Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Gsx-r SRAD


biancocelleste
 Share

Intalnirea SRAD-istilor  

66 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Pentru cei care vroiau fosta mea mobra :crack: .

Se pare ca nu va ajunge la dezmembrari.

http://olx.ro/oferta/1suzuki-gsxr-600-ID2aHnf.html#aa885e4b19

 

Inca e incerta situatia actelor...

Eu cred ca nici acum nu poate da fiscal pentru ca are dosar penal si trebuie sa isi plateasca amenzile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 553
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare, stie cineva cum se numeste "garnitura" care lipseste din poza sau daca are de vanzare?

 

SI mai sunt interesat daca am de unde sa cumpar garniturile de prindere de la rezervor cele 2 ?

post-78541-0-70002700-1426953694_thumb.jpg

Editat de GuLL1v3R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut 'GuLL1v3r',nu este garnitura,are rol de etansare,dar este un burete cu o parte adeziva(partea care se lipeste pe carcasa filtrului de aer),gasesti la metru....,si il pui singur...

Editat de Florin_VaRu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema sta in felu urmator ....am prins la super oferta un motor de 750 srad al meu este de 600 din cate am citit pe alte siteuri ar trebui daca il schimb sa schimb pompa de benzina airboxu cdi si instalatie electrica ....ar fi cnv peaci sa imi zica exact piesele de care as mai avea nevoie ?si daca se potriveste exact pe cadru ...motorul meu este bun dar lash lua de rezerva din cauza pretului sau voi ce parere aveti ?sa numi bat capu cu asa cv ?


» Post actualizat in 24 Mar 2015 16:13

precizez ca motoru de 750 este complet carburi ,bobine tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema sta in felu urmator ....am prins la super oferta un motor de 750 srad al meu este de 600 din cate am citit pe alte siteuri ar trebui daca il schimb sa schimb pompa de benzina airboxu cdi si instalatie electrica ....ar fi cnv peaci sa imi zica exact piesele de care as mai avea nevoie ?si daca se potriveste exact pe cadru ...motorul meu este bun dar lash lua de rezerva din cauza pretului sau voi ce parere aveti ?sa numi bat capu cu asa cv ?

» Post actualizat in 24 Mar 2015 16:13

precizez ca motoru de 750 este complet carburi ,bobine tot

Investitie in plus,umblat pe la rar cu omologari...

Nu merita chinuiala,dupa parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa cv ma gandea si eu cat castig intro parte dau in alta sau poate si mai bn

Mai bine o vinzi si strangi bani pentru ceva calumea.

Plus ca ai vazut cam la ce preturi au ajuns sradurile...

Eu mi-am luat 1300 e pe a mea care arata destul de bine si avea ceva piese bune pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat am bagat in ea macar 2 sezoane o tzin la ce pret au numi scot nici macar investitia de primavara asta care tzam zs ca a depasit 500 epuroi dar a fost un moft dealmeu ,asta cu motoru era asa doar, ca al meu chiar nu are nici o problema oricum revin cu poze in rubrica motocicleta mea cand este gata in totalitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat am bagat in ea macar 2 sezoane o tzin la ce pret au numi scot nici macar investitia de primavara asta care tzam zs ca a depasit 500 epuroi dar a fost un moft dealmeu ,asta cu motoru era asa doar, ca al meu chiar nu are nici o problema oricum revin cu poze in rubrica motocicleta mea cand este gata in totalitate

Pune,poate o s-o vada si cocalaru care a incercat sa mi-o vanda mie :-L .

Auzi tu impecabila si baia era plina de apa cu ulei...Sa nu mai zic ca mi-a cerut 1400e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, stie cineva cum se numeste "garnitura" care lipseste din poza sau daca are de vanzare?

 

SI mai sunt interesat daca am de unde sa cumpar garniturile de prindere de la rezervor cele 2 ?

Eu merg fara etansarea aia acolo. Oare o fi vreo problema?

» Post actualizat in 25 Mar 2015 19:15

Mama, Gabi discurile, semnalizarile si oglinzile imi fac rau cu ochiu` :D

Ce crash-uri sunt alea? Tot chinezisme?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg fara etansarea aia acolo. Oare o fi vreo problema?

» Post actualizat in 25 Mar 2015 19:15

Mama, Gabi discurile, semnalizarile si oglinzile imi fac rau cu ochiu` :D

Ce crash-uri sunt alea? Tot chinezisme?

Oglinda de pe dreapta era foarte putin zgariata,dar sunt ok.

Discurile au fost noi si s-a mers vreo 10000 km cu ele,deci sunt foarte bune.

Crash-urile sunt ca ale tale.

Semnalele de pe fata sunt de R1 din 2006 chiar :crack: si cele de pe spate de aprilia,dar nu stiu ce model.

E amuzant ca omu a facut un anunt de parca zici ca el a mesterit la mobra aia.

Cica servisare de furca....facuta.

Eu o facusem cu 2 ani inainte sa o vand si acum urma o noua servisare pentru ca erau uzati cuzinetii si avea joc in furca.

Cauciucul fata cica nou...si el era din 2010,pus de mine inainte cu 1 an sa o vand.

Am inteles ca a cazut cu ea pe partea dreapta,cel putin asa mi-a zis cineva care a fost sa o vada.

