Sari la conținut

accident grav pe Dudesti (Bucuresti)


anonymous
 Share

Postări Recomandate

Sergiu_Q tu esti ala de-a scapat motorul pe-o parte pt ca mergeai in spatele unui taximetrist care a franat?....intreb doar asa sa-mi confirmi ca nu ma-nsel....

 

Nu de alta, dar in locul tau nu m-as mai mira asa tare de pataniile altora (oricat de penibile/simple/nasoale ar fi ele...)

da ba eu sunt ala :). ar trebui sa-mi fie rusine sau cum ? :) . tot secretul este recunosti cand esti prost si sa inveti ceva din asta. eu asa am ajuns sa nu am nici o zgarietura din 2002 si pana acum (lucru pe care ti-l doresc si tie)

partea proasta e ca n-ai inteles de ce te-am pulit. ca te-a deranjat raspunsul meu e ok. sunt cam nesuferit uneori dar sa stii ca daca te auzeam live spunand "le doresc FOARTE SINCER sa li se intample si lor" intr-un grup de motociclisti, iti futeam si una in nas si ma si pisam pe tine in public.

practic cu afirmatia aia te-ai (cuvant urat) pe noi toti care citeam topicul si am fi vrut sa scriem ceva (skill, cauciucuri...etc)... sau doar citeam si atat. adica cum ba...sa ni se intample si noua...doar pentru ca avem o parere diferita ? pai ba (cuvant jignitor), tu stii cati prieteni am dus la groapa? cati dintre prietenii mei au ajuns prin spitale ? cum sa vina un pulifici ca tine sa zica ca daca nu-s altii de acord cu tine sa aibe si ei accident ? ai stat tu vreodata in spital ba ?

baaaa....astia cu accidentul asta au fost la fel de prosti ca mine cand am scapat motoreta pe jos "din cauza" taxiului. numai ca eu am pus motoreta jos ca am avut noroc iar ei s-au infipt in gip. neatentia costa. respecti legea si cateva reguli simple nescrise si elimi din riscuri (o regula simpla ar fi ca in apropierea trecerilor de pietoni , a intersectiilor de orice fel dar mai ales la intersectiile cu drumuri fara prioritate si fara vizibilitate, nu tragi de gaz si esti cu ochii beliti si esti pregatit de o eventuala franare de urgenta). la animaleala din oras cand fiecare nu se gandeste decat la el unii nici nu-si dau seama ca risca sa te omoare ci se gandesc cum sa ajunga el sa-si ia mai repede odrasla de la scoala.

nu mai insist acum. toti ne-o luam pe poponeata; unii mai simplu altii mai grav. motociclismul asta e fun..dar cel mai important e sa te intorci acasa fara vanatai. asa ca eu va doresc la toti sa va intoarceti fericiti acasa dupa orice plimbare, indiferent de ce motorete aveti , cate clase sau ce IQ aveti...chiar daca sunteti slapari sau manelisti...ca oricat de manelist sau slapar nesuferit ai fi nu meriti sa ajungi prin spitale sau chiar mai rau la groapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Adrian

da ba eu sunt ala :). ar trebui sa-mi fie rusine sau cum ? :) . tot secretul este recunosti cand esti prost si sa inveti ceva din asta. eu asa am ajuns sa nu am nici o zgarietura din 2002 si pana acum (lucru pe care ti-l doresc si tie)

partea proasta e ca n-ai inteles de ce te-am pulit. ca te-a deranjat raspunsul meu e ok. sunt cam nesuferit uneori dar sa stii ca daca te auzeam live spunand "le doresc FOARTE SINCER sa li se intample si lor" intr-un grup de motociclisti, iti futeam si una in nas si ma si pisam pe tine in public.

practic cu afirmatia aia te-ai (cuvant urat) pe noi toti care citeam topicul si am fi vrut sa scriem ceva (skill, cauciucuri...etc)... sau doar citeam si atat. adica cum ba...sa ni se intample si noua...doar pentru ca avem o parere diferita ? pai ba (cuvant jignitor), tu stii cati prieteni am dus la groapa? cati dintre prietenii mei au ajuns prin spitale ? cum sa vina un pulifici ca tine sa zica ca daca nu-s altii de acord cu tine sa aibe si ei accident ? ai stat tu vreodata in spital ba ?

baaaa....astia cu accidentul asta au fost la fel de prosti ca mine cand am scapat motoreta pe jos "din cauza" taxiului. numai ca eu am pus motoreta jos ca am avut noroc iar ei s-au infipt in gip. neatentia costa. respecti legea si cateva reguli simple nescrise si elimi din riscuri (o regula simpla ar fi ca in apropierea trecerilor de pietoni , a intersectiilor de orice fel dar mai ales la intersectiile cu drumuri fara prioritate si fara vizibilitate, nu tragi de gaz si esti cu ochii beliti si esti pregatit de o eventuala franare de urgenta). la animaleala din oras cand fiecare nu se gandeste decat la el unii nici nu-si dau seama ca risca sa te omoare ci se gandesc cum sa ajunga el sa-si ia mai repede odrasla de la scoala.

