Sari la conținut

Janta stramba


nutreț
 Share

Postări Recomandate

Salut din nou. Am dat intr-un crater destul de urat acum vreo 2 luni, s-a indoit putin janta fata(abia acum am observat). De atunci voblaj nu am simtit, nici la viteze mari(~180 km/h)

E CBR600 f3, janta din fabricatie.

Indreptare sau janta noua?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o indrepti si nu mai pare stramba, dar daca o pui pe ax si o invarti tot va avea o bataie, am vreo 3 jante acasa care arata perfect... doar arata

Asta ca nu le-ai indreptat la Sirius. 120ron costa, si iese perfect centrata, nu bate nici macar juma de mm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te referi la indreptare la cald, nu se decaleste metalul?

Nu la cald, la rece. Daca abaterea e de citiva mm, indreptarea e mizilic. E coada la Sirius, el indreapta sute de jante de masini.Asta a facut tata-su, asta face si el de 20 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare grija la cine o duci la indreptat. Eu am dat mobra si mi-a intrat cu ea in bordura iar janta fata avea o indoitura "frumusica", atat cat sa iasa toata presiunea din ea. Am fost la "pomul laudat" si pana la urma tot am dat 300 de lei pe o janta sh, ca "pomul laudat" a incercat sa indrepte buza la cald si a crapat. Am luat alta sh si cu aia vece am dus-o la fier si mi-am luat o bere rece pe ea si m-am resemnat, si am zis ca nu mai dau un ac toata viata mea. Am aflat de Sirius ceva mai tarziu, am vazut lucrari facute de el la jantele unui prieten la masina si le face repara foarte bine. Din cate imi aduc aminte are atelierul undeva in zona Diham, Strada Niculae Sebe este o spalatorie si parca acolo are atelierul, nu mai stiu sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...