Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

he-he denis vrea sub un minut/tur :)

in alte ordine de idei care-mi face si mie SAG-ul @ fata locului?platesc in beri si femei :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

he-he denis vrea sub un minut/tur :)

in alte ordine de idei care-mi face si mie SAG-ul @ fata locului?platesc in beri si femei :lool:

Iti trebuie cheie pentru amortizorul spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpara. Te duci la orice reprezentanta de scule serioase si iti iei de acolo, ca sigur gasesti in magazin. Ceri cheie cu gheara, unele sunt fixe, altele reglabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost impreuna cu prietenul Saian(Andrei) weekendul acesta(sambata si duminica) pe skatkart,a fost excelent,DE VIS,cazarea excelenta,mancarea super,preturi bune de tot,doar 2 motociclete,o sa revenim cu poze,filmulete,am intrat sambata de 4,5 ori cate 30 minute :ploua ,se usca ,intram,pista era uscata rapid de karturi.Am intrat sambata si pe 12,13 grade dar si pe 18.Duminica toata ziua in sesiuni de 4-5 lapuri,a fost un soare de suntem "prajiti"(am uitat lotiunea de dupa plaja acasa,pacat .. :)))),temperaturi de 22-23g(poate mai bine ...)temperatura resimtita cred ca a fost peste 26grade,circuitul foarte aderent chiar si sambata pe temp joasa.Am vrut sa fie o prima iesire pt acomodare cu ce am pus pe motociclete in iarna si sa ne distram si sa intelegem .

 

Am descoperit "apa calda" prin incalzitoarele pentru cauciucuri,pt mine cu mana pe inima o spun ca sunt un "must have",ma ajuta foarte foarte mult ,pot "forta" de la prima intrare ,nu trebuie sa ma mai obosesc ca sa incalzesc cauciucurile cateva ture ,dupa care sunt obosit,fac greseli etc etc.

Cand o sa am pozele,filmarile o sa le pun si aici,am avut timpi inregistrati pe gps si eu si Andrei de 1.24(sper sa nu gresesc) pe 12-13 grade in prima intrare,dupa care am scazut constant la fiecare intrare cel putin 1 secunda pe intrare,am avut in prima intrare din ziua de duminica timp de de 1:08,1:10,1:11,1:13:01,1:13:04 inregistrat de gps ,am avut un timp inregistrat si de 1.04,dupa ce am vazut pe ecran bestlap am oprit si ma bucuram ca un copil,mai aveam putin si-mi dadeau lacrimile de bucurie insa cred ca a inregistrat ceva gresit pt ca pe filmare nu apare un timp nici macar apropiat de asa ceva,recomand sa setati laptimerele daca aveti cu puncte intermediare pe circuitele mici si in special cand dati linia de start/finish pe skatkart sa fiti in jumatatea stanga a pistei.

Nu faceti ca mine sa va uitati in timpul tururilor cat va arata dupa ce faceti un tur complet ,o PROSTIE MARE RAU DE TOT!!!

O sa revin cu poze si filmari .

 

Multumesc Andrei,Denis_sbz,TNG,CRC,Cristi Calota,Sima Cristian!

Uitati de skatkart saptamana aceasta pana lunea viitoare pt ca este etapa de karting in weekend si oamenii au inceput sa apara inca de weekendul acesta(trecut) pt antrenamente.

Revin cu poze si filmari dupa editare ca sunt mari rau de tot ,am filmat cu o camera si sslow motion,foarte interesant :)



plecare spre tg secuiesc

post-33534-0-11393200-1400490972_thumb.jpgpost-33534-0-02372200-1400490967_thumb.jpgpost-33534-0-02620000-1400490962_thumb.jpg

plecare spre casa

post-33534-0-34400500-1400491211_thumb.jpgpost-33534-0-13939600-1400491216_thumb.jpg

 

Ce e mai interesant in zilele urmatoare :) !



.

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo baieti, ma bucur pentru voi, mai ales ca ati progresat si v-ati intors bine acasa.

Acum avem de la cine sa invatam ca sa ajungem la 1:04 :)

Data viitoare poate tine vremea cu noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Timpii reali sunt de pe filmare. Te duci cu filmul in Vegas sau alt program la care poti sa dai frame cu frame. Dai de la inceputul turii si dupaia la sfarsit opresti in aceleasi loc. O sa ai asa eroare de sutimi.(gen 1:08:3X----x fiind eroarea). Hai cu filmuletele sa ne scaldam si noi ochii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati distrat, bravo, sa va fie de bine si la cit mai multe.

 

Referitor la laptimer, probabil ai facut ceva gresit acolo insa acele erori se scot usor din soft in momentul in care upload-ezi datele pe pc.

 

 

p.s. simbata am vrut sa vin spre voi insa am constatat ca imi curge ceva lichid pe la pompa de apa si am renuntat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si spus Gabi ca a inregistrat ceva gresit atunci,timpul real a fost sigur altul pt ca nu am regasit asa ceva in filmari ,am pomenit de treaba aceasta pentru ca pe viitor cei care seteaza linia de start/finish sa se pozitioneze in jumatatea stanga a pistei(asa am constatat eu dupa intrarea aceea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat v-a costat cazarea si intrarea pe circuit?

cazarea 45 ron/persoana

intrarea la circuit 210 ron din care : sambata(60ron) si duminica (150ron)

cazarea aici (camera)

post-33534-0-69226100-1400498223_thumb.jpgpost-33534-0-00427800-1400498227_thumb.jpgpost-33534-0-60157100-1400498230_thumb.jpgpost-33534-0-35722500-1400498234_thumb.jpgpost-33534-0-17665200-1400498240_thumb.jpg

 

eu am o nunta atunci ,nu pot sa vin

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo am stat si noi,este aceeasi pensiune !



Cristinel ... a mea peste 2 ani cred :)



post-33534-0-38391100-1400500053_thumb.jpg mancarea geniala :) buna rau,ieftina si multa !(tot de la vila)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Tura

2. Sesiunea

3. Timpul pe tur si cel mai bun timp intermediar ( in cazul in care ai setat punctele intermediare pe pista )

4. Viteza maxima pe acel tur ( kmh si mph )

 

p.s. din ce se vede din poze, cel mai bun tur se pare ca este acela cu 1:08:62 ( tura cu nr. 65 din sesiunea a 8-a ) ceea ce este foarte bine pentru o prima iesire :bike-037:

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa-mi dau seama ,am setat dupa aceea pe alt track D cu puncte intermediare si am mers constant amandoi la 1:13:01-1:13:04,1:13:46 ,poate am fost noi odihniti in dimineata de duminica ,a fost primele ture din ziua aceea unde am scos 1:08 1:10,am avut si o tura de 1:04,13 am fost un idiot,am sters toate lapurile ca sa setez un nou track pe D,mare tampit

Noi am fost foarte multumiti ca ne-am simtit bine si am invatat unele lucruri,le-am descoperit singuri prin consultanta cat stateam degeaba,unul mai zicea ceva mai zicea si celalalt si a iesit excelent.

Ce ma bucura si este cel mai important pt noi: sunt unele sectoare curbe unde putem sa imbunatatim timpul,asta ne bucura cel mai mult,daca eram constanti peste tot si nu aveam puncte unde sa imbunatatim eram IN ALERTA !

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...