Sari la conținut

Exista Scoala Moto pentru Copii ?


LucianU
 Share

Postări Recomandate

Salutare. In dorinta de a face ceva pentru ai mei nepoti care sunt morti dupa motocicleta , m-am gandit sa intreb daca stie cineva o scoala moto pentru cei mici.

As fi incantat sa-i vad cum cresc cu ghidonul in mana si sa invete din copilarie , ca poate cine stie cum se lipeste de ei si fac si performanta din asta.

Astept sugestii si sfaturi...

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu nimic concret...dar ai putea sa faci o vizita la ciolpani la circuitu` de cross poate acolo....sau sai inscrii la un club de cross dar trebuiesc sustinuti...sau la viteza dar destul de complicat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.micutulandreifilimon.com/

Pagina nu mai e actualizata, in schimb parintii sunt activi pe Facebook. Copilul are deja un palmares destul de bogat, are ceva premii la concursuri nationale si internationale. Poate stiu ei sa te indrume mai bine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu nu ma atrage eu nu o prea inteleg...dar ma rog fiecare le stie pe ale lui....important este ca, capii sa invete sa mearaga pe motoreta mai putin conteaza ca e off sau on road...oricum ptr ei asta e ultima problema...ma rog poate este vb si de partea finaciara....as mai avea o idee ...investetste intr un mini cross si te duci in poligon si platesti un instructor...sau o poti face chiar tu....bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca se strang ceva pustani deja pe poligonul de la coclau, unde-l duc si eu pe fi-miu (dar momentan am ramas in urma cu revizia la mobrisca lui)

 

Personal consider mai sigur, pe cat posibil, dar si mai educativ mersul offroad, pentru copii. Poti sa-mi dai pm daca vrei sa vii impreuna cu nepoteii, sa vezi cum sta treaba, in aprox 2 saptamani iesim si noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...

prieteni am si eu nevoie de ajutor

 

Am nevoie de un club moto pentru copi aproape de suceava. Ciolpani este foarte departe si eu sunt din suceava si am nevoie macar de unul apropiat de Iasi.

CHIAR AM NEVOIE baiatul meu este inebunit si chiar am nevoie                                 astept sugestiile voastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...