Sari la conținut

Spray curatat frane ?


Postări Recomandate

Desigur,fenomenul de blocare apare dupa aparitia unui strat consistent de rugina,adica dupa un anumit timp .



Unele aspecte le-am explicat pe PM lui Cesar dar zice ca nu intelege si a inchis mesageria privata pe acest subiect .

Spuneam ca daca eram pe la un service numai cu smirghel as curata pistonase de frana ;in felul asta mi-as asigura clientela fidela - am rezolvat problema cu roata rapid?Da! ca se blocheaza la loc in scurt timp nu mai e problema mea ,clientul poate observa rugina de pe piesa (pistonas) si e 'normal' sa fie asa deoarece piesa e veche .

Uite asa am rezolvat problema rapid - am facut de 2 ori aceeasi lucrare dar nu conteaza ,am avut activitate (lucrativa) ca doar banii sunt facuti sa circule.

Editat de mottofreee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e inca una dintre gogomaniile pe care le scrii pe-aici :)

Nu am scris sau zis vreodata ca se curata pistoanele cu hartie abraziva.

 

Te cam contrazici badie: mai intai se blocheaza dupa "un anumit timp" si dupa aia te sucesti, "se blocheaza la loc in scurt timp". Nu te doare capul cand citesti ce scrii. Sau nici macar nu citesti?

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cititul mai greu dar oare de ce ai raspuns asa promt?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Periata cred ca merge cu bicarbonat si apa . Cu detergent de vase nu am incercat .

Editat de mottofreee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce motociclete aveti voi bai nene?

Daca un pistonas a ajuns de-a ruginit se schimba, nu mai ai ce sa-i faci. Eu personal n-am vazut asa ceva la moto, la masini da.. dar si-acolo numai pe zona neprotejata de garnitura de praf care nu prea conteaza..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cu smirghel pe pistonas si-n scurt timp o sa vezi cum arata unul ruginit - la moto .

Gandeste-te la termenul 'gripat' - deasupra garniturii intra in contact cu aerul si oxideaza ;pistonasele sunt tratate superficial (adica la suprafata) -cadmiere/cromare/nichelare si rectificate suprafetele de lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...