Sari la conținut

Morala - purtati casca!


jinxy
 Share

Postări Recomandate

Hai sa mai destind putin atmosfera dupa accidentul de la Tg Mures...

 

In jurul pranzului am fost cu un coleg de birou sa dam o cheie la motoare. El s-a gandit sa dea o tura scurta prin parcarea subterana, si pentru ca nu a luat in considerare praful de pe jos si probabil pentru ca nu a mai mers de ceva vreme...a reusit sa cada. A franat imediat dupa accelerare si in jumatate de secunda era pe jos. Partea proasta e ca avea ceva viteza (20-30) si la spital am aflat ca si-a rupt clavicula si a scapat printr-un mare noroc de operatie. Urmeaza 3 saptamani de concediu medical.

 

Ma bucur ca nu a fost nimic mai grav, putea sa dea cu capul de ciment sau de vreun stalp...evident NU purta casca.

 

Morala: nu mergeti nici 50m fara casca si luati-o usor la inceput de sezon! Invatati din greseala lui si nu pe pielea voastra :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si tu esti moralist?

Nu despre praf e vorba probabil, am mai spus o: in parcarile astea suprafata nu e asfalt aderent, e o pardoseala alunecoasa. Cum naiba sa te joci pe asa ceva?

 

Pai da, sunt, ca aparent nu toata lumea gandeste. Intr-adevar, e de vina cimentul ala "sticla". Nu e un loc rau de joaca daca vrei sa experimentezi burnouturi (mi se par o cretinitate personal) sau derapaje cu frana spate :)

 

Nu suprafata e problema, in fond, ci cum mergi pe ea.

 

 

LE: stai, nenea rola, ca nu moare. Si el s-a amuzat de prostia lui, a iesit sifonat, dar asta e, cat traiesti inveti. Acum ce ai vrea, sa plangem??

Editat de jinxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in iarna lui "93 ma costa" un pachet de tigari ora de plimbare in parcarea subterana de la universitate ...da, cine mai era ca mine in mijlocul iernii sa faca km in tricou ....si FARA casca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe principiu un sut in fund, un pas inainte. E bine ca amicul tau a scapat doar cu atat. Recuperare usoara si rapida, ca noul sezon "bate la usa".

 

Off : Cam liniste pe aici, ciprinhio/suzuki73 ia bagati-o pe aia cu "baietii din Mures" presupun ca se "dau bine" si in parcari subterane nu ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Jinxy, nu prea ai fost prieten bun, trebuia sa filmezi toata tarasenia!

 

As fi filmat, chiar cu slow-motion, dar nu mi s-a parut suficient de interesanta o plimbare prin parcare si nici prin cap nu-mi trecea ca se va ajunge la asta...

 

In schimb, uite poza:

 

288gex.png

 

Pare chiar vesel pentru cineva cu clavicula rupta.

 

Bad news...nu va scapa de operatie :(

 

 

LE. chiar e pacat ca s-a intamplat asta, mai ales ca stiu ca-n vara isi dorea sa dea o tura cu idolii lui, baietii din Mures...

Editat de jinxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...