Sari la conținut

ktm exc 520 furat


Postări Recomandate

In noaptea de 9 spre 10 ianuarie 2014 s-a furat din localitatea Sambateni jud.Arad o motocicleta marca KTM EXC 520, an de fabricatie 2000, inmatriculata, cu seria cadrului VBKRCA406YM511603. Pentru orice informatie care v-a duce la recuperarea respectivei motociclete se va oferi o recompensa in valoare de 500 Eu.

Telefon 0743617985 sau 0744561191

 

post-8290-0-38292000-1389458398_thumb.jpg

post-8290-0-21280400-1389458518_thumb.jpg

post-8290-0-41913100-1389458545_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut cred ca astfel de opinii "cadea-le-ar maiinile sa le cada.." nu ajuta la nimic in situatii de acestea

Da-ne mai multe sfaturi, daca era legata, unde o tineai, etc...

nu ajuta inteleg ...

de acum sa stiu sa nu mai zic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In noaptea de 9 spre 10 ianuarie 2014 s-a furat din localitatea Sambateni jud.Arad o motocicleta marca KTM EXC 520, an de fabricatie 2000, inmatriculata, cu seria cadrului VBKRCA406YM511603. Pentru orice informatie care v-a duce la recuperarea respectivei motociclete se va oferi o recompensa in valoare de 500 Eu.

Telefon 0743617985 sau 0744561191

Motocicleta este a unui prieten si este in vanzare de ceva timp, la un moment dat a primit un telefon de la cineva care spunea ca este interesat de ea si trimite pe cineva sa o veriifice pentru ca el nu este din localitate. In data de 9 s-a intalnit cu individul trimis de cel interesat sa cumpere moto. Prietenul meu la luat cu masina si s-au dus la garaj sa-i arate motocicleta, individul a probat motocicleta a spus ca este ok si o sa-i transmita cunostintei lui, in schimb, noaptea a venit si i-a furat motocicleta. Tot tertipul acesta a fost folosit de hot pentru a studia locatia. Se pare ca este un hot pretentios, nu fura orice, mai intai probeaza sa vada daca merita efortul. Motocicleta nu era legata, era tinuta in garaj la el acasa asa cum o tin si eu si multi alti, asa ca aveti grija cand vindeti ceva sa nu aveti parte si voi de ghinionul prietenului meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este a unui prieten si este in vanzare de ceva timp, la un moment dat a primit un telefon de la cineva care spunea ca este interesat de ea si trimite pe cineva sa o veriifice pentru ca el nu este din localitate. In data de 9 s-a intalnit cu individul trimis de cel interesat sa cumpere moto. Prietenul meu la luat cu masina si s-au dus la garaj sa-i arate motocicleta, individul a probat motocicleta a spus ca este ok si o sa-i transmita cunostintei lui, in schimb, noaptea a venit si i-a furat motocicleta. Tot tertipul acesta a fost folosit de hot pentru a studia locatia. Se pare ca este un hot pretentios, nu fura orice, mai intai probeaza sa vada daca merita efortul. Motocicleta nu era legata, era tinuta in garaj la el acasa asa cum o tin si eu si multi alti, asa ca aveti grija cand vindeti ceva sa nu aveti parte si voi de ghinionul prietenului meu.

Cu numarul de telefon al respectivului sa mearga la politie. Poate il identifica dupa numar. Asta daca esti sigur ca e aceeasi persoana, sa nu fie doar o coincidenta.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu numarul de telefon al respectivului sa mearga la politie. Poate il identifica dupa numar. Asta daca esti sigur ca e aceeasi persoana, sa nu fie doar o coincidenta.

Cel care a venit sa vada motocicleta si care a furato l-a sunat pe prietenul meu cu numar ascuns iar cel care a sunat chipurile ca vrea sa cumpere motocicleta probabil ca a folosit o cartela reancarcabila dupa care a aruncato pentru ca nu mai poate fi apelat pe acel numar, posibil sa fi fost una si aceeas persona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa faca ceva cat mai repede.. pana nu ii bucati, ca atunci nu mai prea are ce sa faca.. sa mearga la politie cu numerele de telefon .. nu stiu ... de exemplu la noi ii un Popa care face lucruri necurate... dute la unu care se ocupa cu asa ceva dai vreo 1000 de lei si o sa vezi ca iti aduce ala motocicleta acasa, de buna voie..Crede'ma nu vorbesc prostii.

 

Sper sa o gasesti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropoo la politie ii portret robot, daca le spui cum arata tipul poate ca o sa iti dea vre'o 100000 de persoane care seamana.. dar poate il identifici pana la urma, fa orice ii posibil sa o recuperezi, nu lasa un lucru Sfant la talhari .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu a venit sa probeze, ci sa testeze locul...poate e unul din aia care au turnuri si numere de Franta..oricum eu cred ca sunt profesionisti la astfel de munci...Daca e unul din galbejii aia, cu siguranta nu se pun ei sa o dezmemeze..Iti recomand sa urmaresti anunturile, de prin Siria sau din zona...

