Sari la conținut

Harley Davidson Street Glide cu atas


ciprian1975
 Share

Postări Recomandate

Sunt mai multe chestii cand e vorba de omologare, odata daca motocicleta a fost proiectata sa poarte atas ( la harley FLH scrie asta in COC) in principiu ai nevoie de documente de la un service care sa certifice faptul ca montajul e conform si scula e in "running order" , asta mi-au spus baietii de la RAR Arad, tarif dupa cum am spus mai sus 300-400 lei, oricum vedem saptamana viitoare cand il duc la omologat, in plus atasul nu mai trebuie omologat pentru ca deja a fost pus pe un motor ( am copie de pe talonul din Germania a unui Road King , talon unde era trecut si atasul)



seara buna,

 

am fost astazi la baietii de la Harley Hod, vesti bune!!! luni la pranz pot lua cazanul acasa, este montat, reglat, bibilit, etc mai au de vopsit aripa de la atas si de lustruit capacele de la coburi



... Editat de ciprian1975
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Felicitari, arata super, se vede ca ai investit pasiune (si bani). Incet, incet ne departam de ideea conform careia motocicleta cu atas trebuie sa fie ieftina. Te asteptam cu ea la intrunirea de atase la anu' !

 

 

Tine-ne la curent cu noutatile privind omologarea la RAR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain, sigur voi veni la intalnire, doar sa nu fie in luna august cand de obicei mergem ( familia) in concediu.

 

Apropos cand va fi intalnirea, se stie macar luna:?



.

?



In sfarsit!!! am adus cazanul acasa, a fost tarziu si intuneric cand am ajuns, asadar pun doar doua poze de la transport



poze proaspete de astazi


alte poze maine la lumina



.



:alcy:

post-72333-0-41952100-1384547559_thumb.jpg

post-72333-0-50383200-1384547566_thumb.jpg

Editat de ciprian1975
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain, sigur voi veni la intalnire, doar sa nu fie in luna august cand de obicei mergem ( familia) in concediu.

 

Apropos cand va fi intalnirea, se stie macar luna:?

 

Inca nu e stabilit nimic, in Ianuarie-Februarie vom discuta probabil data si locul. Nu cred ca va fi August pentru ca de regula toata lumea e plecata atunci... Iunie-Iulie cel mai probabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accelerare sau frana spate trage dreapta, frana motor sau frana fata trage stanga asta datorita inertiei, orice motor cu atas se comporta cam asa, in rest merge super, oricum mersul cu atas este altceva fata de mersul solo

 

http://simplysidecars.co.uk/ridingtips.html

 

uite aici e explicat ok, ai grija site-ul e din Anglia si au atasul pe partea stanga astfel explicatiile sunt taman pe dos

 

.

 

am fost astazi la RAR, prezentat acte, facut poze, platit 400 lei pentru omologare, astept acum actele de la Buc.

post-72333-0-79092700-1384978508_thumb.jpg

Editat de ciprian1975
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciprian avem nevoie de mai multe detalii ( nu legate in mod special de utilajul tau sau felul in care-l procuri), pana in prezent nu exista informatii ca Uralul de 750 a intrat in dotarea oficiala a armatei ruse, e clar ca mici unitati speciale il folosesc pt antrenament etc. Deci Bielorusia are Urale de 750 la armata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

din Belarus

 

interesant... as fi curios daca e foarte costisitoare toata treaba asta... probabil ca la pretul de cumparare se adauga transportul, taxele vamale dar si alte taxe, legate de norma de poluare, etc. as avea trei intrebari:

 

1. vei putea inmatricula "utilajul"?

2. a fost o oportunitate singulara a ta sau exista o posibilitate publica (ca sa zic asa) de achizitionare a unui ural in acest fel?

3. care este starea lui tehnica? care sunt costurile totale pe care le estimezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ciprian am si eu o rugaminte daca poti sa afli de la baieti din ungaria daca am atasul montat deja pe motor ei pot sa dea ceva la mana ca sa il pot omologa in tara si cam cat ar costa,am un suzuki gs 500 cu atas velorex legaturile sint ale atasului,apropo faina lucrare si bine ai venit inte atasisti .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...