Sari la conținut

presa extractie volanta


Postări Recomandate

Salutare, cine are, cine ma poate ajuta, fac cinste, am nevoie de " o femeie care sa stie meserie" ....lasand gluma deoparte, am nevoie de o presa extractie : metric 22 pas 1,5 .

Am incercat cu presa facuta din surub dar materialul este moale, deci imi trebe ceva "strong"

Dau de baut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, cine are, cine ma poate ajuta, fac cinste, am nevoie de " o femeie care sa stie meserie" ....lasand gluma deoparte, am nevoie de o presa extractie : metric 22 pas 1,5 .

Am incercat cu presa facuta din surub dar materialul este moale, deci imi trebe ceva "strong"

Dau de baut.

Daca este vorba cumva de oala de la rsv sa stii ca se strange si se ciocaneste surubul si eventual se incalzeste, ultima oara cand am scos o oala de rsv a fost aplicata metoda de mai sus, altfel nu a vrut nici in ruptul capului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, vreau sa scot volanta de la un rsv

Eu am avut un surub dintr-o presa care nu era foarte dur, cred ca merge si cu unul normal daca ai un pic de rabdare. Strans surubul cat sa fie tensionat, incalzita volanta la centru si ciocanit, nu foarte tare, in surub. In cazul meu dupa cateva reprize de strans, incalzit, ciocanit (2-3) a sarit dintr-o data.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de surub, presa , natia masii ceva sa fie

 

suruburi am belit 2 azi si nimic

Mergi la un strungar si zii sa iti faca unul din ceva surub de chiuloasa de raba(10.9), cele mai dure din comert sunt 8.8, si dai cu caldura si ciocaneala, altfel nu faci mare lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De chiulasa de Raba sau te duci la mag de organe (suruburi,rulmenti) si ceri un surub de 12 cu pas marunt clasa 10.9 .Cu unul d'ala mi-am facut presa pt volanta dupa ce m-am chinuit cu tot ferul 2 saptamani .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...