Sari la conținut

Accident Iasi


bucsaadi
 Share

Postări Recomandate

Nimeni nu vrea sa vada, dar cand vezi cum esti sfidat in trafic si toti incapabilii, cocalari, mosi / babe si pitipoancele cu masini roz si gene la faruri considera ca esti defapt cu bicicleta, nu cu motorul si conduc ca atare..uite ce se intampla. Mie, chiar azi cand veneam la munca, pe bulevard , de pe o straduta astepta un bosorog cu un ford transit sa iasa, eu avand autobuzul in fata la 30m, mosul asteapta sa treaca busu, apoi sa bagat, eu ca si cum nu existam si nu circulam pe acolo. L-am depasit cu clanxonul apasat apoi m-am oprit in fata lui sa ma dau jos sa-l bat dar sa taiat si a fugit. Interesant e ca tot el era ala nervosu ca de ce il clanxonez, Imi pare rau ca nu sa oprit sau ca nu era in spatele meu o masina de politie sa ii suspende permisul pentru neacordare de prioritate. Data viitoare sigur n-ar mai fi facut asa.

Deci fac scurt-circuit cand vad asemenea accidente si si mai si cand vad pe pielea mea cum si cat poti fi de sfidat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/181704-accidente/?p=3596941

 

Aseara, un mos c-o Dacie circula prin oras cu luminile stinse, l-am prins din sens invers si timp de 5 secunde i-am bagat faza lunga in ochi, la intervale regulate, ca la releul de semnalizare. Nici un efect, nu s-a prins ori cataracta i-a oferit imunitate totala la lumina puternica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu a fost mai grav de atat, desi se putea.

Si eu raman uimit cum unii nu vad si nu aud cand ii claxonez sau le dai flashuri incontinuu, iar cand treci pe langa ei si le faci semne si iar claxonezi si etc, ramai prost sa vezi ca nici o reactie. ochelarii de cal sunt la putere. majoritatea sunt soferi crispati care-si trag scaunul pana in volan, bosorogi ologi , si repet, multe multe femei. Nu vreau sa fiu rau si tot respectul pentru soferitele care nu intra in categoria asta, dar 70% din cauzrile in care era sa o mierlesc sau a trebuit sa apas butonul de claxon a fost din cauza unei soferite incompetente care ori avea de gand sa nu dea prioritate sau schimba banda fara semnal si fara sa se uite sau etc etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul nu e grav, are un picior rupt. Soferut a facut defapt stanga in fata lui pe linie dubla continua.

ba e cam grav, ca tragi toata viata din cauza unui imputit. Bine totusi ca nu a fost mai rau. Sanatate si recuperare usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferut a facut defapt stanga in fata lui pe linie dubla continua.

Like a boss.

Sanatate rider-ului.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt. ne-ieseni, bzi.ro e o hirtie igienica virtuala unde accidente cu scutere sint obligatoriu intitulate "Motociclist SPULBERAT etc". nu credeti nimic din ce scrie acolo.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Exat ce spuneam in alta postare, merge-ti cu motocicleta ca si cum niciodata nu aveti prioritate. Nimanui nu ii pasa de motociclisti, daca ai fi cu camionu alta ar fi situatia. Insanatosire grabnica baiatului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se putea mult, mult mai rau .

E adevarat... La cate accidente cu adevarat grave care au tot fost si vor mai fi, ajungi sa zici ca ai scapat ieftin chiar daca ti-ai rupt ceva... Eu am avut o entorsa acum vreo 10 ani si inca ma supara piciorul, dar tipul cu piciorul rupt o sa aiba de tras o vreme buna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde ce inseamna picior rupt si cum e tratat si menajat piciorul pe urma. in prinicpiu se vindeca fara urmari, ca doar riderul nu avea 70 de ani. Cum spuneam, depinde si depinde. Oricum, bine zis liviugsx, oricum suntem tratati ca si cum ar trebui sa cedam trecerea la fiecare intersectie. Eu am avut acum o saptamana un mic accident , cand coboram din poiana brasov, viteza f mica, undeva la 20-30 km/h , iar o duduie avand cedeaza trecerea, vazand ca vin, a zis sa se puna in miscare ca are loc pe langa mine sa se bage si ea si uite asa vedeam eu cum ea se apropia periculos de banda mea si urma sa ne intersectram daca nu oprea (si nu cred ca avea de gand), si am pus frana, am prins roata pe marcaj si poc, pe jos. Pasagera a cazut pe mine, eu toata partea dreapta am avut-o julita, genunchi, cot, umar si sold, dar din fericire, numai vanatai. La fata locului au venit un politai si un jandarm, au intrebat ce sa intamplat, le explic ca am franat sa o evit pe incapabila si roata mi-a alunecat pe marcaj si m-am dus. Nu aveau ce sa ii faca pentru ca nu a avut loc coliziune. Aia sa urcat in masina si dusa a fost, iar eu am ramas acolo. bine ca noi nu am patit nimic si motorul 'rani' superficiale. Deci....ca idee asa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exat ce spuneam in alta postare, merge-ti cu motocicleta ca si cum niciodata nu aveti prioritate. Nimanui nu ii pasa de motociclisti, daca ai fi cu camionu alta ar fi situatia. Insanatosire grabnica baiatului.

Ce inseamna merge-ti?

 

On topic insanatosire grabnica si fara sechele motociclismului si recuperare a daunelor cat mai usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...