Sari la conținut

19 sau 20 octombrie


the Pig
 Share

Postări Recomandate

Ai mare dreptate foxbat. Am luat toate astea in considerare cand am ales sa nu merg inspre munte, ci doar la campie. Insa temperaturile abia au urcat spre 15 grade, iar vantul a fost sustinut in zona Dobrogei. Nici manusile n-au facut fata, naked-ul din dotare n-a ajutat deloc. Noroc cu neck-warmerul luat recent de la Louis, o investitie f buna pe care o recomand tuturor.

Bluza termica e tot de la Louis si pana acum am fost f multumit de ea.

Pentru plimbarea de 11 ore am fost cam neinspirat

La munte insa temperaturile si precipitatiile variaza f mult si de aceea am sugerat baietilor de pe acest topic sa isi ia masurile necesare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu stiu ce echipament are ianachim dar eu am inghetat ca un C@C@T mare azi pana la mare via calarasi-silistra-adamclisi. si era soare si uscat peste tot, echipat cu bluza termica, pulover si geaca de piele

 

voi mancati mai dimineata?

am fost cu tricou si cu bluza rukka fara mesada, ieri, calarasi, silistra, adamclisi, am intrat pe un drum de pamant pe udatura am si scapat-o pe jos, :lol:, apoi, mangalia, mamaia, harsova, slobozia, bucuresti.

batea un vant in dobrogea nu ca in norvegia dar nici departe...

dar a fost okay, temp, pe la 17°C

si sunt si racit (virus luat inainte)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare după cum are metabolismul ... şi mobra dom'le. Şi eu am fost astăzi pe Transfăgărăşan cu tricou şi geaca textilă fără mesadă ( Tschul, nimic special ) şi-am transpirat, bască mi-a fost şi cald când m-am oprit sau am mers cu viteză mică. Dar am protecţie la vânt, spre deosebire de-un naked.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am plecat pe la 13:30 si m-am dat pe Sinaia - Targoviste. Fain afara desi cam racoare dar aveam jacheta si pantalonii de textil si n-am avut nicio treaba. :)

 

E prima data cand i-am calculat consumul - in primii 180 km a "mancat" 7L, rezervor de 18... we're good. :)

 

 

Da, daca poti, marti sau miercuri, vreme buna, siriu sau cheia ! fara glume !

 

Vorbim, sa vad daca pot sa-mi iau liber... azi imi parea rau ca n-am mers mai mult, ajunsesem in Bucuresti si mi se parea ca e doar un alt oras prin care treceam in drum spre casa... eram: "doar ataaat? :( "

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce echipament are ianachim dar eu am inghetat ca un C@C@T mare azi pana la mare via calarasi-silistra-adamclisi. si era soare si uscat peste tot, echipat cu bluza termica, pulover si geaca de piele

Geaca de piele nu tine atat de cald ca o geaca textila cu mesada si de calitate. Daca ai geaca si pantaloni textil la bani buni si cu mesada vei fi protejat mult mai bine decat in "sarmaua de piele" numita combinizon, pe langa faptul ca te vei misca si mult mai bine decat intr un echipament de piele. 2 la mana conteaza motocicleta, pe un ss nu o s aiti fie cald decat vara fata de un touring care te protejeaza de vant si pe care mai ai si tot felul de "mantocareli" manere incalzite protectii ghidon etc.

 

.... conteaza mult si protectia data de motocicleta

 

 

ps azi am fost conservar...

dar echipamentul CLAR NU E cu piele.....

o vesta electrica ...pe cine intereseaza.....

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa revin cu cateva poze pentru a incheia povestirea, insa mai tarziu un pic.

 

Cateva cadre:

 

Pe langa Siriu
Poiana BV
Bran - Rucar
Rausor
Drumul spre/dinspre Voina
Cabana Voina
Spre Targoviste
Spre Bucuresti
The end.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca le atasai aici le vedeam pe toate odata fara sa dam click-back...

 

Pozele au fost "urcate" pe dropbox in alte scopuri; ca impart cu voi aici cateva dintre ele e un bonus.

O sa tin minte pe viitor si o sa ma aliniez la rigorile forumului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...