Sari la conținut

25.05, accident Calea Giulesti, in dreptul cimitirului..


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

In topicul de accidente gasesti si tipi care au vrut sa se bucure de libertatea de a trai,de a fi propriul stapan.

Unii inteleg gresit sensul de libertate.

Unii isi asuma riscuri cand nu e cazul. Subforumul accidente, in cea mai mare majoritate, contine cazuri de neacordare prioritate, incepatori inconstienti, si exagerare la depasirea vitezei minime. Depasesc viteza prin oras, dar in portiunile de drum libere, nu are sens sa ma opreasca simtul civic de a nu-i da suta+. Supravietuitor esti cand pastrezi distanta fata de cel din fata, incetinesti in intersectii, de orice tip, in orice caz, nu fixezi, sa stii sa franezi si sa te apleci in curbe. Stapanesti astea si poti face fata la toate provocarile.

Ce pot sa spun, e parerea mea, suferinta mea.

Fiti voi fericiti cu catusele la maini, eu nu pot fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ce ai vrut sa spui in primul post dar vezi ca in al doilea te-ai abatut putin de la filosofia ta.

 

Daca vrei sa ai placeri vinovate,vrei sa simti adrenalina o faci acolo unde chiar exista putin pericol,ce adrenalina e aia cand mergi cu 80 - 100 km/h pe un drum fara pericole fie el si in oras.

Ce descrii tu ca sentiment de "rebel" este de fapt un condus mai agresiv in zone in care nu esti in pericol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles ce ai vrut sa spui in primul post dar vezi ca in al doilea te-ai abatut putin de la filosofia ta.

 

Daca vrei sa ai placeri vinovate,vrei sa simti adrenalina o faci acolo unde chiar exista putin pericol,ce adrenalina e aia cand mergi cu 80 - 100 km/h pe un drum fara pericole fie el si in oras.

Ce descrii tu ca sentiment de "rebel" este de fapt un condus mai agresiv in zone in care nu esti in pericol.

pai e adrenalina pe care ti-o poti permite, daca vrei sa le mai incalci si maine. Nu m-am abatut, numai ca in al doilea am explicat mai bine la ce ma refeream. Sunt situatii diferite cand nu incalci regulile de frica politiei si cand nu le incalci de frica sa nu mori ca un prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, fiecare cu opiniile lui,probabil specifice varstei,dar as incheia acest schimb de opinii cu un "citat celebru"..."pai ori suntem golani ori nu mai suntem..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vreunul pe aici cu o moto cu mai mult de 100cp care nu a fugit macar odata de militie?

 

 

spre rusinea unora, nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF topic: inseamna ca nu stii ce facea Bota.

Ba stiu dar nu merita sa amintesc, pentru ca si el a fost turnat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...