Sari la conținut

problema mare, surub rupt in capac


XorX
 Share

Postări Recomandate

Cesar, am capacul scos, o sa scot si pompa de apa in seara asta ca sa ramina capacul fara garnituri, etc. dar ce-mi spui tu asta nu prea e o veste buna.. De ce crezi ca daca se reuseste gaurirea nu se poate da afara?

inca nu ai rezolvat????? zici ca desfaci tancuri , sa dea d---cii in el de surub....

vad ca toata lumea a dat sfaturi , inclusiv eu , ce ai facut tu cu ele???????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

S-a rezolvat cu ajutorul lui Cristi de la Dynamite Brothers, filetul din capac a ramas intact.

 

Multe, multe multumiri Cristi. E prima data cind merg la ei dar sunt f. multumit si recomand.

 

Si poza ca sa nu se creada ca vb aiurea.

 

 

 

post-1286-0-67268200-1385123079_thumb.jpg

 

post-1286-0-53323300-1385123091_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce vreau sa-ti zic este ca, Cristi e chiar artist... a prelungit practic surubul rupt pina a iesit din cupa si pe urma a pus piulita si a umplut-o.

daca te uiti pe poza intre surub si piulita e o zona "construita" din sudura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa-ti spun altceva, acolo ai gasit o bucsa de alama in loc de rulment, acu' surubu' ala n-a vrut sa iasa decit cu interventii, este clar ca mobra vrea sa te faca cu nervii..schimb-o :)

nu o dau ca incepem sa ne imprietenim... mai are ea iesiri nervoase (asta vara a dat cu mine de pamint si mi-a fisurat o costa) dar sti cum e.. dragoste d'aia nebuna

si nici macar nu e a mea, e a lu' fiica-mea :)

oricum, mobrita e belea mare.. 2T, 60kg, 40CP dar asta e, mai descopar probleme ca deh.. sunt tot felul de ciobani care se cred mecanici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, hai ca poate ma reabilitez si eu in ochii vulturului cu picaj de la inaltime mare, a devenit un scop in viata pt. mine.

 

am avut azi de scos 2 suruburi de 13 (filetul, ca sa nu fie confuzii) intepenite destul de nasol intr-o piesa pe care nici nu aveam cum s-o fixez teapana. din cauza pozitiei proaste am reusit sa rotunjesc o idee capetele (inbus) si m-am oprit. citeva ciocane de 1kg in cap -> incalzit cu o torta cu gaz (mica, deci nu stiu cit a ajutat), alte citeva ciocane in cap, 2 ture de WD40 si lasat circa jumatate de ora... rezultatul: l-am scos cu mina, fara cheie. care din cele 3 o fi ajutat, n-am idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...