nu mai insist acum. toti ne-o luam pe poponeata; unii mai simplu altii mai grav. motociclismul asta e fun..dar cel mai important e sa te intorci acasa fara vanatai. asa ca eu va doresc la toti sa va intoarceti fericiti acasa dupa orice plimbare, indiferent de ce motorete aveti , cate clase sau ce IQ aveti...chiar daca sunteti slapari sau manelisti...ca oricat de manelist sau slapar nesuferit ai fi nu meriti sa ajungi prin spitale sau chiar mai rau la groapa.

 

tristule, sa nu crezi ca daca te umfli ca un paun in fata mea pe forum ,ma impresionezi...

 

vai,daca ma auzeai la o intrunire spunand asta sau undeva, vai mama, imi futeai una ahhaha ba da ce ninjalau 'mic' si-al dracu esti tu.

 

daca ai fi cascat ochii putin , ai fi realizat ce am spus eu cu urarea mea si cui era adresata.

 

am stat si eu prin spitale pt accidente mult mai grave,stai linistit,am fost mult mai prost decat ai fost tu la faza cu taxiul...

 

te-ai atacat ca un fraier din niste motive pe care le-ai facut TU personale,nu eu...

 

vrei sa-ti ridic o statuie ca ai dus la groapa prieteni? tu te uiti ba ce scrii? ce treaba are ce scriu pe forum cu prietenii tai morti? pe orice motociclist mort l-a bagat in mormant ori PROPRIA PROSTIE ori PROSTIA ALTORA. N-a murit nici un motociclist din motivul ca i-a 'urat' altul asta pe forum..

 

tu ai macar 25 de ani ,la ce texte penibile scoti?

 

Cu riscul sa-mi iau suspend sau ban,imi permit sa te fac prost (ca vorba aia,tu m-ai jignit de 3 pagini incoace,si nu ti-am raspuns cu aceeasi moneda).

 

stii de ce esti prost? pentru ca urarea mea era adresata tocmai celor care NU respecta un accident,un mort,o situatie si vin cu GLUME si comentarii imbecile. (nu ma refer la aia vesnic interesati de DOT si frane si comentarii de dinamica accidentului). Ma refeream la coclitii aia care incep cu glumite si cu tot felu de ca.ca.turi pe topic unde un om si-a pierdut viata...

 

Daca nu te-a dus mintea sa intelegi asta si ai inteles altceva, atunci e problema ta. Si iarasi,daca nu esti de acord cu urarea mea catre acea speta de omuleti,iarasi,mi se rupe....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...deci ma pis pe tine

 

@sergiu.....
cred ca trebuia sa te iau azi pe cheia.... sa te linistesti un pic.....

PIANO SEFU PIANO

stai linistit man...tu esti prea baiat de treaba oricum. eu am inceput sa am toleranta zero la dobitoci de asta nu mai am nici o retinere ...

putulica asta a ales sa ma pis pe el cu prima ocazie cand il intalnesc(probabil daca face pe interesantul isi ia si un bonus :) )...deci am unde sa ma descarc. :crack:

ba adriane, n-ai inteles nimic !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

eu zic sa te resemnezi in a te pisa......pe tine...

 

si sa nu-ti uiti promisiunea,cand o fi sa ne vedem. (ca lumea moto e mica la noi,oricum).

 

te-am pupat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ghei fest cu pipi :crack:

 

bah voi ati innebunit?!?? va luati in bete pentru merele spirit motociclistic care in romanica nu iepsista??? nu mai bine beti voi niste beri??

 

@ Adrian: cei interesati de dot-uri si dinamica accidentului doresc sa invete ceva din situatia respectiva vis a vis de cei care o ard patetic cu rip-uri si omg-uri... multi dintre noi am fost in situatii nasoale si am reusit sa povestim cum am reusit sa scapam... cine a avut urechi sa asculte a ascultat.

... ti se pare ca Aprilia e motocicleta?!? :P

@ Sergiu: ce ai ma de te aprinzi asa, macane si omu' ca e un forum liber!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

@stulewa: m3n, inteleg orice discutie legata de dot si etc o inteleg (Desi mai sunt si exceptii, vezi accidentul ala in care Kato intreba de numarul lipsa si de alte balarii care n-aveau nici o treaba cu accidentul),dar oricum, INTELEG anumite intrebari si discutii.


Ce am zis eu pe topicul asta si ce nu inteleg sunt MISTOURILE sau discutiile cretine pe un topic ce anunta un accident grav sau mortal... Aia mi se pare lipsa de respect, si-atat.

