Sari la conținut

Prindere Ghidon De Furca La Un Minsk


harciogu
 Share

Postări Recomandate

stie cineva unde gasesc sistemul de prindere intre ghidon si furca pt un minsk? poate face cineva asa ceva cu ceva suruburi, coliere si un aparat de sudura? am o improvizatie foarte nesigura care s'a desfacut de 2 ori pe drum :burnout: help!!

 

eventual dau la schimb 1 jug complet (sup&inf) pt "smecheria" asta... daca are cineva nevoie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta niste prinderi de la un alt ghidon(alt motor) si daca nu merge ...eventual da niste gauri in jugul de sus si pui niste nuci(prinderi) de dnepra.....sunt rezistente.

Spor :burnout:

 

la mine un surub de-ala cu colier pe ghidon fusese rupt si era sudat. N-am avut niciodata probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu cum e la minsk , dar cred ca mai am prin beci 2 prinderi de JAWA, e vorba de jumatatile de sus care vin prinse peste ghidon in suruburi ( la jawa jumatatile de jos sunt turnate in jug). Daca ti se potrivesc....ti le dau , no problem, numai sa le gasesc prin fiereatniile "celelalte" :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am 2 prinderi pe un ghidon de minsk si nu am motive sa cred ca sunt de la altceva. cand vii sa le iei?

 

duminica seara cand ma intorc in Bucuresti sau [cred ca e mai simplu] miercuri seara la intalnirea traditionala.

 

multumesc frumos ca le'ai cautat :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica seara cand ma intorc in Bucuresti sau [cred ca e mai simplu] miercuri seara la intalnirea traditionala.

 

multumesc frumos ca le'ai cautat :burnout:

vii tu duminica sau in cursul saptamanii tot seara sau pana in 9 juma. Miercuri vin (daca pot sa ajung la arc)direct de la munca si nu am cum sa il iau dupa mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa ceva ai nevoie la minsk...merge facuta prindere, da te chinui...e bine pana la urma ca ai gasit...bv :burnout: dachiar...carb de jawa de la Axa cu Scame, prindere ghidon de minsk, ce ai de gand? ;) sau tii secret? :D

post-12624-1164926938_thumb.jpg

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa ceva ai nevoie la minsk...merge facuta prindere, da te chinui...e bine pana la urma ca ai gasit...bv :peace: dachiar...carb de jawa de la Axa cu Scame, prindere ghidon de minsk, ce ai de gand? :wave: sau tii secret? :D

 

 

secret. :P bagam poze la final... ca sa nu rada lumea pe parcurs... :P

 

il sun azi pe ZIDU' de la arc... ca nu dau de telefonul lui... sigur gasesc pe cineva care sa aiba numarul lui :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

AM IMPRESIA CA ITI TREBUIESC MUTE PIESE ..AM 2 GHIDOANE DE MINSK CU PRINDERI CU TOT .... si multe altele.... :crack: TU SA AI BANI....Tony _0722132992

 

 

am pus deja ghidonul de la ZIDU cu tot cu prinderi (inca o data multumiri :cheers: :crack: :crack: ). poze in curand cu minskuletele .

 

topic closed. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune nuci de la vre-un ij, sau dak nu te zgarcesti fa-ti comanda de un jug cu tot cu ghidoane!!!

salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...