Sari la conținut

Transfagaran Dus Pana La Capat In Week-End-Ul Trecut


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

....deja nu mai era de 2-3 cm zapada, ci de 20-30 cm. Misiune indeplinita. Sieg Heil!

 

...si in timp ce impingea virago prin zapada de 30 de cm dadea cu cizmele picioare in gura la ursii locali - aia mai curajosi, ca majoritatea s-au speriat de cagulele si castile negre de nazi si de strigatele de Sieg Heil! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si in timp ce impingea virago prin zapada de 30 de cm dadea cu cizmele picioare in gura la ursii locali - aia mai curajosi, ca majoritatea s-au speriat de cagulele si castile negre de nazi si de strigatele de Sieg Heil! :D

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! Am scris rezumatul rezumatului. Dar aici e vorba de determinarea de a duce la bun sfarsit un drum de 20, din care am rulat 16 ore, aproape o zi si o noapte, incontinuu, iar 4 ore le-am mers pe jos impingand chopperul si derapand prin zapada si noi si chopperul, pret de 12 km, din care 3 km in intuneric, noaptea, pana la 21.20, apoi am mers o noapte intreaga la lumina farului care nu bate mai mult de 5 m in fata, prin Fagaras, Brasov, Sinaia, Ploiesti, pe autostrada cu 80 km/h, pentru ca sunt multe curbe stanga - dreapta, bine ca nu am dat de vre-o groapa sau caine mort, pentru ca era intuneric bezna, am vazut pe contrasens ziua asa ceva, spre Bucuresti, pana la 6.45 dimineata, cand se facuse lumina. Nimeni nu s-a incumetat sa faca asa ceva: sa plece din Bucuresti spre Curtea de Arges, apoi sa treaca Transfagarasanul impingand motocicleta prin zapada noaptea, si apoi sa mearga toata noaptea pana inapoi in Bucuresti, tot timpul calarind motocicleta sau marsaluind impingand la ea prin zapada, fara pauze decat pentru nevoi fiziologice stringente si mancand pe fuga, o zi si o noapte intreaga. Mi-ar pare bine sa mai reuseasca cineva sa faca Transfagarsanul plecand din Bucuresti si intorcandu-se inapoi, cu zapada de 20-30 cm, plecand la amiaza si sosind inapoi dimineata, incontinuu, mergand si noaptea pe chopper si pe jos. :tempted:

Oamenii deosebiti fac lucruri deosebite. Felicitari ! Nu te gandi la altii. Este recordul tau de atitudine. Bucura te. Ai deja o amintire superba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e cumva topicul: "Care o are mai mare?". Deja sunt 3 pretendenti, se mai inscrie careva ca sa deschidem un pool si sa votam? Copii mari ce sunteti. :hug:

 

ps: Tare vreau sa vad cum se impinge o motocicleta prin zapada de 30 cm, mai ales un chopper. Asteptam pozele.

nu este, pentru ca unul a recunoscut pe acest topic cu ceva timp in urma ( si o si demonstreaza) ca o are si mica si e si steril(inclusiv in gandire)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este, pentru ca unul a recunoscut pe acest topic cu ceva timp in urma ( si o si demonstreaza) ca o are si mica si e si steril(inclusiv in gandire)

ce faci?

ai apucat si tu sa vezi transfagarasanul anul asta???

 

vrei ceva poze????

 

sau cauti inca pasagera......

 

daca mai vrei sa te inspiri" din drumurile mele ...cum ai facut o cu thassos incearca PELOPONEZUL.......da e ceva drum si cheltuiala

 

asa ca mai bine steril si fara copii decat sa car pasageri pentru un ban de gaz......

 

ps. te las pe tine sa faci noi platitori de taxe.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce faci?

ai apucat si tu sa vezi transfagarasanul anul asta???

 

vrei ceva poze????

 

sau cauti inca pasagera......

iti multumesc pentru grija, "taticule"!

credeam ca tu traiesti doar ca sa mananci!

Editat de kappy666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ce pul.i de oameni!

pune bah poze ca astia se iau la bataia daca mai sta topicu alsta fara poze !


happy si kollar puneti si voi nsite poze cu voi . macar sa nu ia bataie niste nevinovati :crack:

Editat de Sergiu_Q
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ce pul.i de oameni!

pune bah poze ca astia se iau la bataia daca mai sta topicu alsta fara poze !

 

happy si kollar puneti si voi nsite poze cu voi . macar sa nu ia bataie niste nevinovati :crack:

ei pun poze doar in "grup" restrans......

 

aici pe topicurile de moto ...se discuta de case, sex, sterilitate

in rest scriu la ei pe kle500

 

ca de exemplu.....

 

http://kle500.myforum.ro/fosta-iugoslavie-vt528.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu'... scrie bre romaneste. ca la facut mistouri, cine nu e bun?!

 

on topic: pune ba pozele alea odata! :)

 

MIȘTÓ adj. invar. (Arg.) (Foarte) bun, (foarte) frumos. ♦ (Substantivat, n., în expr.) A lua (pe cineva) la mișto = a-și bate joc (de cineva), a-l ironiza. – Din țig. mišto.

Sursa: DEX '98 (1998) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

 

eu scriu ROMANESTE.....

TU scrii TIGANESTE........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ei pun poze doar in "grup" restrans......

 

aici pe topicurile de moto ...se discuta de case, sex, sterilitate-suntem in ton cu ce se scrie pe aici.si mataluta scrii mult si degeaba

in rest scriu la ei pe kle500-unde ai vrea sa postez,pe forumul bmw?

 

ca de exemplu.....

 

http://kle500.myforum.ro/fosta-iugoslavie-vt528.html

:clap: mestere,ma simt onorat! atata munca de cautare pentru mine.

cat despre thassos si alte locuri permite-mi sa ma inchin la tine!

ce ne-am fi facut noi "incoronatule" daca nu vindeai echipamentul de munte si nu ti luai mobra sa pleci pt a descoperi lumea!

acu' daca vinzi mobra,lumea nu va mai vedea fripturi zambind din farfurii(ca in pozele tale,pe unde ai mancat).

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ce pul.i de oameni!

pune bah poze ca astia se iau la bataia daca mai sta topicu alsta fara poze !

 

happy si kollar puneti si voi nsite poze cu voi . macar sa nu ia bataie niste nevinovati :crack:

a pus userul "..chin"; se pricepe la a face "munca de documentare"(urmareste profile,cauta pe net)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on topic ... pentru kappi" sa fie happy

 

ps ma bucur ca lumea pleaca sa vada si alte locuri decat PADURILE din romania

poate vad si civilizatia, curatenia si le vor implementa si la noi

sus la kotor trebuia sa urci pe munte de vede tare golful si ai ratat parc nat DURMITOR

dar ai tu timp .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on topic ... pentru kappi" sa fie happy

 

ps ma bucur ca lumea pleaca sa vada si alte locuri decat PADURILE din romania

poate vad si civilizatia, curatenia si le vor implementa si la noi

sus la kotor trebuia sa urci pe munte de vede tare golful si ai ratat parc nat DURMITOR

dar ai tu timp .....

urcat sus in kotor.

cat despre durmitor,era o poza pe kle forum facuta acolo, Lacul Negru

Am parcurs si canionul Piva

si ca sa mai indulcim tonul,poate ma voi apuca sa astern si aici cate ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...