Sari la conținut

Cilindru 125cc


Postări Recomandate

Salut.

Presupunand ca vrei sa pui pe mobra din profil.Exact in aceeasi dilema am fost si eu,sa pun un set mai mare pe o mobra de 50cc.

-capacitatea cilindrica e prea mare,nu mai stiu exact,daca retin bine dar mi-a zis cineva ca nu intra in cadru sau suport.Sper sa nu fii inteles eu gresit.

-nu cumperi cilindru si doar atat,ai nevoie de carburator,piston,ambielaj.nu stiu sigur dar si filtru,daca vrei sa scoti ce e mai bun din mobra.

Ca sa fiu on-topic,nu imi aduc aminte sa fi gasit set de 125cc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cat crezi ca o sa reziste motorul?ambielajul are primul de suferit nefiind proiectat sa reziste la o forta asa mare,plus ca iti trebuie alta chiulasa.nu se merita investitia mai bine iti iei un motor de 125.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista pentru 49cc set motor de 125cc. Ce rost ar mai avea motoarele de 125 daca poti sa pui setul si gata. Daca ai gasi la noi in tara un set motor de 110cc , ti-ar trebui , cum au zis si colegii: alt ambielaj , alt carburator, alt filtru de aer, alta toba + frezate carterele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si daca as pune un set de 80cc ( http://piese-scutere-jony.ro/products.php?315 ) ar mai trebui sa schimb ambielajul? carburatorul nu cred ca trebuie schimbat deoarece ii schimb doar jiglerele, pun mai mari..

merge de 80....stresul e mai mare pe ambielaj..dar rezista...e cel mai intalnit kit pe motoarele de 50...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand treci la 70 cc ( 80 e doar la scuterele china ) schimbvi obligatoriu carburator ( cu unu mai mare ) ambielaj si anulezi pompa de ulei i bagi ulei in benzina ! A da set-ul de 70 nu vine cu chiuloasa deci ori o maresti pe cea de 49 ori iti iei una de 70 ! Si deasemenea o toba pe masura ca sa fie treaba treaba ! Bafta

 

P.S: Nu exista 125 pentru 49 trezeste-te !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca nu schimb carburatorul si schimb doar jiglerele, pun mai mari, nu e tot una? cand l-am luat avea un jigler mai mare si lua prea multa benzina si se ineca, am pus unul mai mic si merge perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie schimbat carburatorul...doar jigloare....scoate bujia din cand in cand si verifica culoarea....asa vei sti care setare e optima...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...