Sari la conținut

Honda Transalp 2011


Postări Recomandate

Daca ma puteti ajuta cu niste pareri v-as multumi tare mult

Am prins o oferta la o Honda Transalp de 700 din 2011 cu 5.5k Km la bord cunosc proprietarul

intrebarile mele :)

Fiabilitate ....? Consum(regim normal de croaziera 90-110)? Confort?

si sa ma lamuriti daca 4000Euro este un pret decent ?

 

Multam !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la banii si anul ala de fabricatie, ce mai stai pe ganduri??!

un singur lucru pot sa-ti mai recomand: sa nu fi stat mobra pe tusa o perioada foarte lunga. Uita-te sa nu fie ruginit rezervorul pe interior (daca nu l-or fi facut din plastic intre timp).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din toamna anului trecut sunt proprietarul unui XL700VA din 2009. Am facut aprox. 7500-8000 de km cu mobra pana acum, dintre care 5000 acum vreo cateva saptamani (detalii aici).

Nu mai sunt in tema cu preturile, asa ca nu ma pot pronunta daca e afacere sau nu. Tinand cont ca una noua e 7000, si ca asta are doar 3 ani si 5500 de km, as zice ca da.

Consumul la viteza indicata pe vitezometru de 100 - 120 e in jur de 4,2-4,3 la suta. Pana la viteza asta se merge bine, dupa e din ce in ce mai dificil d.p.v. al comfortului. Motorul vibraza din ce in ce mai mult cu cresterea vitezei si se simte in ghidon si picioare. Am mers pentru scurt timp cu 170-180 km/h pe autostrada, dar e extrem de instabila.

Mobra mea are 18000 de km, deci nu ma pot pronunta la capitolul fiabilitate. Net-ul spune ca e motorul de pe Deuville NT700V si ca acesta ar fi fiabil. E o problema deschisa pentru mine.

 

Mai sus e cineva iti indica un DL V-Strom. Am avut V-strom si e o mobra foarte buna, ca motor si cutie e o clasa peste XL700. Comfortul e relativ acelasi pentru gabaritul meu si al partenerei. Franele, datorita ABS-ului si sistemului combinat sunt mai bune pe XL700.Alegerea intre cele doua tine strict de preferintele fiecaruia. Am mai dat acest sfat: eu intre un V-Strom fara ABS si XL700 cu ABS as alege XL-ul. Intre ambele cu ABS sau ambele fara, as alege DL-ul.

Daca mai ai intrebari, baga si in masura in care ma pricep iti raspund.

MM

Editat de biohazardousguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...