Sari la conținut

Transfagaran Dus Pana La Capat In Week-End-Ul Trecut


Postări Recomandate

Sper ca ai inteles mesajul de aceasta data si sa nu mai faci astfel de declaratii in necunostiinta de cauza!!!

Speri degeaba. Nu te mai chinui.

[...bla bla bla, Dumnezeu, nazisti, tancuri, solisti vocali care canta prea repede, Baiazid, Mircea, Stalingrad, Dan Nastase, bla bla...]

Ce legatura au toate astea cu o tura inconstienta pe TF si cu niste exagerari privind stratul de zapada? Campi batuti cu gratie divina...

Drum bun!

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

N-ar fi mai bine să mutați toate postările off-topic într-un alt topic de la timp liber? Că se pare că unii dintre noi avem tare mult timp liber! Lăsați aici numai postările cu tura inconștientă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vladisto- Daca ai fi citit inainte de a te declara Membru CA, regulamentul ,ai fi observat ca una dintre conditiile de aderare sunt cunoasterea oamenilor si prezenta lor la plimbari si actiunile Clubului!In plus ca sa ajungi Membru CA e necesar sa treci printr-o perioada de Hang-ing si dupa aceea sa fi acceptat ca Prospect ! ori in acest moment poti tu sa ne spui unde te afli incadrat??? in ce categorie???

 

Parerea meste ca omul nu stie sa faca diferenta intre un club de motociclisti si un forum de motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vladisto- Daca ai fi citit inainte de a te declara Membru CA, regulamentul ,ai fi observat ca una dintre conditiile de aderare sunt cunoasterea oamenilor si prezenta lor la plimbari si actiunile Clubului!In plus ca sa ajungi Membru CA e necesar sa treci printr-o perioada de Hang-ing si dupa aceea sa fi acceptat ca Prospect ! ori in acest moment poti tu sa ne spui unde te afli incadrat??? in ce categorie???

Asta este una din problemele care ne-au deranjat si anume faptul ca ti-ai atrubuit un merit pe care nu-l ai ,si care nu este foarte placut pentru ceilalti Membrii activi care au trecut prin ani de teste si si-au obtinut acest merit!!!

Referitor la Banare...acesta este avertismentul primit de tine la postarea cu salutul si asocierea numelui Clubului CA situatie care din nou poate fi interpretata ca fiind NeoNazi,sau simpatizanta a acestei miscari CEEA CE NU NE CARACTERIZEAZA!!!

 

Interpelarea mea este de natura pasnica si doream ca tu sa dai desmintirea asupra apartenentei tale la Club ca si membru (asa cum a reiesit din declaratiile tale)

 

Referitor la versuri...nu sunt in masura sa comentez nici macar in gluma ,indiferent de contextul versurilor,munca unor oameni care s-au straduit sa scoata o melodie ,asa cum nu pot sa-ti minimalizez meritele de a te fi chinuit sa termini o plimbare pe care ti-ai propus-o!

 

Sunt un admirator al tenacitatii impinse la maxim pentru a realiza si depasii anumite situatii ,dar .....mai exista si alte situatii (idioate) in care tenacitatea asta strica!

 

Sper ca ai inteles mesajul de aceasta data si sa nu mai faci astfel de declaratii in necunostiinta de cauza!!!

 

Domnule Nastase,...noi ne cunoastem ,..nu foarte bine,dar am strans mainile de cateva ori!Ca motociclist,va apreciez posturile si actiunile pe care ca MotoVeteran le impartasiti,respect pasiunea pe care o puneti in promovarea fenomenului moto,

Domnule trike, normal ca mi-am dat seama acum ca nu inseamna ca sunt membru daca am cont pe site-ul Chopper Academy (eu asa am crezut). Va voi suna in cursul saptamanii ca sa stabilim cand ne putem vedea in scopul de a deveni membru. Adaug inca odata ca nu sunt nazist. Va multumesc din suflet de motociclist convins (am cumparat primul chopper inainte de a avea cat. A, iar cat. B am luat-o dupa cat. A, dupa aceea luand si primul automobil), pentru a doua sansa de a fi membru Chopper Academy. Dumnezeu sa ne ajute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

treaba e simpla:

 

prietenul nostru Vladisto a mers cu motocicleta, nici nu ne intereseaza pe unde. cine are ceva impotriva sa spuna.

 

Vladisto ne este prieten, pentru ca este motociclist. cine are ceva, orice impotriva lui, sa spuna, sa spuna si de ce.

