Sari la conținut

Accident Carrefour Berceni


Bibi40k
 Share

Postări Recomandate

un prieten de-al meu a murit exact in acest fel tot din cauza unei doamne cu copil in masina . atunci a murit si copilul in urma impactului !

Baiatu' era din Chitila??

On topic : insanatosire grabdnica colegului!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal sunt ingrozit de atatea accidente. In fiecare zi (si nu exagerez) cand deschid facebook-ul sau motociclism e cate unul mort sau lovit. Trebuie sa facem ceva urgent pentru ca nu mi se pare normal. Trebuie facuta o campanie extrema pentru a evita asemenea situatii. Sanatate riderului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal sunt ingrozit de atatea accidente. In fiecare zi (si nu exagerez) cand deschid facebook-ul sau motociclism e cate unul mort sau lovit. Trebuie sa facem ceva urgent pentru ca nu mi se pare normal. Trebuie facuta o campanie extrema pentru a evita asemenea situatii. Sanatate riderului

Haideti sa haidem. S facem ceva! Nu vrei sa incepi tu primul? Man, ce naiba, ai dormit pina acum? Sint 1mil de masini numai in Bucuresti. Daca doar 10% nu respecta regulile elementare e circulatie, asta inseamna cam 100 000masini. Viata e scurta.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa de mult imi vine sa-mi cumpar o basculanta si sa trec prin intersectii/pe langa stradute ca trenul prin Dalga....

Cred ca toti visam ce vrei tu, problema e ca de la vis la realitate, e cale lunga. Eu cochetam cu ideea unui jipan masiv de prin anii 80-90, luat la citeva sute de euro, si sa intru in toti care se baga fara sa acorde prioritate. Usor, la viteza mica , o mica tamponare. Usor de zis, greu de facut. E mai usor sa mergi preventiv, ai sanse mult mai mari sa scapi intreg. Pe mine ma tin placutele la masina cu care fac 10 000km/an in Bucuresti, minim 50 000km, adica frinez foarte putin, cu toate ca sint mii de masini care ma obliga sa le arat semnul de m.u.i.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salut colegi. Eu sunt respectivul care a facut acest accident. Imi pare rau pentru ca raspund dupa o perioada indelungata de timp.

Eu sunt bine, sunt ok, momentan cu fieratanii prin picior, dar bine.

Le multumesc tuturor care au fost la locul accidentului si care m-au ajutat, in special Bibi40k pentru tot ce a facut pentru mine.

Patania s-a intamplat cam asa :Am facut stanga la intersectia cu Grand Arena, si logic eu mergeam pe banda 2. Am vazut-o pe respectiva femeie iesind de pe Intrarea Binelui (totusi, acolo este obligatoriu dreapta, ca sa nu mai zic si de semnul cedeaza trecerea) . Prostia cea mai mare a mea a fost ca am anticipat ca se baga in fata mea, dar nu am crezut-o in stare, mai ales ca se uitase la mine inainte sa se uita la copil.

Cand mai aveam vreo 20 de metrii, am vazut-o ca se baga... Eram "NU TE CRED ! " . Cu ultimele puteri, am tras de ghidon in stanga, ca sa intru in aripa ei si m-am pregatit de impact. Nu stiu cum mi-am rupt piciorul, ori la momentul impactului, ori am cazut pe el. Habar n-am.

Ideea a fost ca am vrut sa ma ridic ca sa ma duc sa ii sparg mufa, si o zic sincer. Cand am ridicat capul de pe asfalt m-am uitat la picior. L-am vazut intr-o parte. Nu stiam daca e rupt sau doar luxat, pentru ca nu stimteam nimic. Cand am incercat sa il misc, atunci a inceput durerea si agonia...

In fine, nu va mai plictisesc cu durerile mele. Cert este ca astept acum certificatul medico-legal ca sa o pot da in judecata. Nu o voi lasa sa scape ! Trebuie sa se invete minte.

Mentionez faptul ca sotul ei mi-a spus ca facea acelasi drum de 2 ani de zile. Adica de 2 ani de zile taia bulevardul ? Si nici un politist nu a vazut-o ? Dubios pot spune.

Cert este ca va multumesc tuturor celor care mi-au urat sanatate, acelasi lucru va pot spune si voua, si AVETI GRIJA COLEGI LA RATATII DIN TRAFIC ! Va urez sanatate tuturor si asfalt uscat si fara incidente ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la acest accident se punea problema ca i-a iesit masina in 5m in fata, si ca nu a mai avut ce face. Asta cu aparitia in 2m e cea mai uzitata scuza, se intimpla, dar destul de rar, insa accidentele se intimpla non stop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locuiesc si eu in zona si confirma ca e o zona f pacatoasa. Centrul ala comercial e pus asa aiurea incat la ambele iesiri exisa risc maxim sa calce unul dunga continua sau sa nu se asigure. Sunt multi care se baga la plezneala, fara sa vada, mizand pe faptul ca o sa ii fereasca altii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...