala din fata, cand te lasi depasit stii sigur ca te vede ala din spate. Ride safe!

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...