Sari la conținut

Expoziție de motociclete de epocă


retromotor
 Share

Postări Recomandate

Sunt motociclete funcţionale pe care proprietarii şi le doresc cu urmele de vopsea (patina) rămase, de ex Zundapp-ul EM249 va putea fi admirat în mers pe 30 august, la 2 roţi istorice.

Acolo unde, Radu, te aştept cu japo sau cu MZ-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sunt motociclete funcţionale pe care proprietarii şi le doresc cu urmele de vopsea (patina) rămase, de ex Zundapp-ul EM249 va putea fi admirat în mers pe 30 august, la 2 roţi istorice.

Acolo unde, Radu, te aştept cu japo sau cu MZ-ul.

voi veni sigur, sper doar ca voi avea de ales cu care pana atunci :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Spune-ne unde sa cetim, si o sa citim. Spune-ne unde sa mai sapam pe net si vom sapa. Lumineaza a noastra minte, lucruri bune in privinta restaurarilor sa invatam, perfectionismul ne caracterizeaza...

Stai linistit, nu a citit in viata lui nimic... nu stie nici sa scrie... restul este no comment! Doar un retard poate face abstractie de puterea financiara intre un neamt si un roman sau sa nu inteleaga ca batranele motoare au facut si fac in continuare mii de km(evident cu reparatiile necesare). Ca apoi, dupa doua postari tot el sa scrie:..."imi fac mea culpa si recunosc ca am formulat gresit"... Ce sa intelegi din asta?

De DEX nici nu a auzit, iar daca-i dai citatul cu copy paste la ce inseamna restaurare sau ce inseamna reconditionare, tot nu va intelege... e prea mult pentru el, acolo nu sunt poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ați reușit să mă faceți să-mi doresc să merg la mall:) ... și mai ales... să nu-mi pară rău după.

Superbe exemplarele. Niște bijuterii încărcate de istorie, o istorie pe care o simți de cum te apropii de ele și care răzbate din fiecare nit, piuliță sau pată pe vopsea.

Felicitări celor care au investit timp și suflet (nu mai vorbesc de fonduri) în restaurarea lor și felicitări celor care au reușit să organizeze expoziția.

 

Sper să nu poluez prea tare topicul, probabil pasionații de motociclete clasice au citit deja numărul pentru luna iunie al "Classic Bike Guide". Acolo am găsit multe idei și recomandări utile (din păcate revista nu oferă și timp). Pentru cei care n-au apucat s-o vadă am pus-o în scribd http://www.scribd.com/doc/226448552/Classic-Bike-Guide-2014-06-Jun sau dacă vrea cineva o pot pune pdf într-un dropbox.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faine poze. Dacă nu-i cu supărare (rog P.M. dacă nu ești de acord), o să le preiau pentru realizarea materialelor RCR.

 

În altă ordine de idei, dacă nu ați vizitat expoziția, grăbiți-vă.

Joi, 05.06.2014, ora 2200, expoziția va lua sfârșit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mâine seară, de la 2000 - 2030, ne vedem mai mulți iubitori de motociclete vechi în Sun Plaza. Dacă vreți să ne vedem la o ultimă vizionare, urmată de un ceai / suc sau o bere (de la 2200 unii trecem la muncă), vă aștept. Eventual, dacă nu dați de noi, dați un telefon la 0723565973.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fost,vazut,placut

 

.

salut bai fratilor daca pozele astea sunt cu motocicletele de la expozitia din sun plaza nu e corect. eu am batut drumul de la brasov ca sa le vad chiar la deschidere si astea nu erau deci se pare k am pierdut si ii rog pe organizatori sa anunte daca pe perioada desfasurarii expozitiilor se mai pot aduce si lte modele in afara de cele ce sunt prezente la deschidere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Nu a mai fost adus nici un model in plus dupa deschidere. Toate au fost aranjate cu o noapte inainte de deschidere. Erau impartite in diferite grupuri prin tot Mall-ul si asa au ramas pana pe la 22 astazi.

 

Ale mele au ajuns acasa in sfarsit acum 30 de minute. Abea astept sa ma plimb maine putin daca nu ploua :D

Editat de TudorG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut bai fratilor daca pozele astea sunt cu motocicletele de la expozitia din sun plaza nu e corect. eu am batut drumul de la brasov ca sa le vad chiar la deschidere si astea nu erau deci se pare k am pierdut si ii rog pe organizatori sa anunte daca pe perioada desfasurarii expozitiilor se mai pot aduce si lte modele in afara de cele ce sunt prezente la deschidere

 

Asta e o glumă sau e pe bune?

 

 

 

Mulțumesc celor care au participat, atât în calitate de expozanți cât și vizitatorilor. Vă aștept la manifestările viitoare ale RCR - Secția Moto.

 

Câteva din fotografiile de la dezinstalarea expoziției.

post-263-0-42025200-1402151826_thumb.jpgpost-263-0-21346300-1402151831_thumb.jpgpost-263-0-40766800-1402151836_thumb.jpgpost-263-0-17451500-1402151842_thumb.jpgpost-263-0-05618200-1402151846_thumb.jpgpost-263-0-71426100-1402151851_thumb.jpgpost-263-0-74328200-1402151856_thumb.jpgpost-263-0-79701400-1402151861_thumb.jpgpost-263-0-41259900-1402151822_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...