Sari la conținut

Baba Pe Motor


xyz
 Share

Postări Recomandate

cred ca ai dreptate; dar pentru fiecare, mai vechi sau mai nou, ca o stie sau nu, poate fi un moment de reflectie oricand...

cei care nu au vazut pozele sa le vada acum, daca n-au rabdare la sapat; oricum mesajul este in poze si restul e tacere (adica chiar ne putem opri aici)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ai dreptate; dar pentru fiecare, mai vechi sau mai nou, ca o stie sau nu, poate fi un moment de reflectie oricand...

cei care nu au vazut pozele sa le vada acum, daca n-au rabdare la sapat; oricum mesajul este in poze si restul e tacere (adica chiar ne putem opri aici)

 

asa-i ! eu nu vedeam pozele daca nu le punea xyz...

 

mai terminatzi cu "au mai fost" sau faze ca "se mai discuta undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe motocicleta esti singur (sau cel care conduce), cu gandurile tale, bucurii si tristeti, adica OM care face CEVA; de multe ori, bucuria este atat de mare, incat uiti ca esti vulnerabil, ca mai sunt si altii care te vor, care depind de tine...De aici incolo intervin eu si motocicleta mea (pai ma gandeam unde s-o pun, discutia): daca este buna, tare, te poate proteja, are inspectii, intretineri, piese originale etc; apoi eu, cel calare, care conduc bine sau nu, cap plin sau gol, atent sau mai putin atent...

Ideea este sa ai grija nu numai de motocicleta ta, dar si de tine (ba chiar si de altii): este un TOT!

Si n-as vrea sa uit vorba unui clasic: SOARTA INECATULUI ESTE INECATUL INSUSI! Asadar realism, practica, minte deschisa si ochii-n paispe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ne explica de ce totusi unii au nevoie de motocicletele lor si altii nu vor sa auda de asa ceva; nimic nu este tampit, ci este doar o incercare de a intelege motociclismul mai mult decat cei care nu-l practica sau de-a-ti face din asta nu numai o bucurie fizica...

Eu m-am bucurat cand am vazut pozele (daca observi nu are lant) si am incercat sa-i inteleg creatorul; aceasta bucurie a mea am vrut sa o transmit mai departe si nu sa ma dau destept; de altfel observi ca nu sunt prea bagacios pe forum.

Pe motociclisti ii leaga ceva si-i defineste; asta incercam sa ating...dom' SEMACA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu m-a pus deloc pe ganduri, o spun direct : pocitania dreacu'

 

Sper sa nu ma intersectez niciodata cu aceasta "opera de arta"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa mai luam o bere! :burnout: asta pana ajunge in Germania dupa vreun motor si vede acolo heavy metals...sau vine la mare, in portul turistic Tomis!

 

Si cum n-a avut efect?! omu' e ofilit gramada ca-i mai arata si altu' ceea ce el nu voia sa stie nici macar prin vise!! hai ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati'va baieti pastilele la timp

 

Lasa fetele sa ia pastile! Ce vrei sa pierzi fantezia si inspiratia? Pai daia luam motociclete in loc de pastile. Recomnad motor fierbinte! Alunga durerile de dinti... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, probabil ca ii defineste nevoia de a se simti liberi, fara nici o constrangere aparenta. Poate simt nevoia de a-si lua destinul in maini, macar atunci cand sunt in saua motocicletei, daca in restul timpului se lovesc de conventionalism, mediocritate si stereotipii. It's not a habit, it's cool, i feel alive/ if you don't have it, you're on the other side K's Choice - I'm not an addict

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo man! este ceea ce trebuie sa dea sentimentul de solidaritate sau de periferie cand observi o motocicleta.

 

Un spirit liber te accepta cand te vede pe motor si poate chiar ii concretizezi niste dorinte; am vazut pe forum simpatizanti de motoare, care pana sa-si poata lua motor, il doresc organic si-si mai alina speranta cu bucuria discutiilor si a cautarilor in domeniu. Dati-mi voie sa-i admir si cand pot, ii ajut.

 

Dar lasati-ma sa ma supar cand nu ne putem accepta diversitatea motoarelor, cand primesc vreo teapa sau o lipsa de parolism de la unul pe care il cred ca mine. Iar daca stie ca putem ierta si mai face un abuz, atunci spuneti dvs.

 

Am mare suparare, caci astept niste piese din Germ de pe la sf lui august; baiatul spune ca a avut accident; sa vedem... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, am ajuns la concluzia ca se regasesc aceleasi tipuri de oameni peste tot, nu numai in comunitatea motociclistilor. Din pacate asta e, asa sunt oamenii in general... Exista si oameni pe care te poti baza, dar si oameni neseriosi... Asta-i viata! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neasfalteaaaaate sunt caaaaile Doooooomnuluuuuuuui !!!!

Si taaaare va mai zdruuuuncinaaa creieraaaaseleeee !!!

 

Da' cum poti sa-ti imaginezi ca la enduro este altfel? O sa termine asfaltarea si in Buc s-atunci navalesc drele...

Si cu cat mergi mai mult, cu atat te zdruncina mai tare!

Asta ca s-o dam la-ntors. Si recunoaste ca-ti place enduro sau macar un motor de... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' cum poti sa-ti imaginezi ca la enduro este altfel? O sa termine asfaltarea si in Buc s-atunci navalesc drele...

Si cu cat mergi mai mult, cu atat te zdruncina mai tare!

Asta ca s-o dam la-ntors. Si recunoaste ca-ti place enduro sau macar un motor de... :burnout:

 

Mie? Dac-ar fi dupa mine as avea acasa un chopper, un turing, o vitezana, o enduroaica, una de cross si un scuter. Ba nu, vitezana as tine-o in boxa de la circuit, nu acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai auzit de Bulterieri?CE PLM vrea sa insemne asta ?

Apropo topicul ala nu a fost deschis aiurea ,era vorba de motocicleta mea

domnule Pruteanu [speedy.k] :wave:

 

BULTERIERI DACA AI PRIND>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> MA ROG STIU EI DECE!!!!!!! :D

 

 

-Esti tare Pana sau 'WHITE RAVEN' mereu cand vezi ceva despre noi repede :P :ok:

-Lasa ca trece si poate ne intalnim si noi cu moto undeva la o :peace: !

Editat de bulterieri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai auzit de Bulterieri?CE PLM vrea sa insemne asta ?

Apropo topicul ala nu a fost deschis aiurea ,era vorba de motocicleta mea

domnule Pruteanu [speedy.k] :wave:

-Esti tare Pana sau 'WHITE RAVEN' mereu cand vezi ceva despre noi repede :D :ok:

-Lasa ca trece si poate ne intalnim si noi cu moto undeva la o :peace: !

 

Nici de data asta nu-ti raspund la obscenitati.

Dar i-am spus si lu' Dobrescu pe PM e ultima oara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...