Sari la conținut

Reconditionare Simson Sr2e


Mr_ORL
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 313
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hai cu simsoneta, ca vine zapada si trebuie sa tracteze cineva camioanele impotmolite :baldy: :baldy:

 

poate sa o combin cu un zundapp sa iasa puiul tractor de camioane :blbl:

 

@csman: o sa vina si un carpati, soon :bow: ca ala fuge repede, are seaua aia cu 2 locuri si ma ajuta ca are forma mai micuta si aia cu cashcheta nu or sa ma salte ca merg fara carnet (de ala chiar nu mai am timp, ramane doar pasiunea pt moto :bow: )

apropo...a mea e tare ca are un amortizor central ca vitezanele :baldy: :lol: da ma enerveaza vitezele alea ca nu-s obisnuit cu ele(daca am facut 10 km cu ea pana sa o desfac, e bine) :moron:

 

@magic4ce: cam angry mosu ala craciun :-L merci mult pt sustinere, tie si tuturor....sper sa nu va dezamagesc...adik, nu prea am cum sa o las asa chiar de pica blocul pe mine...ca mult rau nu mai e, dar uite ca ai de asteptat in stanga si in dreapta dupa unele lucruri marunte :lol: o sa vina...eu sper ca pana 31 dec :eek: sper...

 

@cracky: ba, m-am lasat de baut :lol: ne vedem noi cand oi avea si eu timp, ca momentan sunt pana la gat in treburi....

 

bafta tuturor :bow: :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi mergeam pe strada si ma gandeam la simsoneta ta

si mi-am adus aminte ca aveai o dilema cu dungile alea si m-am gandit ca

un sfat pot sa-ti dau si eu

am avut aceeasi problema si eu si cautand in obor furtune, pensule si vopsea

si alte nimicuri pt a mea am vazut un autocolant din ala de care pui pe dacia de pe

vremea lu Pazvante (ala chioru) din doua linii

se gaseste in f multe nuante, e iefin (50 mii la 5 metrii), se aplica usor si tine mult

 

poti sa despartii liniile si s-o folosesti pe care vrei ca sunt de grosimi diferite

 

hai k abea astept s-o vad gata(macar in poze)

spor la treaba

post-13243-1166528041_thumb.jpg

post-13243-1166528054_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi mergeam pe strada si ma gandeam la simsoneta ta

si mi-am adus aminte ca aveai o dilema cu dungile alea si m-am gandit ca

un sfat pot sa-ti dau si eu

am avut aceeasi problema si eu si cautand in obor furtune, pensule si vopsea

si alte nimicuri pt a mea am vazut un autocolant din ala de care pui pe dacia de pe

vremea lu Pazvante (ala chioru) din doua linii

se gaseste in f multe nuante, e iefin (50 mii la 5 metrii), se aplica usor si tine mult

 

poti sa despartii liniile si s-o folosesti pe care vrei ca sunt de grosimi diferite

 

hai k abea astept s-o vad gata(macar in poze)

spor la treaba

 

aha...merci mult...stau aproape de obor si sper sa gasesc...dar intai o s aincerc cu pensula sa fie cat mai aprope de original

 

@Krane: ma nebune...nu putem inchide motoru fara axul ala de la pedale, si cand or veni alea de la vopsit anunt...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dum sunt ceva sanse sa dau o tura prin autovit

Daca gasesc ceva te anunt

 

treci pe la mine sa iti dau axu ala daca e...te rog eu mult...

 

am facut rost de la gabi de discuri de ambreiaj noi :finger: sper sa termine de vopsit motoru pana sambata ca am belit-o....pleaca familia cu masina si nu mai am cu ce aduce fiarele acasa :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: :finger: :D :lol: -alcoolul dauneaza grav

hai frate ca sunt cu simsonul..............la boxa nu gata tu sa iesi la dat de zapada

:P brm brm poc poc

 

eu nu mia am timp nici de mine...12 ore din zi mi le mananca serviciu, am si de invatat, si prietena necesita atentie...acum nu am ce face la motoreta pt ca imi lipseste axu lu peste si nici nu au vneit alea de la vopsit...dar o sa o fac si pasta...trebuie....bafta

 

