Sari la conținut

Problema piese la schimb ulei Yamaha


Postări Recomandate

Salut.

Am incercat azi sa achimb uleiul la Tricker. Yamaha XG 250 Tricker model '05. DOAR ca nu am reusit sa desfac surubul de drenaj, e mancat si am renuntat sa nu-l belesc mai rau. O sa schimb la service cu inlocuire probabil.

Partea SI MAI NASOALA... am rupt surubul de la umplere. Era din ceva dural de calitate megac#%& si deja fisurat pt ca a cedat cat inca strangeam cu mana.

 

Acum ma poate ajuta cineva unde sa caut suruburile asrea doua? Cu ocazia megapotopului abia postez de pe tel cu GPRS si nu pot cauta o serie ceva pe net.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Probabil ca te-ai gandit deja la aceasta solutie, dar poti sa suni maine dimineata la Dual Motors-Yamaha. Iti cauta piesele dupa modelul motocicletei...foarte probabil o sa gasesti ce vrei.

Asta e nr pe care il am eu: 0729.019.787

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te duci la un service mai serios, iti comanda ei piesele necesare. Banuiesc ca sunt compatibile si de la alte modele Yamaha... daca vrei sa le iei separat, sigur ti le poate aduce cineva care se ocupa cu piese si accesorii, eventual aici pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru ajutor!

 

Bine ca macar nu s-a rupt sa ramana filetul in interior... s-a rupt in timp ce infiletam si asa a ramas pur si simplu gaura de umplere fara capacel dar curata.

Daca se rupea surubul infiletat o puneam!

 

Maine sun la Yamaha sa vad cat ma duce bucuria.

 

Multumesc din nou!



Important e sa gasesc surubul de la umplere ca de la drenaj pot sa pun aftermarket si de la Louis M12 - 1,5 cred.

Vad ca e comun cu XT250-ul...



Intre timp am gasit si asa ceva in jur de 25Eur cu tot cu transport cu specificatii pentru modelul meu si am dat si mail la Yamaha. Astept reply...

Multumesc, din nou!

post-37279-0-31906800-1372625348_thumb.jpg

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super. pai sunt interesat. chiar si ceva provizoiu decat deloc pe momen. am busonul vechi ca model. fac poza acasa si iti arat. sa lasi un contact. merci.

 

Revin. Aman putin pentru ca am gasit la Yamaha originale , ambele 14 EUR.

Daca au termen de livrare llllllluuuuuuuuunnngg te contactez.

Merci din nou si scuze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, in principiu am facut si mai fac orice fel de piese din dural, otel, plastic, bronz, etc - frezate sau strunjite CNC.

pana acum am facut scarite, suporti de scarite, juguri, adaptari de diverse feluri, gidoane de curse, mecanica pt quick shiftere, etc. Am mai pus si poze din cand in cand.

Piesele din dural nu le eloxez, ies in culoarea metalului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...