Sari la conținut

Merge pus turometru in loc de km?


Postări Recomandate

Am o honda cx eurosport...avea ditai bordul inainte si m-am hotarat sa pastrez doar turometrul dar nu aveam cum sa il montez pt ca nu aveam o carcasa pt el..

Intre timp am gasit un ceas care indica viteza...as vrea sa stiu daca ii inlocuiesc doar hartia de deasupra sa pun turatiile de pe turometrul vechi in locul kilometrajului..ar indica corect?

Am cabluri separate de km si turometru si ambele se potrivesc bine in kilometraj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfuaaai, inca o mai ai?

inca mai e...sper sa ajung cu ea prin iasi sapt viitoare

la mine moare :))

 

Merita facuta macar o proba, ceva ceva ar trebui sa arate, dar ca indicatia sa fie cat de cat corelata cu realitatea trebuie neaparat o calibrare.

am renuntat la idee..o sa ii las vitezometrul si caut un turometru micut pe langa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita facuta macar o proba, ceva ceva ar trebui sa arate, dar ca indicatia sa fie cat de cat corelata cu realitatea trebuie neaparat o calibrare.

Nu merge calibrarea in cazul de fata ca nu poti compara mere cu pere, dar sunt de acord ca ar trebui sa indice ceva.

 

Totusi ideea e originala :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca mai e...sper sa ajung cu ea prin iasi sapt viitoare

la mine moare :))

 

am renuntat la idee..o sa ii las vitezometrul si caut un turometru micut pe langa :)

Pai eu sunt in vacanta, acasa, botosani :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...