Oricum cu actele e maxim.El zice ca ofera fiscal si de fapt e fiscalul oferit de mine.Sa nu mai zic ca nu are talon si nici placuta de inmatriculare,care sunt la politie.

L-a sunat cineva de curand si macar a fost sincer si nu l-a pus pe om sa vina de la 400 km distanta,zicandu-i ca nu gaseste talonul acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut! In curand intentionez sa ma fac si eu SRAD-ist, dar nu prea stiu la ce sa ma uit sa verific inainte sa cumpar mobra (ma refer la probleme specifice modelului). Am gasit majoritatea problemelor cu releul de incarcare sau furtunele de benzina de la rezervor. Ca sa va faceti o idee asta ar fi http://olx.ro/oferta/suzuki-gsxr-600-s-rad-ID1RGqT.html

 

Sunt convins ca la cate tepe ai dat tepar jegos ce esti acuma iti permiti sa iti iei si tu o motoreta nu da dumnezeu sa dam noi ochi cu ochi ! Atentie oameni buni acest user este cel mai neserios om din lume cu care ai putea sa ai deaface cel mai mare tepar obosit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sunt convins ca la cate tepe ai dat tepar jegos ce esti acuma iti permiti sa iti iei si tu o motoreta nu da dumnezeu sa dam noi ochi cu ochi ! Atentie oameni buni acest user este cel mai neserios om din lume cu care ai putea sa ai deaface cel mai mare tepar obosit !

Detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ulei imi recomandati?stiu ca s-a mai discutat dar as mai vrea niste pareri din propria voastra experienta.mersi

7100 10W40.

Eu am folosit 4 ani in srad si am facut cam 28000 km cu ea.

Nu te zgarci la cativa zeci de lei,bagand 5100 sau ceva mai slabut.

Daca tot ai intrebat,arunca si o poza cu mobra ca sa o vedem:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7100 10W40.

Eu am folosit 4 ani in srad si am facut cam 28000 km cu ea.

Nu te zgarci la cativa zeci de lei,bagand 5100 sau ceva mai slabut.

Daca tot ai intrebat,arunca si o poza cu mobra ca sa o vedem:)

mersi de raspuns :)

post-79152-0-42371000-1429947318_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi de raspuns :)

Frumos colorit si in acelasi timp original.

Sa ai grija de ea pentru ca sunt niste mobre foarte tzepene.

Cu sistemul de franare sa ai grija pentru ca lasa de dorit cam pe orice suzuki...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos colorit si in acelasi timp original.

Sa ai grija de ea pentru ca sunt niste mobre foarte tzepene.

Cu sistemul de franare sa ai grija pentru ca lasa de dorit cam pe orice suzuki...

da,e mai rar coloritul respectiv,nu stiu exact istoria coloritului tre' sa ma documentez :P pacat insa de defectele optice, are destul de multe :P..zilele trecute am dat jos carenele si am de gand sa le curat bine bine,si vreau sa inlocuiesc si carena frontala :) bineinteles,inca si uleiul si lichidul de frana.

Editat de Tca86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,e mai rar coloritul respectiv,nu stiu exact istoria coloritului tre' sa ma documentez :P pacat insa de defectele optice, are destul de multe :P..zilele trecute am dat jos carenele si am de gand sa le curat bine bine,si vreau sa inlocuiesc si carena frontala :) bineinteles,inca si uleiul si lichidul de frana.

Foarte bine.

Vad ca ai furtune stock de frana.

Verifica sa nu "sucureze" pe la partea de imbinare cu metalul.

Eu unul am patit asta si si incepuse ca sa fie frana elastica.

Ma rog au fost cumulate mai multe treburi...la care s-a adaugat si mana de "ajutor" au unui mare mecanic din bucuresti(ironic).

Am ajuns pana la urma sa mi-o fac tot singur acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine.

Vad ca ai furtune stock de frana.

Verifica sa nu "sucureze" pe la partea de imbinare cu metalul.

Eu unul am patit asta si si incepuse ca sa fie frana elastica.

Ma rog au fost cumulate mai multe treburi...la care s-a adaugat si mana de "ajutor" au unui mare mecanic din bucuresti(ironic).

Am ajuns pana la urma sa mi-o fac tot singur acasa

Schimbul de ulei si lichid vreau si eu sa le fac acasa,cu ajutorul unui prieten,care se pricepe un pic.Luam manualul in mana si vedem ce si cum :P..Mai trebuie sa ma documentez si despre radiator :P recunosc,nu prea ma pricep la mecanica :)noroc ca exista forumul si oameni binevoitori cu experienta si sfaturi :) Din cate stiu,toata motocicleta e stock,pana si toba pe care o sa fie nevoie sa o inlocuiesc ca e zgariata.Toate incet si cu treaba buna.

Editat de Tca86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbul de ulei si lichid vreau si eu sa le fac acasa,cu ajutorul unui prieten,care se pricepe un pic.Luam manualul in mana si vedem ce si cum ..Mai trebuie sa ma documentez si despre radiator :P recunosc,nu prea ma pricep la mecanica :)noroc ca exista forumul si oameni binevoitori cu experienta si sfaturi Din cate stiu,toata motocicleta e stock,pana si toba pe care o sa fie nevoie sa o inlocuiesc ca e zgariata.Toate incet si cu treaba buna.

Ajutam ca de aia suntem aici :peace: .

Ai manualul tehnic sau ti-l atasez eu aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...