 

Vladisto este prietenul meu. fie si numai pentru ca suntem amandoi motociclisti. astept... provincia.

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trike, on 05 Oct 2013 - 10:54, said:snapback.png

Sper ca ai inteles mesajul de aceasta data si sa nu mai faci astfel de declaratii in necunostiinta de cauza!!!

Speri degeaba. Nu te mai chinui.

Spre surprinderea ta, frate intru 2 roti cu motor, am inteles.

 

Vladisto, on 05 Oct 2013 - 10:24, said:snapback.png

[...bla bla bla, Dumnezeu, nazisti, tancuri, solisti vocali care canta prea repede, Baiazid, Mircea, Stalingrad, Dan Nastase, bla bla...]

Ce legatura au toate astea cu o tura inconstienta pe TF si cu niste exagerari privind stratul de zapada? Campi batuti cu gratie divina...

Drum bun!

Raspuns Vladisto: Spuse pe sarite si scoase din context, normal ca sunt total ininteligibile.


Sa inteleg ca voi inca nu v-ati prins nici unul ca omu' e dus de mult de acasa?

Acum se vede ca e adevarat ce scrie sub avatarul tau, frate motociclist, cand spui ca esti antisocial. Recunosc ca am un spirit de aventura, o imaginatie, un talent actoricesc si un simt al umorului mai iesite din comun, dar nu am omorat pe nimeni, dimpotriva, am impins eu si pasagerul in rampa masina unei perechi sot-sotie, care nu avea anvelope de iarna si la un moment dat se oprisera, cu toate ca a fost munca in zadar, pentru ca dupa 25 metri dupa ce au avut din nou tractiune, au renuntat, gandindusera ca nu vor avea cine sa le mai impinga masina daca vor fi nevoiti sa se opreasca datorita unui SUV oprit din indiferent ce motiv.


treaba e simpla:

 

prietenul nostru Vladisto a mers cu motocicleta, nici nu ne intereseaza pe unde. cine are ceva impotriva sa spuna.

 

Vladisto ne este prieten, pentru ca este motociclist. cine are ceva, orice impotriva lui, sa spuna, sa spuna si de ce.

 

Vladisto este prietenul meu. fie si numai pentru ca suntem amandoi motociclisti. astept... provincia.

Si Festina Lente este prietenul meu, pentru care imi voi pune si viata in pericol daca va avea nevoie de ajutor. Cea mai mare iubire este ca cineva sa-si dea viata pentru alta persoana, spunea Domnul si Dumnezeul nostru Iisus Hristos, iar prietenul meu merita oricand acest gest! Fratele meu de Cruce, daca esti vreodata la ananghie nu uita sa apelezi la mine. Nu ma voi fofila niciodata sa te ajut cu tot ce este omeneste posibil. Numerele mele de telefon sunt sub avatar. Astept sa-mi dai un bip cand poti ca sa mai vorbim si cand vei avea putin timp, sa ne mai intalnim. Eu voi merge duminica 20 octombrie la ora 14 la Piata Victoriei la marsul organizat de ONG-ul Actiunea 2012 pentru unirea cu Basarabia. Daca poti, vino, iar daca e vreme buna, putem veni cu Viroagele. Invit pe orice frate motorist sa vina daca poate.

Editat de Vladisto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

 

Festina Lente este prietenul meu, pentru care imi voi pune si viata in pericol daca va avea nevoie de ajutor.

 

Multumesc, Vladimir dar nu o sa fie cazul de asa ceva, doamne ajuta. Sper, adica.

 

Practic, aici doar povestim diverse si este doar un forum, o platforma de comunicare. Nici tu nu te infierbanta, oamenii mai si glumesc, mai si discuta... asa cum poate fiecare, draga Vladisto. Nu uita insa ca tu esti un om bun si un motociclist. Nu cauta neaaparat sa fii si... "academician". Fiecare cu academia lui, Vadimir. ... Sa nu fii suparat ca astia... In fine. Eu as fi bucuros, in locul tau. Toate bune, prieten si om de nadejde!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea meste ca omul nu stie sa faca diferenta intre un club de motociclisti si un forum de motociclisti.

Corect! Pana acum nu mi-am dat seama!

 

Multumesc, Vladimir dar nu o sa fie cazul de asa ceva, doamne ajuta. Sper, adica.

