Sari la conținut

Ture pe Skatkart - Targu Secuiesc


neutrino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iaca ca s-a strans de 863lei.

 

Daca mai tai din a doua zi de circuit+benzina si mai usor cu mancare si bere iese cam 700 de lei.

Asta mers pe motor,cei cu dubele probabil dau mai putin.

 

:eek:

 

Corect, pana acum nu facusem un calcul... cred ca zic skip de data asta, ca sa mai am de-un gaz prapadit sa ma mai dau pana vine frigu'. Luna trecuta am mers pana am iesit pe minus cu banii, nu mai aveam bani de platit facturile si am tinut si dieta. :crack:

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 500 euro faceti 3 zile la Serres, dormit la cort in camping. 800ron pt 2 zile la Tg Secuiesc?

Se stie ca serresul e intr-o stare avansata de degradare.

In conditiile in care pista ar fi in stare buna costurile pentru trei zile ar fi cam asa:

3X55 euro ziua (in timpul saptamanii, nu in weekend cand e mai scump)

300 euro - un set de cauciucuri (la reducere) decente dar nu slick-uri

100 de euro benzina pentru circuit

 

Numai costurile astea insumeaza 565 de euro.

Desigur, se poate forta nota cu 3 oameni la o motoreta, cauciucuri SH, ture mai putine, dormit in cort, etc.

 

+ transport

+ mancare

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 user(s) are reading this topic

 

vad ca avem lipici la useri cu topicul asta, eu oricum merg la brasov in weekend dar inca nu am hotarat daca sunt pregatit financiar sa vin pe pista... o sa vizitez macar ca spectator... as putea veni cu mobra in duba dar daca nu voi avea bani de intrat o sa imi fac mai mult sange rau... maine va dau un raspuns mai clar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

180euro taxa /rosbk, 75euro transport moto plus eu intr-o duba cu 3 motorete, 200euro 3 cauciucuri second in stare excelenta, mincare de la Lidl, hai ca am ëxagerat, 550euro. Atita am cheltuit eu in aprilie 2013. ,



Cica Serresul se repara acum. Eu nu bateam vreun apropo de "hai mai bine la Serres".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, se poate merge si haiduceste la buget redus.

Oricum, daca ti-a intrat virusul, esti mancat :D



Cica Serresul se repara acum.

 

Ar fi ideal sa fie gata in octombrie. E cel mai accesibil pentru cei din sudul tarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cica Serresul se repara acum.

 

Adica e inchis ? Intreb ca m-am uitat la ei pe site si in perioada urmatoarea afiseaza open trackday.

 

Circuit is available for Open Free Practice until 18/8/2013

 

 

 

 

L.E.

 

M-am interesat. Serres-ul este inchis, in curs de reasfaltare iar data de redeschidere este undeva pe 20, luna asta.

 

Scuze de Off Topic.

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18-20 octombrie. in ultimii 3 ani, 2010, 2011, 2012, au avut loc etape la mijlocul lui octombrie la Serres,de fiecare data a fost soare, 22-26grd. Pot spune ca vremea a fost perfecta pentru track-day. Sper sa fie si anul acesta la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica e inchis ? Intreb ca m-am uitat la ei pe site si in perioada urmatoarea afiseaza open trackday.

 

L.E.

 

M-am interesat. Serres-ul este inchis, in curs de reasfaltare iar data de redeschidere este undeva pe 20, luna asta.

 

Scuze de Off Topic

 

 

 

 

 

Eu am trecut prin serres duminica si era foarte cald, acum sunt in thassos, la aproximativ 80km si e foarte cald, 32-33 grade. Vineri trec iar prin serres si pot opri la circuit sa intreb si sa vedem starea circuitului..

Editat de Cataaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarea vineri seara cu dubele?

Eu plec in jurul orei 18. Who's in?

Mai am 2locuri libere pentru pasageri (prefer gagici peste 18 ani aspectuoase cu simtul umorului, nonconformiste fara scrupule - ofer un cico la benzinarie si un sandwish pe drum) : )))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu pe ce site-uri de vreme obisnuiti voi sa uitati si nici nu vreau sa va tai avantul dar:

 

http://www.accuweather.com/en/ro/targu-secuiesc/272906/weekend-weather/272906

 

Si eu tot pe accu si pe wheather.com...

 

http://www.weather.com/weather/weekend/Targu+Secuiesc+ROXX7148:1:RO

 

Nu arata deloc bine. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...