Sari la conținut

O ultima iesire in apropiere Bucuresti


middle_of_nowhere
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

M-am gandit la o ultima iesire pe anul asta(si privind temperaturile...chiar cred ca o sa fie ultima :) ), iar pentru eventualii doritori, arata cam asa:

 

Bucuresti, Adunatii-Copaceni, Comana, Chirnogi, Oltenita, Manastirea, Silistea(CL), Fundulea, Bucuresti.

 

Ne oprim pe undeva pe la Comana sau Oltenita si la foisor la Silistea. 220 Km. Traseul e de 4-6 ore (chiar daca pe google maps il arata de 3h 40'), functie de ritm, care nu ar trebui sa fie prea alert pentru ca se simte frigul mai tare. Plimbare la ritm ok pentru a beneficia de ultimele raze calde de soare.

 

Fiind un traseu usurel/fara grad mare de dificultate, se preteaza si pentru incepatori care vor sa se deplaseze putin mai mult.

 

Plecare la 10, max 10:30 de la Petrom-ul la iesire din Bucuresti catre Jilava(pe dreapta).

 

Pana acum suntem doi

 

Bogdan(middle_of_nowhere) - FZ6

Emil - FZ6

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu...eu nu sunt in Bucuresti pe weekend, iar colegul partas la idee este prins cu ceva chestii organizatorice ale unui eveniment in familie. Asa ca ...am zis sa pun topicul, constient fiind ca nu or sa fie prea multi participanti...

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) daaa...un haz mai special... :)))

 

Companie placuta, vreme excelenta, drumuri...bune, cu cateva exceptii care au necesitat ceva enduro. :))

Buna poza de pe muchia de beton...

 

Cateva si aici:

https://picasaweb.google.com/114296275994140727550/ComanaOltenitaLehliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

o ultima iesire in sud poate in Ianuarie-Februarie... Cum a tinut vremea cu noi anul asta!

Pe 17 Noiembrie sa te apleci pe curbe trecand Carpatii si cine stie cat o sa mai fie astfel de zile.

Si iar ma leg de asigurari ca e aiurea de facut numai pe 6 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...