 

Practic, aici doar povestim diverse si este doar un forum, o platforma de comunicare. Nici tu nu te infierbanta, oamenii mai si glumesc, mai si discuta... asa cum poate fiecare, draga Vladisto. Nu uita insa ca tu esti un om bun si un motociclist. Nu cauta neaaparat sa fii si... "academician". Fiecare cu academia lui, Vadimir. ... Sa nu fii suparat ca astia... In fine. Eu as fi bucuros, in locul tau. Toate bune, prieten si om de nadejde!

Dumnezeu sa ne ajute! Intotdeauna raman surprins de ascutimea spiritului tau, frate chopper-ist. Motociclistii, ca si minerii si taximetristii, sunt minoritati, ca si minoritatile nationale sau religioase, de aceea intotdeauna trebuie sa se ajute reciproc, pentru a face fata vicisitudinii majoritatii, si nu sa se dusmaneasca, nu mai zic ca intr-ajutorarea e specifica tuturor oamenilor buni. Acum ca s-au lamurit toate neintelegerile, mi-ar palce sa fiu, dupa ce voi trece prin faza de Hang-ing si cea de Prospect, membru Chopper Academy, convingerea mea fiind ca sunt niste motociclisti cu un suflet bun si un caracter integru. Toate cele bune!

Editat de Vladisto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas placut surprins de faptul ca Vladimir a tinut sa lamurim problema!Telefonic!

Clar omul nu si-a dat seama de situatie si exuberanta l-a determinat sa faca asocieri nedorite!

 

In astfel de situatii nu pot decat sa ma inclin in fata responsabilitatii si asumarii....RESPECT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place de tipul asta .... chiar daca este putin mai ciudat :) Are un stil aparte de a da replica ... fara injurii, lipsit de agresivitate si destul de depasator fata de cei care il critica . Se simte ca are totusi o varsta si nu 20 de ani .

Nu pot sa ii spun decat mult succes in incercarea de a deveni membru CA .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place, il judecasem gresit, superficial, lucru pentru care il rog sa ma ierte. Un om deosebit, sincer, generos, lipsit de ranchiuna si ipocrizie.

 

Mie imi place de tipul asta .... chiar daca este putin mai ciudat :) Are un stil aparte de a da replica ... fara injurii, lipsit de agresivitate si destul de depasator fata de cei care il critica . Se simte ca are totusi o varsta si nu 20 de ani .

Nu pot sa ii spun decat mult succes in incercarea de a deveni membru CA .

Deci pot spune ca mi-ati facut seara mai frumoasa :) Ma bucur ca s-a facut lumina in acest caz,si ca v-ati impacat.

Pana la urma ne leaga aceeasi pasiune..n-ar trebui sa ne desparta convingerile politice,ideologice,samd,ar trebui sa fim uniti si asa suntem putini.

PS:Vladisto sper sa ne intalnim candva cumva.

Salutari de la Vladimir.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas placut surprins de faptul ca Vladimir a tinut sa lamurim problema!Telefonic!

Clar omul nu si-a dat seama de situatie si exuberanta l-a determinat sa faca asocieri nedorite!

 

In astfel de situatii nu pot decat sa ma inclin in fata responsabilitatii si asumarii....RESPECT!!!

Asa este! Am onoarea! Va salut cu respect!

 

Vladimir, ai citit ceea ce ai promis?

Normail, din moment ce am promis, nu numai ca am citit, dar am si gandit si apoi scris, inainte de a citi pentru verificarea gramaticala a textului. Toate cele bune!

 

Mie imi place de tipul asta .... chiar daca este putin mai ciudat :) Are un stil aparte de a da replica ... fara injurii, lipsit de agresivitate si destul de depasator fata de cei care il critica . Se simte ca are totusi o varsta si nu 20 de ani .

Nu pot sa ii spun decat mult succes in incercarea de a deveni membru CA .

Va multumesc din toata inima!

 

Si mie imi place, il judecasem gresit, superficial, lucru pentru care il rog sa ma ierte. Un om deosebit, sincer, generos, lipsit de ranchiuna si ipocrizie.

Te iert din tot sufletul, frate motociclist!

 

Deci pot spune ca mi-ati facut seara mai frumoasa :) Ma bucur ca s-a facut lumina in acest caz,si ca v-ati impacat.

Pana la urma ne leaga aceeasi pasiune..n-ar trebui sa ne desparta convingerile politice,ideologice,samd,ar trebui sa fim uniti si asa suntem putini.

PS:Vladisto sper sa ne intalnim candva cumva.

Salutari de la Vladimir.

