Sari la conținut

Weekend pe circuitul de la Tg. Secuiesc 7 - 9 Iunie


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 340
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu as vrea sa ma duc in we 28-29 Iunie. Am inteles ca se fac unele cursuri de abordare a virajelor.

Cazarea se poate face la motelul aflat in incinta circuitului (100lei/camera), iar taxa de intrare este de 100 lei pe zi.

Ca si pista, am inteles ca ar fi undeva intre Amckart si Tg Secuiesc ca dimensiune si calitatea asfaltului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am facut consumul pentru iesirea trecuta ,in prima faza eram suparat ca nu am dat 1 trip de la 0 si nu stiam cu cat am inceput etc...insa am gasit solutia cu camera de filmat pentru ca am inregistrat toate intrarile ,ma interesau oricum prima si ultima ... am facut imediat diferenta :

Km efectuati 122

am alimentat momentan 7.8L insa mai intra putin,am mai pus din burta 2.2L sa fie... cu toate nu o sa mai intre atat ,sa zicem ca am consumat 10L

Avand in vedere faptul ca am auzit numai valori astronomice dupa resoftare ma declar multumit cu o medie de 8.2, nu conteaza fie ea si 9 sa zicem ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai cum sa faci 8.x litri/100km pe pista de la Secuiesc, cu a 2-a, nu te imbata cu apa calda.Eu am mers pe Amckart cu 954, 600RR, R1/2000, R6/tunata la 130cai, R1 2007. Nici una nu scade sub 10/%. Se merge numai cu a 2-a, se frineaza de cel putin 3 ori . R1-ul meu mergea stoc cu 10-12% neresoftat, resoftat consuma identic la pista, indiferent de pista. La Amck, Selena, Secuiesc consuma cam 11%. Doar la Slovakiaring ajunge la 15%, acolo sint linii drepte lungi, se merge turat.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dai cuvantul meu ca atat a fost ,am inceput cu 16722 am terminat cu 16844(am mai verificat akm km'),inseamna ca nu am tras tare in toate sesiunile cine stie...o sa repet si data viitoare, nu ma deranja sa zic nici 9 -10 insa deja incepeam sa mint,nu-mi era rusine sa zic ca a consumat nici 12,13 daca asa era...,poate e o greseala pe undeva,o sa repet si o sa vad ,insa nu cred,o pun pe seama mersului 1:09... poate daca o sa trag mai tare o sa creasca ,DaDoamne!

» Post actualizat in 30 Jun 2014 17:57

in luna mai am consumat mai multi L 12-13 (mint,nu stiu ex cat am alimentat dupa ) stiu sigur ca eram pe rosu cand am fost la peco,insa am facut si mai multi km ,maine o sa ma uit cand ajung la munca si o sa vad ex insa acum nu stiu daca am prima sesiune,am stat mai mult pe circuit fiind singuri ne-am "la fait" :),eram doar curios de consum,acum o sa fiu mai atent sa vad daca a fost o greseala pe undeva

» Post actualizat in 30 Jun 2014 18:00

o sa fiu mai atent,mersi Bogdane

» Post actualizat in 30 Jun 2014 19:03

am pregatit bidonul de 5L pt maine sa-l umplu cu benzina sa vad daca chiar mi se pare ca mai intra mai putin de 3L si cat o sa fie ex,am avut doar 50ron care erau in acte ca puneam pana-n gura de atunci , o sa revin cu info

post-33534-0-85605700-1404154974_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...