 

Si lasand gluma deoparte, cred ca nu prea e motocicleta, avand in vedere la ce pret se perinda.... (Aprilia ma refer)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gaydrian, get a life. Take a picture, go fuck-a-duck or somthin'

 

ti'am mai zis vreodata ca esti genul de prost cu atitudine care nu si'a luat suficienta bataie in scoala?

Canalizeaza'ti si tu "flacara violet" catre chestii mai productive...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...clar nu ti'ai luat suficienta bataie

 

 

din pacate trebuia sa si-o ia de la parinti in copilarie, acum e prea tarziu si se pare ca nu se gaseste nimeni pe la el pe acolo sa-i dea o mama de educatie...

 

nu merge nici sa-i dai ignore ca tot ii vezi posturile in quote-uri , tre sa-l suportam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

din pacate trebuia sa si-o ia de la parinti in copilarie, acum e prea tarziu si se pare ca nu se gaseste nimeni pe la el pe acolo sa-i dea o mama de educatie...

 

nu merge nici sa-i dai ignore ca tot ii vezi posturile in quote-uri , tre sa-l suportam

 

hahaha tu vb ma ?:))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si lasand gluma deoparte, cred ca nu prea e motocicleta, avand in vedere la ce pret se perinda.... (Aprilia ma refer)

 

 

Adica daca e ieftina si neapreciata este si proasta?!

Man.. vorbeste dupa ce vei calari una mai mult de 30.000km si lasa deoparte teoriile forumistice de genul hondaihonda, ca multi au cazut in pacat dupa ce au trecut de la o japo la o italiana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

 

Adica daca e ieftina si neapreciata este si proasta?!

Man.. vorbeste dupa ce vei calari una mai mult de 30.000km si lasa deoparte teoriile forumistice de genul hondaihonda, ca multi au cazut in pacat dupa ce au trecut de la o japo la o italiana.

 

 

eram ironic ba !!!!!

 

O am din Iunie 2012 si am 20-21 mii de km in saua ei, intr-un AN.

 

Logic ca NU e proasta si sunt SUPERmultumit de ea. Dar as schimba-o oricand pe nu KTM 690 / XT 660 Z :)

 

Singurul aspect adevarat e cel ca nu e apreciata in tara asta de indoctrinati,atata tot..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

eram ironic ba !!!!!

 

O am din Iunie 2012 si am 20-21 mii de km in saua ei, intr-un AN.

 

Logic ca NU e proasta si sunt SUPERmultumit de ea. Dar as schimba-o oricand pe nu KTM 690 / XT 660 Z :)

 

Singurul aspect adevarat e cel ca nu e apreciata in tara asta de indoctrinati,atata tot..

20-21 mii de km intr-un an ??!!!!! Tu ? :banpls: Esti pe forum 24/24,le stii pe toate, te certi cu toti,ai 466 postari din 13 iulie 2013(aprox 3 luni ) si mai si motociclesti??!!! :plsdie:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

20-21 mii de km intr-un an ??!!!!! Tu ? :banpls: Esti pe forum 24/24,le stii pe toate, te certi cu toti,ai 466 postari din 13 iulie 2013(aprox 3 luni ) si mai si motociclesti??!!! :plsdie:

 

cwaie...las-o jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai tineti minte , aici era vorba de un accident si nici decum nu era un topic de rafuieli personale sau ironii . Adrian , ma inscriu si eu pe lista de asteptari :cheers: . dau si o bere :) . Sper ca nu ti-ai dizolvat simtul umorului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Daca mai tineti minte , aici era vorba de un accident si nici decum nu era un topic de rafuieli personale sau ironii . Adrian , ma inscriu si eu pe lista de asteptari :cheers: . dau si o bere :) . Sper ca nu ti-ai dizolvat simtul umorului .

 

 

desigur :*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20-21 mii de km intr-un an ??!!!!! Tu ? :banpls: Esti pe forum 24/24,le stii pe toate, te certi cu toti,ai 466 postari din 13 iulie 2013(aprox 3 luni ) si mai si motociclesti??!!! :plsdie:

are montat o tableeta pe rezervor, incat sa nu scape nimic. cand alimenteaza sau fumeaza, isi descarca ideile pe aici. ;)

 

ghei fest cu pipi

cica dou homalai se certau:

sper sa nu supar pe vreo unu, dar am sa le folosesc numele.

 

Sergiu: -Du-te dracu!

Adrian: -Ba du-te tu!

Sergiu: -Ma pis pe tine!

Adrian: -Ba eu ma pis pe tine!

Sergiu: -Sa te f.u.t in c.u.r!

Adrian: - Aaaaa, pervers mic ce esti, vrei sa ne impacam. !!!!

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...