Uername-ul vladisto, vine de la Vladimir Stoica, acestea fiind prenumele, respectiv numele meu. Sunt convins ca ne vom intalni la un raid cu motoarele prin tara sau macar prin capitala si la bere si mici (sau carnati). Alles gute, meine guten Kamerade (sper ca mai e voie sa se vorbeasca limba germana)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place de tipul asta .... chiar daca este putin mai ciudat :) Are un stil aparte de a da replica ... fara injurii, lipsit de agresivitate si destul de depasator fata de cei care il critica . Se simte ca are totusi o varsta si nu 20 de ani .

Nu pot sa ii spun decat mult succes in incercarea de a deveni membru CA .

Va multumesc din toata inima!

Iata pana acum trei teste de personalitate despre persoana mea, pe care le-am dat prin sms-uri la 310 in reteaua Vodafone. In total sunt cinci. Deci imi vor mai veni maine, respectiv poimaine, cate doua seturi de cate cinci intrebari.

1. "Descopera continentul Nord-American! Esti o persoana plina de viata si de energie, si cu siguranta ca orasele mari din statele americane ar fi pe gustul tau! Este o destinatie prietenoasa care ti-ar satisface inclusiv setea de cultura."

2. "Pe tine te descrie vara! In general ai o atitudine relaxata si fara griji, iti place soarele si iubesti lumina. Stii sa te distrezi, sa fii sufletul petrecerii si iti place sa razi cu pofta. Nu apreciezi dorinta unora de a te controla."

3. "Ai fi fost un caine! Sociabil, distractiv si loial, ai fi fost un prieten de nadejde si un animal de companie grozav. Nu esti genul care sa leneveasca si-ti place sa stai printre oameni si sa-i bucuri. Se potriveste cu personalitatea ta prietenoasa si populara."

 

 

Tu poti sa vorbesti linistit ... asta nu inseamna ca te si inteegem ... :)

Pai atunci pun si traducerea pentru fratele meu! (Nu strica sa mai invatam putina germana, macar pentru situatiile posibile cand am merge la intruniri in vestul tarii, unde vin si motociclisti nemti) "Alles gute, meine guten Kamerade!"="Toate bune, camaradul meu bun!"

 

Eu nu m-am certat cu nimeni si daca nu ma insel era primul post pe topic :)

"Richtig!"="Corect!"

 

"Trocken Asphalt!"="Asfalt uscat!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este! Am onoarea! Va salut cu respect!

 

Normail, din moment ce am promis, nu numai ca am citit, dar am si gandit si apoi scris, inainte de a citi pentru verificarea gramaticala a textului. Toate cele bune!

 

Va multumesc din toata inima!

 

Te iert din tot sufletul, frate motociclist!

 

Uername-ul vladisto, vine de la Vladimir Stoica, acestea fiind prenumele, respectiv numele meu. Sunt convins ca ne vom intalni la un raid cu motoarele prin tara sau macar prin capitala si la bere si mici (sau carnati). Alles gute, meine guten Kamerade (sper ca mai e voie sa se vorbeasca limba germana)!

Si pe mine ma cheama Vlad si folosesc uneori numele de Vladimir alteori folosesc Alexander :)(de la celalalt prenume)

Daca mai vrei sa faci ture pe Transfagarasan si vrei inca un partener de drum da un semn.

Ce sa mai zic..asfalt uscat! asa ca pentru sfarsit de sezon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kevinn, on 07 Oct 2013 - 18:21, said:snapback.png

Kevinn, on 07 Oct 2013 - 18:21, said:
Vladimir, ai citit ceea ce ai promis?
Si daca ai citit, ce parere ti ai facut desore cei de care ti am zis?



Erich Alfred Hartmann, poreclit "Bubi" de camarazii lui din escadrila și "Diavolul Negru" de inamicii sovietici, a fost asul cu cele mai multe victorii aeriene din toate timpurile cu 352 victorii aeriene.
Hans-Ulrich Rudel în cel de-al Doilea Război Mondial a fost pilot de bombardament în picaj Stuka. El este cel mai decorat militar nazist, fiind unul din doar 27 militari care au primit Crucea de Cavaler cu Frunze de Stejar, Săbii și Diamante.
Deci vorbeai nu de ingineri constructori de avioane, ci de pilotii acestora. Pe maine m-a interesat mult stiinta zborului. Ce sa zic? Avand in vedere ca si tatal meu a fost pilot pe avioane de vanatoare cu elice, jos palaria pentru cei doi asi ai aerului! Ma refer la arta pilotajului si nu fac politica!

