Sari la conținut

Recomandare mecanic Bucuresti?


Postări Recomandate

Buna ziua,

 

Sunt un omulet nou in ale motociclismului, mai exact de anul trecut posesor de cat. A si motocicleta, si as dori ca acum in primavara sa ii fac o mica verificare la al meu SV si mai ales la furca.

 

Problema este ca nu am nici cunostintele necesare si nici sculele necesare sa fac singur aceasta verificare si as dori sa imi recomandati un mecanic bun, fara preturi de reprezentanta din Bucuresti, preferabil sector 6, dar nu neaparat.

 

Asa ca daca ma puteti ajuta va multumesc.

 

Sper sa am mai mult succes decat cu tentativele de mecanici pe care i-am vazut care incepeau sa fabuleze profitand de necunostintele mele doar pentru a incasa mai mult.

 

Am zis ca nu am cunostinte la motociclete, nu ca sunt batut in cap. :)

 

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat set la un xt125r. Am reglat carburatoare, verificat joc valve la un transalp si alte mici maruntisuri la Wolf moto si a fost foarte ok /index.php?/topic/661551-bucuresti-sect-1-wolf-moto-service/page-7

Editat de varg-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mymoto - am fost acum 2 ani la ei, tot pentru furca. Am primit si bon/chitanta/factura pentru lucrarea facuta. :D

 

Ps: Cel mai bine ar fi sa iei si un manual si sa te apuci sa-l studiezi. Un schimb de ulei,filtre si alte nebunii mici poti sa il faci si acasa. Fara cunostiintele necesare aproape orice mecanic va incerca sa mai imbunatateasca cate ceva la nota finala.

Editat de mariusica88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Va multumesc pentru recomandari. O sa iau legatura cu ei si care o sa fie mai la-ndemana si o sa imi inspire mai multa seriozitate o sa fie viitorul meu mecanic.

 

Va multumesc inca o data!

Vad ca suntem 4 useri din 7 care il aprecieaza pe TNG,.....ce zici de asta?

 

E singurul pe care ti l recomand si nu e la indemana(sta la 20km de bucale)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sper sa am mai mult succes decat cu tentativele de mecanici pe care i-am vazut care incepeau sa fabuleze profitand de necunostintele mele doar pentru a incasa mai mult.

 

Am zis ca nu am cunostinte la motociclete, nu ca sunt batut in cap. :)

 

Va multumesc.

Zi-ne si noua, sa stim si noi. De ex., si eu stau in sectorul 6. Si am doua moto, nu una de servisat. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Zi-ne si noua, sa stim si noi. De ex., si eu stau in sectorul 6. Si am doua moto, nu una de servisat. :)

1 Skr-scandal ,are maghernita in sector 6

2 un nene din drumul taberei de care s a plans un tip ca i a furat din piese iar el se face ca ploua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...