Sari la conținut

25.05, accident Calea Giulesti, in dreptul cimitirului..


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Salut, aseara in jur de 20.30 a avut loc un accident in dreptul intrarii in cimitir. Mobra era un ss negru, linga ea se afla Salvarea, Politia si vreo doua mobre (probabil amici cu cel accidentat). Pilotul nu era, erau doar geaca si casca lui, ambele linga motorul cazut.

Stie cineva ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am oprit eu aseara langa motor, la 2 ore, dupa ce s-a petrecut incidentul si am vorbi cu un tip care parea sa fie ceva prieten cu ghinionistul.

Un taxi de pe sensul opus a intors in scurt.....clasic.

Motociclistul a scapat cu cateva julituri, motorul a luat foc.I-a ars toata fata,far,bord aripa,restul arata destul de bine pentru tumba pe care ar fi facut-o .

Nasol este ca motociclistul nu avea RCA

A.... motorul era un Ninja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea conteaza ca nu avea RCA, in sensul ca va lua doar amenda pentru lipsa RCA-ului. Mai grav ar fi fost daca s-ar fi petrecut accidentul din vina lui, ca ar fi fost bun de plata pentru reparatii...

 

Nu-mi dau seama cum au unii curaj sa iasa pe strazi fara actele in regula, dar na... probabil ca in cazul unora pasiunea bate ratiunea.

Editat de smar2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am actele inregula doar sa fiu sigur ca daca da un (cuvant urat) peste mine imi repara fierul....dar inrest ce rosr are sa ai actele inregula ca militia deabia asteapta sa iti i-a talonul ca ai boxa sau xenoane si permisul evident dc.....la ce imi tre acte cand nu opresc la militie ci prefer sa ma alerg cu ei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se dau unii smei....de parca toata lumea trebuie sa fuga de politie. Iti dai seama ce breaz este el ???? Jos palaria....

Sanatate riderului

Pai tre sa ai si motor capabil sa fuga de militie :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt ceva poze ?

 

 

Altfel sectiunea nu-si are rostul, nu? :D

 

Pai tre sa ai si motor capabil sa fuga de militie :))

 

 

Asa DA! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un SM in oras, dai fum oricui. In afara orasului nu e nimeni indeajuns de nebun incat sa fuga de politie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un SM in oras, dai fum oricui. In afara orasului nu e nimeni indeajuns de nebun incat sa fuga de politie..

OFF topic: inseamna ca nu stii ce facea Bota.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce sa ajungi in situatii in care trebuie sa fugi de politie ?

Deoarece este cel mai placut lucru de pe fata pamantului sa vezi fata unui militian (cuvant urat) in momentul in care nu opresti atunci cand iti face semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece este cel mai placut lucru de pe fata pamantului sa vezi fata unui militian (cuvant urat) in momentul in care nu opresti atunci cand iti face semn.

Daa, e plăcut să-i vezi cum trec încruntaţi că nu te-au prins şi tu îi priveşti din mulţime. (Balş, 2002)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daa, e plăcut să-i vezi cum trec încruntaţi că nu te-au prins şi tu îi priveşti din mulţime. (Balş, 2002)

E vreunul pe aici cu o moto cu mai mult de 100cp care nu a fugit macar odata de militie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea conteaza ca nu avea RCA, in sensul ca va lua doar amenda pentru lipsa RCA-ului. Mai grav ar fi fost daca s-ar fi petrecut accidentul din vina lui, ca ar fi fost bun de plata pentru reparatii...

 

Nu-mi dau seama cum au unii curaj sa iasa pe strazi fara actele in regula, dar na... probabil ca in cazul unora pasiunea bate ratiunea.

 

Astia despagubesc chiar daca pagubitul nu are RCA ? Stiam ca nu.

Pai tre sa ai si motor capabil sa fuga de militie :))

Merge si fara motor capabil, inainte nu opream nici cu scuterul, urcam pe trotuar si printre blocuri valea. De evitat strazile numai cu case. :D

Nu inteleg de ce trebuie neaparat sa fugi. In ghidul cum sa scapi de politie zice ca e recomandat sa mergi in continuare normal, daca fugi risti sa faci accident, oricum n-o sa te urmareasca.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce sa ajungi in situatii in care trebuie sa fugi de politie ?

deoarece sunt situatii in care te bucuri de libertatea de a trai, iar acest sentiment, temporar orbeste faptul ca nu, nu esti liber, si trebuie sa sclavagizesti sub colosul de legi, reguli si conduite. DAR,e viata ta, una doar, iar sentimentul de a ignora regulile doar ca sa te simti liber chiar pentru momente scurte, din punctul meu de vedere, infimizeaza orice responsabilitate de raspundere legislativa, penala. Da! am facut asta, am depasit viteza legala, am depasit pe dreapta, dar la dracu daca n-a meritat sa fiu al meu stapan. Totul atata timp cat nu deranjezi celelalte persoane participante la trafic, acum ca se sperie si scapa putin in pantaloni cand treci pe langa... se mai intampla :) :P

p.s. sunt constient de cele 2 verbe inexistente, improvizate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In topicul de accidente gasesti si tipi care au vrut sa se bucure de libertatea de a trai,de a fi propriul stapan.

Unii inteleg gresit sensul de libertate.

Editat de gabic 72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...