Sari la conținut

Cum pot face o janta cu spite sa fie tubeless ?


Postări Recomandate

Dupa cum spune si titlul as vrea sa imi fac janta de la motocicleta tubeless ea fiind cu spite . se poate face asa ceva ? Multumesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spune si titlul as vrea sa imi fac janta de la motocicleta tubeless ea fiind cu spite . se poate face asa ceva ? Multumesc :D

Se poate ... Stiu ca e o banda speciala care se lipeste peste niplurile de la spite, apoi pui direct cauciuc tubless.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate ... Stiu ca e o banda speciala care se lipeste peste niplurile de la spite, apoi pui direct cauciuc tubless.

si unde pot gasi asa ceva ? :)) sau eu am auzit ca ar merge astupate gaurile acelea de la spite cu un silicon mai bun :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa o faci tu cu mana ta si crezi ca este cam scumpa banda respectiva poti incerca cu un silicon de acvariu sau teocol , siliconul de acvariu este facut in asa fel incat sa nu se contracte (asta fiind buba la siliconul obisnuit), se gaseste pe la magazinele de bricolaj si nu este exagerat de scump 10-20 de lei/tub.
teocol gasesti la cei care fac geamuri termopan , dar nu stiu daca se contracta sau nu si nici pret nu stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu tubeless la spite, de 2 ani 15 mii km si nici o atm pierduta :) Cauta userul Bogdan Harea si poate te ajuta, cu mine a fost foarte amabil.

 

post-18773-0-94802300-1402178090_thumb.jpg

post-18773-0-69378800-1402178101_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti asa ceva pe la magazinele cu piese enduro sunt in jur de 100e bucata dar nu stiu daca se face si pe alte dimensiuni in afara de 18'-19'!!! Editat de pury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu tubeless la spite, de 2 ani 15 mii km si nici o atm pierduta :) Cauta userul Bogdan Harea si poate te ajuta, cu mine a fost foarte amabil.

I-am lasat un mesaj domnului harea , multumesc !

 

daca vrei sa o faci tu cu mana ta si crezi ca este cam scumpa banda respectiva poti incerca cu un silicon de acvariu sau teocol , siliconul de acvariu este facut in asa fel incat sa nu se contracte (asta fiind buba la siliconul obisnuit), se gaseste pe la magazinele de bricolaj si nu este exagerat de scump 10-20 de lei/tub.

teocol gasesti la cei care fac geamuri termopan , dar nu stiu daca se contracta sau nu si nici pret nu stiu

Cred ca ar merge si un silicon de acoperis ,presupun ca are aceleasi principi ca cel de acvariu :-?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am lasat un mesaj domnului harea , multumesc !

 

Cred ca ar merge si un silicon de acoperis ,presupun ca are aceleasi principi ca cel de acvariu :-?

nu stiu , ideea este sa specifice pe tub ca nu se dilata sau contracta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

×
×
  • Creează nouă...