@Andrei_D: o sa bag poze.... :D

 

PS:apropo...aparatul fantastic de e la service nu mai merita facut :lol: e pierdut...bani dati in vant....asta este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mia am timp nici de mine...12 ore din zi mi le mananca serviciu, am si de invatat, si prietena necesita atentie...acum nu am ce face la motoreta pt ca imi lipseste axu lu peste si nici nu au vneit alea de la vopsit...dar o sa o fac si pasta...trebuie....bafta

 

@Andrei_D: o sa bag poze.... :finger:

 

PS:apropo...aparatul fantastic de e la service nu mai merita facut :banana: e pierdut...bani dati in vant....asta este

 

 

@ mr orl mai vrei axul si capacul?

ti le donez , daca crezi ca te ajuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ mr orl mai vrei axul si capacul?

ti le donez , daca crezi ca te ajuta

post-9835-1166724679_thumb.jpgpost-9835-1166724758_thumb.jpgpost-9835-1166724841_thumb.jpgpost-9835-1166724910_thumb.jpg

 

post-9835-1166724679_thumb.jpgpost-9835-1166724758_thumb.jpgpost-9835-1166724841_thumb.jpgpost-9835-1166724910_thumb.jpg

 

 

astea-s pozele cu axu(am un punct pe camera de la tel , ce m-a enerveazal..l-am tot invartit si pare drept. frate-mio zice ca e stramb , dar nu cred , mai ales ca nu prea avea ce sa-l forteze acolo ;oricum il verifici inainte sa-l montezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

astea-s pozele cu axu(am un punct pe camera de la tel , ce m-a enerveazal..l-am tot invartit si pare drept. frate-mio zice ca e stramb , dar nu cred , mai ales ca nu prea avea ce sa-l forteze acolo ;oricum il verifici inainte sa-l montezi

 

sarumana frateee...m-ai salvat :banana: deci nu cont daca e stramb, am postat si la tine...nu e mare lucru sa afecteze in timp buna functionare a motorului, mai ales daca nu e vizibil ochiometric :lol:

 

am putea face asa...daca ai timps a ajungi la posta sa mi-l trimiti, pui cu ramburs o suma acolo sa iti iasa si tie de o bere...apreciez gestul tau de a mi-l dona, dar sa bei o bere din aprtea mea pt acest gest este placerea mea...asa ca iti dau pe pm adresa daca poti si ai timp, si bagi ramburs dala sa platesc suma si ei sa ti-o aduca...ce zici? :D acum imi pot inchide motoru :lol:

 

sar'na ombre si iti multumesc foarte mult :finger: :D

 

capacul e cumva ala triunghiular din poza ta cu motoru imprastiat?...nu pare naso, chiar de nu e original...pe motoreta mi se parea ca nu era montat, daia intreb daca e ala....daca poti, ma ajuti mult..raman dator de bereeeee :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

merci mult, si LA MULTI ANI TUTUROR :crack: :crack:

 

o sa bag poze dupa ce o ridic de la vopsit, sichinul al mare atunci incepe, ca tre' sa ii trag liniile cu pensula :cheers: sper sa iasa bine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si La multi ani!

 

Frumoasa treaba asta cu reconditionarea...

De unde esti?

Nu ai de sablat ceva? Ma ocup cu asta si este tare de folositor....din propria experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si La multi ani!

 

Frumoasa treaba asta cu reconditionarea...

De unde esti?

Nu ai de sablat ceva? Ma ocup cu asta si este tare de folositor....din propria experienta

din bucuresti :crack: uite cum vine pasarea exact cand termin eu treaba...lasa, e bine de stiut, ca or sa mai fie motorase pt aranjat :cheers:

 

de unde esti?cam cat mi-ai fi luat pt tablaria asteia?ca eu mi-am rupt mainile in ger sa o fac asa cum ai vazut

 

La multi ani si tie, si multa sanatate :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai baga poze odata ca nu mai suport :crack:

tu crezi ca eu mai suport stiind ca am facut totu intr-o sapt, si astept dupa vopsitoru ala de imi sar capacele? :crack: sa speram ca o sa iasa treaba buna....sa vad cum imi fac timp sa duc piesele la cromat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...