 

Sper ca prietenul tau sa-si recupereze motorul, desi nu cred! (ma gandesc la al meu, ca sta singur si nesupravegheat, dar locatia e ascusnsa bagatorilor de seama)

 

Numai bine!



cam putin 500 de euro recompensa

... :(

2999 ar fi suficient pentru o moto de 2200 ???:D

Salutari!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca nu o duce nimeni dincolo..toti aici face ce face cu ea.. ori o tine intr'o zona retrasa unde nu il prea vede nimeni si se poate da cu ea...fara sa isi faca probleme.. ori ii schimba putin aspectul si o pune pe net.. ori o dezmembreaza si peste cateva luni ii pe net la piese... Totusi, trebuia facut ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. plangere la politie

2. cautare de relatii pe sustache la operatorul tau de servicii gsm, chiar daca te a sunat cu "nr ascuns" , in ziua de azi nu mai exista asa ceva. E posibil ca acea cartela sa fi fost aruncata de hot in secunda 2, insa daca te-a sunat cu nr ascuns ma face sa cred ca e suficient de retard inca sa poata fi prins. Relatia insa tre sa fie strong, divulgarea de astfel de info e de penal ;) Procurorul de caz poate cere catre operator asta, insa termenul de raspuns e cam de 2 luni.

3. pregateste-te sa iti asumi pierderea, din pacate sansele reale sa recuperezi ceva sunt minime.

 

bafta

 

@ovistein.....invata regulile minimale de expiramre in limba romana, e pacat de tine ca esti baiat tanar. In alta ordine de idei, tu ai cumpara o motoreta cu seria de sasiu putin....lipsa?

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. plangere la politie

2. cautare de relatii pe sustache la operatorul tau de servicii gsm, chiar daca te a sunat cu "nr ascuns" , in ziua de azi nu mai exista asa ceva. E posibil ca acea cartela sa fi fost aruncata de hot in secunda 2, insa daca te-a sunat cu nr ascuns ma face sa cred ca e suficient de retard inca sa poata fi prins. Relatia insa tre sa fie strong, divulgarea de astfel de info e de penal ;) Procurorul de caz poate cere catre operator asta, insa termenul de raspuns e cam de 2 luni.

3. pregateste-te sa iti asumi pierderea, din pacate sansele reale sa recuperezi ceva sunt minime.

 

bafta

 

@ovistein.....invata regulile minimale de expiramre in limba romana, e pacat de tine ca esti baiat tanar. In alta ordine de idei, tu ai cumpara o motoreta cu seria de sasiu putin....lipsa?

 

Greselile de exprimare sau ca gresesc o litera dintr'un cuvant sunt din cauza ca ma grabesc foarte tare, am foarte putin timp liber ca sa stau la PC si cand scriu ceva chiar nu am rabdare sa mai citesc inca odata ce am scris si sa vad unde am gresit.

 

In legatura cu motocicleta mea... daca chiar va intereseaza de seria de pe sasiu, sa stiti ca exista. am chiar si actele necesare pentru inmatriculare.

 

Si daca lipsea care era problema? ca nu prea inteleg..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te punea popa ala ciumeg sa o duci inapoi de indi ai furat-o .. :grinbandit:

 

:)))))) la mine nu are efect frate.. eu am contract cu el, sa fim seriosi,doara ii iasa si lui ceva... =))))

 

@Soso. am uitat sa mentionez mai sus si nu gasesc butonul de edit, daca mai ai vreo nelamurire in legatura cu seria nu ezita, 0756307537. cu incredere. raspund la orice intrebare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma baiatule, ma doare la banana de mobra ta, nu am facut in nici un fel aluzie ca ar fi furata(reciteste postarea mea cu atentie), insa probabil sti mai multe decat mine pe acest subiect, daca te-ai basicat asa rapid. Cu privire la exprimare fi convins de asemeni ca nu ma refeream la o litara mancata sau inversata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma baiatule, ma doare la banana de mobra ta, nu am facut in nici un fel aluzie ca ar fi furata(reciteste postarea mea cu atentie), insa probabil sti mai multe decat mine pe acest subiect, daca te-ai basicat asa rapid. Cu privire la exprimare fi convins de asemeni ca nu ma refeream la o litara mancata sau inversata.

 

Tot nu am inteles de unde si pana unde ma intrebi daca am sau nu serie pe cadru. Ce te intereseaza daca am sau nu serie pe cadru? Nici nu ne cunoastem, ca sa nu mai zic ca nici macar nu ne'am vazut vreodata si imi pui o intrebare care nu mi'a pus'o nimeni de cand am motocicleta. Ti se pare normal ?

 

Asta ii ca si cum l'as opri pe unu pe strada sa il intreb cand a f**ut ultima data .

 

Va salut si toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@soso si @ovistein in calitate de inginer ginecolog pot sa va pun urmatorul diagnostic:

 

Se vede tata ca e iarna si nu va dati cu motoarele....ooooof ,hai ca mai e putin si incingem iara esapamentele..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...