Sari la conținut

Bucuresti - Vourvourou (Grecia) 2 - 8 Mai 2014


blue_nightwishX
 Share

Postări Recomandate

Plecare in seara de 02.05.2014 la orele 20:00 ...intoarcere 08.05.2014 (drumul 12 ore cel putin)

cazare la Hotel Vergos in Vourvourou 5 nopti/250 euro 2 persoane cu mic dejun inclus.

daca mai doreste cineva sa ni se alature e binevenit.

in decursul celor 5 zile ne vom plimba prin imprejurimi , plaja, etc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pleaca draq dimineata, dormi pe unde te prinde seara la un 20-30 euro ca sigur gasesti si pleci de dim spre finala.

Ianachim are dreptate cu Bulgaria noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada aceea si la ora la care vei ajunge ai putea intilnii temperaturi scazute chiar aproape de 0 grade pe autostrada catre Sofia.un loc bun de cazare gasesti in apropiere de Blagoevgrad(APROX 450KM DE BUC) chiar la interesctia drumului catre Bansko

dar cum au mai spus-o si altii poate gasesti o modalitate sa mergi pe zi catre grecia

un exemplu ar fii urmatorul: pleaca pe la ora 4 AM din buc,si la ora 11-12 cel tarziu esti la Kulata(550km) iar de la granita mai ai 220 km pana la locatie, care teoretic ii poti face in 3 ore.

in legatura cu check-in nu cred ca este o problema daca ajungi mai tarziu,practic ei se refera la ora de la care te poti caza.

Drum bun si asfalt uscat!

Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia e ca avem check-in la hotel la ora 12:00 la pranz pe data de 03.05.2014 si fac pt prima data acest drum . avand in vedere ca drumul e de 12 ore minim ... cam asta e varianta

Ora stabilita pentru Check-in este cea minima. Nu poti mai devreme, dar cu siguranta poti mai tarziu. Daca crezi ca ajungi foarte tarziu (pe la 12 noaptea sau ceva) atunci dai un telefon inainte, preventiv, sa le spui ca ajungi.

 

In plus, nu stiu cum mergi tu, dar 12 ore cred ca e mai degraba maxim decat minim. Eu am facut Bucuresti-Igoumenitsa in 10 ore jumate cu a mea, fara sa merg foarte tare. Cheia este sa nu te opresti des :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite am fost si eu anul trecut prin zona, poate gasesti vreo informatie sa te intereseze in topic:

 

/index.php?/topic/700788-halkidiki-sithonia-sarti-2013/?hl=%2Bhalkidiki+%2Bsarti

 

Tot asa, nu recomand Bulgaria noaptea. Eu am facut 10h30 la dus dar eu zic ca am tras foarte tare si am prins destul de liber. La intoarcere am facut vreo 11h30 pe acelasi drum. Vezi detalii in topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecare in seara de 02.05.2014 la orele 20:00 ...intoarcere 08.05.2014 (drumul 12 ore cel putin)

 

gotta be kidding cu 12 ore… daca nu te opresti din 50 in 50 sau nu ai probleme n-are cum sa iasa asa nici pe xanthi, nici pe sofia. ma rog, nu-s cu r1…

 

dar, da… zicea cineva ca poate sa fie frig. poate. tru - chiar si in iunie, dimineata.

 

Cheia este sa nu te opresti des :)

 

sa nu te opresti tu… sa nu te opreasca altii… sau ambele… :)

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...