Sari la conținut

"Dublura cheie, unde fac?


berbec
 Share

Postări Recomandate

Titlul e genial!

Daca n-are cip e simplu ca buna-ziua, orice "facator de chei" o poate face; daca are cip atunci mergi pe mana unuia care stie ce face, cum ar fi userul recomandat de l.u.v

"Nu spui ma unde-i multiplicatoru' ?"

Editat de LKss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du te la orice cora.daca te duci cu cheia ta te va costa....cat vrei tu.eu asa am patit. m am dus cu cheia mea si mi a zis sa dau cat vreau ca nu are pt ce sa mi ia bani.incearca.eu am fost la cora pantelimon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator suzuki_fan

Și pe mine mă bate gândul să îmi fac 2 chei noi. Ultima rămasă este și ea pe ducă. Prin zonă la mine nu am observat să facă nimeni, dacă găsiți pe cineva postații nr tel și adresa. Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In nici un caz Cora. Mi-a cerut 150 roni doar pentru taiat cheia(vezi doamne ca e cu cip----nu conta ca eu vroiam doar taiatul ca imi rezolvam eu cipul) si cand m-am dus la un mosulet tehnologizat si mi-a facut-o cu 15 roni. Si am facut la el vreo 20 de chei de moto. Mosuletul e la Gorjului.

 

Si grija cei care copiaza chei cu cip. Pe langa faptul ca nu lucreaza cu chei originale, ci cu chei in care baga ei cipuri, mai si lucreaza foarte scump. Cel putin la Kawasaki iesiti mai ieftin daca va comandati voi ce trebuie de la reprezentanta. Cine are nevoie, la Kawasaki in limita timpului disponibil, va fac cheia pe gratis. Imi trebuie doar o cheie burta OEM si cheia rosie. Pot sa fac si sa nu mai mearga cheile pierdute. Cine are nevoie, pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In nici un caz Cora. Mi-a cerut 150 roni doar pentru taiat cheia(vezi doamne ca e cu cip----nu conta ca eu vroiam doar taiatul ca imi rezolvam eu cipul) si cand m-am dus la un mosulet tehnologizat si mi-a facut-o cu 15 roni. Si am facut la el vreo 20 de chei de moto. Mosuletul e la Gorjului.

 

Si grija cei care copiaza chei cu cip. Pe langa faptul ca nu lucreaza cu chei originale, ci cu chei in care baga ei cipuri, mai si lucreaza foarte scump. Cel putin la Kawasaki iesiti mai ieftin daca va comandati voi ce trebuie de la reprezentanta. Cine are nevoie, la Kawasaki in limita timpului disponibil, va fac cheia pe gratis. Imi trebuie doar o cheie burta OEM si cheia rosie. Pot sa fac si sa nu mai mearga cheile pierdute. Cine are nevoie, pm.

Pai si mie pana sa ajung la cora mi s au spus tot felul de preturi de la 50-70 lei cu cheia mea.la cora cel de acolo cand a vazut ca am cheie mi a zis ca nu poate sa mi ia bani.nu era cheie cu cip. in fine.e de incercat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Normal ca are :)

 

Eu am taiat cheia (tot cu cip) la piata Crangasi cu 25 lei parca. In foarte multe alte locuri se practica preturi de japca, gen 70 -100 lei pentru taiat un cacao de cheie.

Doi la mana, preturile practicate de baiatul sus-mentionat (/index.php?/topic/674906-programez-chei-cu-cip-pentru-motocicletechei-si-cip-pe-stok/) sunt, cel putin dupa mine, suficient de mari incat sa merite sa pui manuta si sa-ti rezolvi singur treaba.

 

Am intrebat acu' ceva vreme cat ma costa sa copiez o cheie de Honda (cu HISS) - 3 milioane daca imi amintesc bine. Pe de alta parte, avem asa:

 

cheie blank: http://www.davidsilverspares.co.uk/parts/by-part-number/hpart_35121MASG01/ ~ 15 euro

taiat - 20-30 lei

programat:

Cu 50 de lei iti iei toate componentele de pe Maica Domnului si-ti faci singur cablul-minune....iar pana la preturile cerute e cale lunga :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...