Sari la conținut

Politia Romana vinovata de accidentele de circulatie


mircea_simson
 Share

Postări Recomandate

Circulam regulamentar ( aveam in fata un cascat de conservar care se misca ca ochiul boului) in oras pe drum cu prioritate am fost lovit de o papusa ( a se citi VACA) cu un BMW

x 5 am evitat nu puteam trece pe contrasens ca era colooana de masini am fost lovit in porbagajul din spate dreapta care s-a rupt , semnal spart , scandal cu barbatul tipei ca nu plateste etc.Am ajuns la politie tipa a recunoscut ca nu a acordat prioritate ne-am inteles la bani si culmea politia nu i-a retinut permisul de conducere. De ce ma pun sa invat ca pentru neacordare de prioritate se suspenda permisul de la 1 la trei luni?Daca are bani mai poate lovi pe unul? Politia nu este interesata numai daca sunt provocate raniri , decese? Daca aveam viteza putin mai mica eram sub o masina de 2,5 tone, si normal pentru Romana MORTUL era de vina.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul a fost in Baia Mare

zi mersi ca tipa a recunoscut ca era vinovata... mare lucru - du-i o floare! :stuck:

asemenea comportamente trebuie incurajate,

in B nu numai ca nu ar fi recunoscut dar probabil politia ti-ar fi dat tie amenda si ti-ar fi luat permisul daca papusa (vaca) era bazata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca v-ati inteles la bani ce rahat sa faca si gaborul ,nu e si el om,nu trebuie sa manance si gura lui!

Adica tu sa marci banul si el nu!Nu e frumos!Ori suntem golani ori nu mai suntem!

Si vorba lui Eliadar ,putea sa fie si mai rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt neacordare de prioritate se retine permisul nu o luna ci trei luni cu drept de reexaminare daca nu a savarsit vre-o abatere mai devreme de 24 luni !

 

pt neacordare de prioritate se retine permisul nu o luna ci trei luni cu drept de reexaminare daca nu a savarsit vre-o abatere mai devreme de 24 luni !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca v-ati inteles la bani ce rahat sa faca si gaborul ,nu e si el om,nu trebuie sa manance si gura lui!

Adica tu sa marci banul si el nu!Nu e frumos!Ori suntem golani ori nu mai suntem!

Si vorba lui Eliadar ,putea sa fie si mai rau!

:)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati cazut la intelegere sa-ti plateasca daunele , politia nu mai intervine ( in cazul in care nu s-a intocmit un proces verbal si a fost inregistrat accidentul ) . O zi faina .

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati completat constatarea aia amiabila?...

Am primit formularele nu le-am complectat eu daca nu primeam banii pe loc nu mai vedeam precis nimic.O floare i-as duce cu toata placerea dar pe mormant pentru ca numai asa am putea starpi tagma.

Numai bine

 

Daca ati cazut la intelegere sa-ti plateasca daunele , politia nu mai intervine ( in cazul in care nu s-a intocmit un proces verbal si a fost inregistrat accidentul ) . O zi faina .

Politi ar trebui sa intervina pentru neacordare de prioritate indiferent daca ne-am inteles la bani s-au nu. Multumesc de urari

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am citit decat titlul pentru ca m-a atras din urmatorul motiv.

 

Sa vedeti ce patesc anul trecut. Ma deplasam catre Iancului. La ultimul stop de dinaintea pasajului Muncii era rosu pentru mine. In dreapta pe trotuar o masina de politie (nu rutiera, tocmai pleca lin, lin, lin catre stanga, pe diagonala sa evite pasajul si probabil sa intoarca pe linie continua inspre Dristor).

 

Pentru mine tocmai se facuse verde. Demarez imediat ca sa iau avans deoarece imi place sa caut cel mai liber loc pe sosea - sa nu fiu facut sandvitch de conservari - SI CE SA VEZI? Tocmai treceau prin fata mea domnii politisti pregatiti sa faca stanga inaintea pasajului, IARA DOMNUL GARCEA DE PE LOCUL DIN DREAPTA IMI SPRAYa FATA CU, ce sa vedeti, PEPER SPRAY! Cand ajung in tunel ma ia cu usturime de nas, de ochi, greu la respiratie, mai mai sa ma dau cu capul de pereti.

 

Da nenilor, niste gabori prosti mi-au dat cu spray de piper pe strada probabil ca sa ma omoare ca altfel nu imi imaginez de ce ar fi facut-o. Da, gaborul de pe locul din dreapta era cu mana scoasa si tragea de spray ca de pvla la laba.

 

De ce nu m-am dus dupa ei? Eram ametit , obosit, cu sparyul in nas, catre munca, si putin buimac (plus ca intram in pasaj deci i-as fi pierdut pe marlani oricum). Astea nu sunt scuze , stiu. Oricum politia romana merita s-a fie violata , futu-va-n gura de shaormari grasi si imputiti !

 

Deci, nu doresc raul nimaniui, dar sa dea dumnezo si maica domnului sa dea boala crunta-n cacatii astia si eu sa ma uit la ei ca la cinematograf in timp ce mananc pop-corn !!! Ahhhh, da doamne!

