Sari la conținut

Toba zx6r


Postări Recomandate

Salutare,de cateva zile ma bate gandul sa scot sitele din toba stock a unui zx6r pentru ca e prea silentioasa si prea plictisitoare..problema e ca nu vrea sa se clinteasca capatul tobei,a fost prinsa in 3 nituri,le-am desfacut si in mod normal ar fi trebuit sa iasa capatul tobei ca la urma sa ii scot sitele,dar nici un noroc..Multi am vazut ca opteaza sa isi gaureasca toba ?! O sa citesc probabil aici cativa carcotasi...dar m-am saturat sa se auda ca un matiz....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru un sunet frumos, o tai, o scurtezi si scoti sitele din ea, bineinteles si gaura prin care ies gazele, respectiv sunetul trebuie marita fata de cea stoc. Cam asta e procedura low cost pt o toba "sport". Bafta :)



Salutare,de cateva zile ma bate gandul sa scot sitele din toba stock a unui zx6r pentru ca e prea silentioasa si prea plictisitoare..problema e ca nu vrea sa se clinteasca capatul tobei,a fost prinsa in 3 nituri,le-am desfacut si in mod normal ar fi trebuit sa iasa capatul tobei ca la urma sa ii scot sitele,dar nici un noroc..Multi am vazut ca opteaza sa isi gaureasca toba ?! O sa citesc probabil aici cativa carcotasi...dar m-am saturat sa se auda ca un matiz....

Editat de Error1132
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cam inceput sa se ia taloane din cauza tobelor sport.......recomand sa tii toba stock,sau daca iei una sport, ,iai si silencer

Daca ai toba sport omologata nu e problema, ideea e ca vad si ei cand apar aceste "interventii" gen scoaterea sitelor, etc si atunci au curaj sa se arunce la talon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa faptul ca o sa pierzi din cuplu la turatii joase-medii o sa se auda ca un porc injunghiat de un macelar amator. Alt manelist care s-a saturat sa fie civilizat...

 

Oooooooooooo viaaaataaaaaaa meeeeeeeeeaaaaaaaaaaaa!....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa faptul ca o sa pierzi din cuplu la turatii joase-medii o sa se auda ca un porc injunghiat de un macelar amator. Alt manelist care s-a saturat sa fie civilizat...

 

Oooooooooooo viaaaataaaaaaa meeeeeeeeeaaaaaaaaaaaa!....

De unde ai tras tu concluzia ca sunt manelist si ca nu mai vreau sa fiu civilizat?

Esti dur dupa ecran vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pacat sa tai toba originala...e foarte folositoare la itp si cand vinzi motorul faci o impresie buna daca ai toate componentele stock.trust me!cumpara o toba sport de calitate nu burlan gol..si monteaz-o.;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai toba sport omologata nu e problema, ideea e ca vad si ei cand apar aceste "interventii" gen scoaterea sitelor, etc si atunci au curaj sa se arunce la talon

toba omologata insemnand o caruta de bani,adica noua,direct cu certificatul de omologare de la producator,ca sa o arati la nea caisa cand te opreste....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai tras tu concluzia ca sunt manelist si ca nu mai vreau sa fiu civilizat?

Esti dur dupa ecran vad.

 

 

Mergi tu cu un burlan in loc de toba pe un sesar sportiv flamand de ture si spune-mi ce reactie au oamenii din jurul tau... Daca tie iti va place cum suna, eu imi voi cere scuze pentru duritatea in exprimare. A fi civilizat presupune a nu deranja, cel putin nu inutil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,de cateva zile ma bate gandul sa scot sitele din toba stock a unui zx6r pentru ca e prea silentioasa si prea plictisitoare..problema e ca nu vrea sa se clinteasca capatul tobei,a fost prinsa in 3 nituri,le-am desfacut si in mod normal ar fi trebuit sa iasa capatul tobei ca la urma sa ii scot sitele,dar nici un noroc..Multi am vazut ca opteaza sa isi gaureasca toba ?! O sa citesc probabil aici cativa carcotasi...dar m-am saturat sa se auda ca un matiz....

treci pe la mine ,lasi o garantie si ai pt ceva timp o toba din carbon sa mergi cu ea sa vezi daca iti place.

ce an e motorul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

multumesc de sfaturi,am ascultat sfatul de a imi pastra toba stock,pentru ca face o impresie buna cum a zis cineva aici,mi-am achizitionat o toba de la Ionut ( /index.php?/topic/674468-tobe-moto-confectionate/ )si sunt mai mult decat multumit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica ti-ai pus trompeta pe motoreta.Cum naiba altii studiaza si baga banii in cercetari pentru a realiza tobe performante si voi va mirati de ce vi se ridica taloanele.Ah am uitat cele omologate sunt SCUMPE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica ti-ai pus trompeta pe motoreta.Cum naiba altii studiaza si baga banii in cercetari pentru a realiza tobe performante si voi va mirati de ce vi se ridica taloanele.Ah am uitat cele omologate sunt SCUMPE

+1! oricum astia nu-si pun tobe pentru performante, ei vor sa "se auda cul" si in mintea lor trage si mai tare troaca. fara nici un reglaj macar, evident...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toba omologata insemnand o caruta de bani,adica noua,direct cu certificatul de omologare de la producator,ca sa o arati la nea caisa cand te opreste....

Pui bine problema ...

 

Acum intreb si eu ..

 

Are cineva un Certificat ptr o toba Yoshimura ? Doar sa vad ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica ti-ai pus trompeta pe motoreta.Cum naiba altii studiaza si baga banii in cercetari pentru a realiza tobe performante si voi va mirati de ce vi se ridica taloanele.Ah am uitat cele omologate sunt SCUMPE

+1! oricum astia nu-si pun tobe pentru performante, ei vor sa "se auda cul" si in mintea lor trage si mai tare troaca. fara nici un reglaj macar, evident...

Baiatul a spus clar ca vrea doar sunet, nu inteleg de ce va turati asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat eu o Yoshimura sh ptr un zx10 care avea cutia si hartiile in original cu omologarea ptr exact aceasta moto.Si am avut chiar aceasta omologare si la un LeoVince pe un Suzuki.Cand pui un burlan care nu e construit ptr acea motoreta sigur nu va mai merge cum trebuie ,de aceea le zic burlane ca asta sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...