Sari la conținut

Imi rupe cablu la ambreiaj


Postări Recomandate

Salutare. Am o problema destul de serioasa, Motocicleta mea un Minsk de 125 cc imi rupe cablul la ambreiaj este al doilea cablu pe care il schimb in 2 zile... .

Nu imi dau seama de ce il rupe......Cu toate ca l-am slabit tot degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ii iese motul e clar cablul prost, si eu am patit o data sa mi se rupa un cablu deasta "rusesc", nou, dupa vreo 3-4 actinari ale manetei. Tot asa ii iesise butoiasul.

Eu de atunci am renuntat sa mai cumpar cabluri dea gata, am gasit de cumparat la metru sufa de calitate si-mi cositoream eu capetele. Cu putina munca si indemanare ieseau cabluri mai rezistente decat panaramele pe care le gaseam de cumparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ii iese motul e clar cablul prost, si eu am patit o data sa mi se rupa un cablu deasta "rusesc", nou, dupa vreo 3-4 actinari ale manetei. Tot asa ii iesise butoiasul.

Eu de atunci am renuntat sa mai cumpar cabluri dea gata, am gasit de cumparat la metru sufa de calitate si-mi cositoream eu capetele. Cu putina munca si indemanare ieseau cabluri mai rezistente decat panaramele pe care le gaseam de cumparat.

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand am ramas cablu, am cumparat o sufa de frana pentru scuter, mult mai groasa decat aveam eu initial. bulbul de plumb l-am mai pilit ca sa intre in locasul manetei si in celalalt capat de la cutie am pus siguranta cu surub, si merge bine. pe cablu am dat 5 sau 10lei in piata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...