Sari la conținut

Accident 13 septembrie/ Panduri


snache
 Share

Postări Recomandate

aia care se dau "tare" au alte reflexe si sunt altfel atenti...

 

Evident ca e asa... aia care s-au dat tare si NU au reflexe si atentie ajung rapid la rubrica Accidente pe motoretism.ro.

Selectia naturala functioneaza foarte bine in randul motoretistilor.

 

In rest:

Pacat de Skoda omului ca trebuie sa alerge cu asigurari si service-uri din cauza unui "ciumec".

Editat de StefanSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred in astea...

mai degraba se pare ca si-o fura cei cuminti...

aia care se dau "tare" au alte reflexe si sunt altfel atenti...

eu ma vad pe mine. daca merg calm si frumos ... sunt mai "aerian"

daca o calc si crosetez tot... stau ca pe cioburi. parca ma simt mai sigur...

Din curiozitate, tu cam cati km faci intr-un sezon? Tare cred ca-ti dai cu parerea doar din spatele monitorului si nu din experienta personala! Cred ca mai degraba esti "aerian" cand faci afirmatii ca cele de mai de sus...Vezi ca mai citesc si incepatorii comenturi de genul facut de tine! Ce-ar putea intelege?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg ce importanta are numarul de inmatriculare in toata povestea asta...cumva voua, pocaitilor moralisti carora li se vede numarul, vi se acorda mai mult respect sau atentie in trafic ?

Nu de alta dar placa asta stricata cu numarul de inmatriculare pe sub sa a inceput sa sune chiar prost.

Sa mori tu !!! Mi-ar" placea" sa te loveasca pe trecerea de pietoni unul cu numar ascuns si apoi sa fuga... Numai smecheri care o ard tare ( ca daca merg incet, nu prea se pricep !!! :eek: )iar daca-si mai ascund si numarul sunt deja....Superman reloaded !

Editat de teiu29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@klux:

Nu o sa vezi asa ceva... de regula, aia care stau cu numaru ascuns/fara numar, doar gura e de ei si sunt prea muieri sa iasa la interval :P.

D'asta si stau cu numarul sub fund...le e frica sa isi asume raspunderea pentru faptele lor.

Editat de StefanSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din curiozitate, tu cam cati km faci intr-un sezon? Tare cred ca-ti dai cu parerea doar din spatele monitorului si nu din experienta personala! Cred ca mai degraba esti "aerian" cand faci afirmatii ca cele de mai de sus...Vezi ca mai citesc si incepatorii comenturi de genul facut de tine! Ce-ar putea intelege?

am sarit deja de 10 000 anu alsta. eu merg zilnic. ploaie, zapada, soare. tu? din pacate din cauza slujbei majoritatea este in trafic... lipsa de timp papa din km ca daca era dupa mine aveam deja mult mai mult...

 

incepatori suntem cam toti. si da sa citeasca ce vor. tot ei vad filme la tv... sa se ia dupa Torque? dupa Rossi? sau dupa mine sau dupa POSIBILITATILE / CAPABILITATILE / EXPRIENTA proprie?

fiecare face ce si cum poate / stie...

si asculta de cine crede. nu este nimeni obligat.

cand mergi calm si frumos... esti mai relaxat.

cand risti esti pe ace. ce pare aiurea in afirmatiile astea 2?

 

tare cred ca spatele monitorului este un slogan extrem de obosit deja. multi stam in spatele acestui instrument... eu... din pacate 8 ore pe zi. tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si asculta de cine crede. nu este nimeni obligat.

cand mergi calm si frumos... esti mai relaxat.

cand risti esti pe ace. ce pare aiurea in afirmatiile astea 2?

http://dexonline.ro/definitie/risca

RISCÁ, risc, vb. I. Tranz. și intranz. A(-și) pune în primejdie viața, onoarea etc.; a (se) expune unui pericol posibil. ♦ Intranz. A participa la o acțiune nesigură, a acționa la noroc. ♦ Refl. (înv.) A cuteza, a îndrăzni, a se încumeta. – Din fr. risquer.

Realizezi ca doar prin alegerea cuvintelor respective ar trebui sa se inteleaga de ce afirmatia ta e gresita nu?

 

Lasand la o parte limba romana ca poate ti-ai ales cuvintele gresit dar ca exemplu, eram si eu adeptul aceste filozofii. Singura diferenta e ca aveam ~14 ani si vazusem prima parte din filmul Taxi (care il stiti). Din fericire, am crescut de mult mai mare si am realizat ca e absurda afirmatia. Daca tu chiar crezi ca acel Cod Rutier (si nu ma refer aici doar la cel din Romania) care spune doar 2,3 lucruri dar in mai multe moduri ca mersul preventiv, atent si la limita evitarii oricarui pericol creste sansele unui drum fara accidente e o minciuna atunci ... multa bafta la mers in stilul asta. Preferabil cei care merg asa sa incerce sa nu incurce ceilalti din trafic ca la fel de usor se poate produce un accident evitand pe cineva care merge "pe ace".

 

Scuzati interventia dar m-am simtit oarecum legat de discutia respectiva prin explicatia de mai devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...