Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

cristi... oamenii inca hiberneaza... lasa-i sa doarma :)) nu vezi nu mai e nimeni interesat de chestii dastea pe vremea asta... asta e vreme de stat in casa si numarat banii... daca ai... :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

lasa ma...sa nu mai vina lumea nepregatita...sa se organizeze din timp...minimul de reguli ar trebuie implementate si la noi

 

Aiurea,fiecare se pregateste in secret, auzi cum ba i-au venit cauciucuri, ba alte goodies! :)

a mai venit o carena :D, mai vine un cauciuc..refacem stocul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepand cu 15 martie vremea se incalzeste - trece pragul de 15 grade C...din pacate nu si in secuime

poate noi, sudistii bagam un veliko :D cat mai curand

 

Eu unul voi iesi cind se va incalzi direct pe circuit, fie Amkart ori Tg. Secuiesc.

 

 

Referitor la TG. Secuiesc, ce planuri aveti sezonul asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul voi iesi cind se va incalzi direct pe circuit, fie Amkart ori Tg. Secuiesc.

 

 

Referitor la TG. Secuiesc, ce planuri aveti sezonul asta ?

Planul e sa ajung si eu pe acolo, dar numai cand sunt 20 de grade asa constant...nu vreau sa fac frigu' prin parcare si sa astept ora 1 sa ajunga temperatura la 17 grade.

 

In rest,sa-ti doboram tie recordul circuitului! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai am de montat una alta la motocicleta Denis,sa vina si incalzitoarele si mergem cand vedem ca vremea este buna ,vb si cu Nico,Cristi,neutrino si facem o iesire ,motociclete in dube sau pe remorca,poate o sa vina si Jagi si Cesar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai am de montat una alta la motocicleta Denis,sa vina si incalzitoarele si mergem cand vedem ca vremea este buna ,vb si cu Nico,Cristi,neutrino si facem o iesire ,motociclete in dube sau pe remorca,poate o sa vina si Jagi si Cesar...

Motoreta mea e ca si gata, mai are de lipit stomp-grip-urile pe rezervor. Cesar cu Adi s-au combinat si si-au luat o motoreta special numai pentru circuit, asa ca sigur apar si ei, v-am zis ca fiecare coace ceva!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu Cesar si cred ca a omis intentionat sa-mi spuna :) ,ce motocicleta au luat ca sunt curios ?

ma bucur pt ei,sa o stapaneasca sanatos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu Cesar si cred ca a omis intentionat sa-mi spuna :) ,ce motocicleta au luat ca sunt curios ?

ma bucur pt ei,sa o stapaneasca sanatos !

Ceva model de R6 mai vechi, la pret de o pereche de gume,e desfacut pe acolo prin garaj!:)) Secretosi,ce vrei!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai am de montat una alta la motocicleta Denis,sa vina si incalzitoarele si mergem cand vedem ca vremea este buna ,vb si cu Nico,Cristi,neutrino si facem o iesire ,motociclete in dube sau pe remorca,poate o sa vina si Jagi si Cesar...

 

Cred ca cel mai bine ar fi pe la mijlocul lui Mai, sa se incalzeasca asfaltul pina atunci.

 

Anul trecut o singura data am mers pe remorca ( remorca cu trei motoare pe ea si la care am reusit sa dau de doua ori o motoreta pe jos :lool: + doua amenzi de radar ), de fiecare data am plecat vineri dupa amiaza ( drumul Bucuresti - Tg. Secuiesc e chiar mistoc prin Cheia ), m-am plimbat pe circuit simbata full, juma de duminica si m-am intors tot pe ea.

 

Si sunt sigur ca se va face gasca mai mare ca anul trecut.

 

In rest,sa-ti doboram tie recordul circuitului! :crack:

 

Lasa bascalia, de slabit ai slabit ( esti in forma ), motoreta mistoaca ai, nu mai ai niciun motiv sa nu te apropii cit mai mult de un minut/ tur.

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bine ar fi pe la mijlocul lui Mai, sa se incalzeasca asfaltul pina atunci.

 

Anul trecut o singura data am mers pe remorca ( remorca cu trei motoare pe ea si la care am reusit sa dau de doua ori o motoreta pe jos :lool: ), de fiecare data am plecat vineri dupa amiaza ( drumul Bucuresti - Tg. Secuiesc e chiar mistoc prin Cheia ), m-am plimbat pe circuit simbata full, juma de duminica si m-am intors tot pe ea.

 

Si sunt sigur ca se va face gasca mai mare ca anul trecut.

Da,achiesez la program, ca sa zic asa!:) Adica si eu cred ca tot pe ea o sa vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva model de R6 mai vechi, la pret de o pereche de gume,e desfacut pe acolo prin garaj! :)) Secretosi,ce vrei! :)

E nici chiar asa,o evaluare corecta si ajungi la doua seturi :)

Bravo lor,tind sa cred ca vezi cu alti ochi circuitul in momentul in care nu mai ai si stresul fierului.

Apropo de gume,in ce stadiu mai esti ramai pe smart sau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E nici chiar asa,o evaluare corecta si ajungi la doua seturi :)

Bravo lor,tind sa cred ca vezi cu alti ochi circuitul in momentul in care nu mai ai si stresul fierului.

Apropo de gume,in ce stadiu mai esti ramai pe smart sau...

Raman pe SportSmart pana il tocesc...pe fata mi-am luat GPRacer,cred ca va urma tot GPRacer si pe spate....sau cine stie, astept feedback de la Bridgestone S20- cica ar fi bun si de circuit cat de cat si s-ar incalzi bine si pe strada,vedem ce-o mai fi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Circuitul de la Tg Secuiesc a fost reasfaltat de curand, era foarte aderent, cel putin anul trecut. Curbele sunt mai largi, ai impresia ca poti si tu sa te culci pe curba si sa iti faci treaba pe acolo, pe cand pe Amckart totul e prea din scurt, curbele sunt rapide si tot timpul intorci mobra de pe-o parte pe alta.

 

Tg Secuiesc "curge" mai frumos, se obtin si viteze mai mari pe curbe, e mai placut, e o treapta mai sus catre un circuit adevarat.

post-7144-0-26326000-1394388548_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...