iFeel, on 08 Oct 2013 - 17:38, said:


iFeel, on 08 Oct 2013 - 17:38, said:
Si pe mine ma cheama Vlad si folosesc uneori numele de Vladimir alteori folosesc Alexander :)(de la celalalt prenume)
Daca mai vrei sa faci ture pe Transfagarasan si vrei inca un partener de drum da un semn.
Ce sa mai zic..asfalt uscat! asa ca pentru sfarsit de sezon



Da-mi si mie un bip la unul din cele doua numere de sub avatrul meu, ca sa-ti bag numarul in memorie. Anul viitor in mai (sau cand se da drumul la Transalpina) vreau sa fac Transalpina venind dinspre Pitesti si apoi Transfagarasanul, venind dinspre Sibiu, din comuna Jina, de la Ghita Ciobanul, pentru ca nu mai poate comunica cu prietenii, deoarece i-a cazut smartphonul in zer. Lasand gluma la o parte, pe bune zic ca vreau sa fac acest traseu, iar daca te bagi, da-mi un bip.

Roxynel, on 02 Oct 2013 - 21:48, said:
armata n-ai facut-o ?



Frate intru cai de fier, armata am facut-o la cea mai buna Scoala de ofiteri de rezerva din tara, in 1987 - 1988, la Bacau, str. Acvilei nr. 9, arma tunuri antitanc, cand ni s-a aratat si steagul de pe vremea Regelui Ferdinand.
Inca odata, nu au nici o legatura cu politica urmatoarele videoclipuri, respectiv poze, pe care le-am postat, ci a fost pura aventura, actiune si distractie: https://www.facebook.com/photo.php?v=10201869421994969&set=vb.1165852708&type=3&theater#!/photo.php?v=10201869421994969&set=vb.1165852708&type=3&theater, https://www.facebook.com/photo.php?v=10201869421994969&set=vb.1165852708&type=3&theater#!/photo.php?fbid=10201869381513957&set=a.4920813055911.309678.1165852708&type=3&theater Danke schon, Viesparu'! Alles gute!

Jerycho, on 07 Oct 2013 - 18:23, said:
Mie imi place de tipul asta .... chiar daca este putin mai ciudat :) Are un stil aparte de a da replica ... fara injurii, lipsit de agresivitate si destul de depasator fata de cei care il critica . Se simte ca are totusi o varsta si nu 20 de ani .
Nu pot sa ii spun decat mult succes in incercarea de a deveni membru CA .


Va multumesc din toata inima!
Iata pana acum sase teste de personalitate despre persoana mea, pe care le-am dat prin sms-uri la 310 in reteaua Vodafone. Imi vor veni seturi de cate cinci intrebari.
1. "Descopera continentul Nord-American! Esti o persoana plina de viata si de energie, si cu siguranta ca orasele mari din statele americane ar fi pe gustul tau! Este o destinatie prietenoasa care ti-ar satisface inclusiv setea de cultura."
2. "Pe tine te descrie vara! In general ai o atitudine relaxata si fara griji, iti place soarele si iubesti lumina. Stii sa te distrezi, sa fii sufletul petrecerii si iti place sa razi cu pofta. Nu apreciezi dorinta unora de a te controla."
3. "Ai fi fost un caine! Sociabil, distractiv si loial, ai fi fost un prieten de nadejde si un animal de companie grozav. Nu esti genul care sa leneveasca si-ti place sa stai printre oameni si sa-i bucuri. Se potriveste cu personalitatea ta prietenoasa si populara."
4. "Perfectionismul te descrie! Nu te multumesti cu nimic care nu e perfect, iar pentru tine a deveni tot mai bun e precum un scop in viata. Ai mustrari de constiinta cand ceva nu e facut cum trebuie, dar incearca sa nu pui o presiune prea mare asupra ta!"
5. "Pasarea care te reprezinta este porumbelul! Ai o personalitate loiala si iubitoare, apreciezi stabilitatea si a face bucurii celorlalti. Casa te este precum un cuib: e locul in care te simti in siguranta si unde iti petreci cele mai placute clipe."
6. "Condimentul care iti descrie personalitatea este scortisoara! Este condimentul cel mai reprezentativ: interesant, misterios, unic prin gustul sau. Se potriveste personalitatii tale puternice, spiritului tau independent si greu de controlat." Editat de Vladisto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...