Editat de adovis77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fim seriosi .. e cam trasa de par asta . ...



Sunt si curios cum a reusit ala din dreapta sa "iti dea cu spray" atata timp cat masina trecea prin fata ta dinspre dr spre stanga .... scenariul tau are lacune prea usor de observat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti praf omule, imi imaginez si eu ce este in capul tau daca la prima observatie vii cu texte de astea ...

Oricum imi pastrez ideea exprimata in primul post, ce ai spus tu nu e o faza reala sau este modificata semnificativ .

Eu unul iti urez noroc ... si atat .



Cu toate astea .. ori sunt eu prea adormit la ora asta ori nu am de loc imaginatie dar la cum vad eu lucrurile s-a intamplat ceva e genul.... acest adovis77 deplasandu-se pe directia inainte, o masina de politie ( aflata in dreapta lui dupa cum spunea la inceputul postului) ii taie calea (dispre dr spre stanga evident) iar politistul din dreapta ( aflat pe partea opusa motociclistului) se apleaca peste sofer, ii dechide geamul ( eventual daca nu e deja ) si da cu spray iritant-lacrimogen catre motociclist ( cu riscul de a da si in fata soferului masinii de politie sau in interiorul masinii ) .

Daca am gresit cu ceva va rog cortectati-ma . si nu am nevoie de informatii gen "nord-vest" , "diagonala stanga" pentu ca sunt efectiv inutile ... dar acest scenariu este cam fortat nu ?

Editat de Jerycho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei imi taie calea la inceput avand aceeasi sens de mers ca si mine, doar directia e diferita (diagonala) . Dupa ce au trecut de mine directia lol s-a modificat si mai mult pentru ca au intors spre Dristor inainte de pasaj.

 

Ti-e clar acum, adormitule? Oricum e vina mea ca n-am specificat de la inceput ca aveam aceeasi sens de mers in loc sa vorbesc cu metafore gen nord-vest & shit pentru ca cei cu pepenele care suna a gol nu vor intelege.

 

Evenimentul s-a petrecut exact cum am relatat. Aia erau politie (nu locala, nu rutiera). Mi-au dat cu sprayul. Eu circulam regulamentar, am plecat la verde.

 

E plin de sceptici aici de parca e si justificata atitudinea. Haha! De parca jumatate din politia romana n-ar fi o adunatura de grasi, obezi, libidinosi si spagari in stare sa faca asa ceva; si de parca cine stie ce mare lucru iesit din comun s-ar fi intamplat, mai plauzibil e ca au aterizat extraterestrii , nu ?

 

Hai pa sceptucule!

 

Esti praf omule, imi imaginez si eu ce este in capul tau daca la prima observatie vii cu texte de astea ...

Oricum imi pastrez ideea exprimata in primul post, ce ai spus tu nu e o faza reala sau este modificata semnificativ .

Eu unul iti urez noroc ... si atat .



Cu toate astea .. ori sunt eu prea adormit la ora asta ori nu am de loc imaginatie dar la cum vad eu lucrurile s-a intamplat ceva e genul.... acest adovis77 deplasandu-se pe directia inainte, o masina de politie ( aflata in dreapta lui dupa cum spunea la inceputul postului) ii taie calea (dispre dr spre stanga evident) iar politistul din dreapta ( aflat pe partea opusa motociclistului) se apleaca peste sofer, ii dechide geamul ( eventual daca nu e deja ) si da cu spray iritant-lacrimogen catre motociclist ( cu riscul de a da si in fata soferului masinii de politie sau in interiorul masinii ) .

Daca am gresit cu ceva va rog cortectati-ma . si nu am nevoie de informatii gen "nord-vest" , "diagonala stanga" pentu ca sunt efectiv inutile ... dar acest scenariu este cam fortat nu ?

Editat de adovis77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot nu ai inteles ... asa cum a circulat masina de politie ( regulamentar sau nu dar asa cum ai descris tu pozitia initial adica in DREAPTA ta), politistul de pe locul din dreapta nu ar fi putut sa dea cu spray catre tine decat trecand peste soferul masinii de politie ( ceea ce mi se pare improbabil ) ... asta am vrut sa evidentiez ... greu de cap esti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba adovis, Jerycho ti-a vorbit elegant. Opinia mea e ca tu mananci ca-cat. Si nu incerca sa-mi explici diagonalele, stau in Dristor. Adicatelea masina din dreapta ta (care stationa pe trotuar) iti taie tie fata cand tu demarezi si ala din dreapta iti da tie cu spray. Flit bah! Sau spray, ma rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sustinere mihai dar nu ai cu cine sa te certi .... de abia in ultimul lui post adovis a spus ceva corect dar la fel de putin probabil ( dupa parerea mea cel putin ) Cam prea mult film in povestirea lui dar eu o sa il las cu filmul lui si ma car elegant pe un alt topic :) Bafta tuturor si va urez sa nu fiti spray-iati de militieni frustrati :)



Dar totusi sa nu ma despart de adovis fara a fi si eu a dracului vreau sa ii transmit ca probabil trebuie sa ai o anume fata ca sa patesti asa ceva de la politie ... predestinata la asemenea intamplari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...