Sari la conținut

Vand Atas EMW/BMW


radu85
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua.

Atasul pe care dumnevoastra il vindeti nu este atas de BMW/EMW. Este atas de M72, seria a II, model care incepe sa se fabrice incepand cu a doua decada a anului 1943, fiind folosit pe M72 pana in anii 50'. Din pacate, valoarea atasului scade ca urmare a interventiei pe cadrul de atas, acesta fiind modificat, precum si faptului ca aripa de atas este inlocuita, nefiind cea originala.

In cazul in care il vindeti pe bucati, m-ar interesa roata (este roata de M72 militar).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, stiti mai bine, eu nu m-am documentat suficient. Personal l-am desfacut de pe un Zundapp K 500 model 1941 acum ceva ani. Legat de modificare nu sunt foarte sigur. Nu il am in Bucuresti si nu se justifica sa bat drumul pentru roata, asa ca se vinde cu totul. Daca nu vrea nimeni sa-l cumpere intr-un final o sa-l dau la fiare vechi si cu asta basta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot auzit dastea si se ridica parul pe mine, niste extreme, 500 euro sau remat, 400 euro sau fiare vechi...adica na.Este un atas totusi si in nici un caz nu merita topit.La pretul corect sigur o sa se dea.

Eu zic ca cine este interesat, mai bine sa faca niste propuneri bune pentru ambele parti si gata :).

Si Zundapul ce cai a apucat? ..asta asa ca dialog si socializare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zundapp-ul a ajuns pe mana unui colectionar din Bucuresti, care probabil va iesi cu el pe strazi in primavara.



Nu o sa l dai la REMAT, o sa se vanda... insa la banii pe care ii face!

Pretul este de corect! Tu stii foarte bine treaba asta. Este un pret de bun simt, dar care nu lasa loc de "afaceri" in continuare Mi-ar placea sa-l vad restaurat si pus pe motocicleta de cine-l cumpara, nu dat mai departe...Prefer sa-l tin, sau in ultima solutie sa-l dau la fiare, decat sa se bijnitareasca de cateva ori sa ajunga la un pret nejustificat la cineva pasionat care vrea sa-l foloseasca.

Editat de radu85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un pret de bun simt, dar care nu lasa loc de "afaceri" in continuare Mi-ar placea sa-l vad restaurat si pus pe motocicleta de cine-l cumpara, nu dat mai departe...Prefer sa-l tin, sau in ultima solutie sa-l dau la fiare, decat sa se bijnitareasca de cateva ori sa ajunga la un pret nejustificat la cineva pasionat care vrea sa-l foloseasca.

Sincer, eu nu pricep sintagma cu pretul de bun simt dar care nu lasa loc de afaceri. Sa inteleg prin asta ca pretul este fix si nu doriti sa-l negociati, nu-i asa? Eu nu ascund ca ma intereseaza barca atasalui si roata. Daca tabla barcii este in stare buna, pot spune ca la mine o sa fie restaurata si ramane la mine. Cadrul asta o asteapta. Daca, bineinteles, sunteti dispus sa mai negociati pretul.

ps. La ce distanta de Bucuresti se afla atasul?

post-263-0-46149700-1383730200_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul e foarte ok!..mai ales ca are si nuci , baterii cu acid, si preşuri...

Pe Italia , sau pe Spania merge la 700 de euro, leger...

un carcotaş ar putea comenta asupra valorii patrimoniale , pentru ca nu se disting in poze urmele de muschi crescute in ultimele decenii , si găinaţul generatiilor de gaini care au cuibarit întrînsul...

Editat de ubord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


pretul e foarte ok!..mai ales ca are si nuci , baterii cu acid, si preşuri...

Pe Italia , sau pe Spania merge la 700 de euro, leger...

un carcotaş ar putea comenta asupra valorii patrimoniale , pentru ca nu se disting in poze urmele de muschi crescute in ultimele decenii , si găinaţul generatiilor de gaini care au cuibarit întrînsul...

 

 

Le primesti pe toate in pretul atasului, ca sa fii multumit! Am sapat 2 randuri de cazma si l-am scos din pamant sa ti-l dau tie, cu un pret special.

Editat de radu85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Cu 1250 de lei, la REMAT " :)) ce gluma buna. vezi ca ai pus un 0 in plus si ai si rotunjit la "suma primita de la remat "

 

nu te grabi cu critica . . . poate asa-l cheama pe client : dl. REMAT,

un cumparator foarte larg la mana,dupa cum se vede .

 

:drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Stie cineva ce cantitate si ce tip de ulei se pune in telescoape la acest model de motocicleta? Caut sei de scaun si gumele de la suportii de picior

Federung vorn: Teleskopgabel metallverkleidet Federweg: 90mm mit Öldämpfung Füllmenge: 0,150 Liter pro Holm 10er/15er Gabeloel

 

Federung hinten: Teleskopfederung Federweg: 80mm mit Öldämpfung Füllmenge: 0,06 Liter pro Seite 5er/10er Gabeloel

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Federung vorn: Teleskopgabel metallverkleidet Federweg: 90mm mit Öldämpfung Füllmenge: 0,150 Liter pro Holm 10er/15er Gabeloel

 

Federung hinten: Teleskopfederung Federweg: 80mm mit Öldämpfung Füllmenge: 0,06 Liter pro Seite 5er/10er Gabeloel

Mersi tare mult pentru informatie, pe cand vin la Lugoj sper sa ne putem vedea ca am de dat o bere mare, care cred ca s-a facut butoi :crack: :hug: :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...