Sari la conținut

Furtune Frina


Saracie
 Share

Postări Recomandate

Si eu trebuie sa imi fac.Cabluri de acceleratie +cablu de ambreiaj.Ala de frana poate reusesc sa il lungesc cu o conducta de presiune de cupru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu trebuie sa imi fac.Cabluri de acceleratie +cablu de ambreiaj.Ala de frana poate reusesc sa il lungesc cu o conducta de presiune de cupru.

 

 

merge si cu d"astea...?

da...nu ii periculos...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge si cu d"astea...?

da...nu ii periculos...?

 

De ce sa fie periculos?Doar este o conducta de presiune.Oricum eu am ideea in cap dar nu stiu daca o sa reusesc sa o pun in aplicare,chiar daca nu ar fi extraordinar de greu.Eu am dublu disc pe fata.Din pompa de frana iese un furtun care intra intr-un reductor cu doua iesieri pentru cele doua etriere.Din reductor vreau sa trag in sus conducta de cupru catre pompa de frana cat este nevoie sa completeze lungimea ghidonului.Vom vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ideea este foarte simplaUite ,am schitat cu albastru cum ar fi teoretic conducta.Distanta aia de la pompa de frana care se afla pe ghidon pana la reductor este acoperita de furtunul de frana original.Eu vreu sa schimb ghidonul cu unul mai inalt.Las furtunul pe cre il am,il mut pe ghidon sus si distanta care ramane pana la reductor va fi conducta metalica,care va avea un model discret si frumo si va fi polisata.Prinderile intre furtun si conducta le fac cu filet cu suruburile gaurite originala.

post-7907-1165265306_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca o sa arate cam naspa...

dar ma duc sa fac o intrebare la un atelier de specialitate...

ca nu mai am rabdare pina ce am sa gasesc pe cineva care sa imi faca furtunela cum vreu...

Ar trebui sa ne dai niste date ,in primul rand cat de lung iti trebe ,nu este un tip de motor care are asa de lung furtun de ce ai tu nevoie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

in sfirsit...am comandat si azi am avut placerea sa le iau din vama...abia astept sa le pun...si sa dau o tura...ca am disperat...

am o intrebare...la ambreiaj cum se face aerisire...?

merci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

in sfirsit...am comandat si azi am avut placerea sa le iau din vama...abia astept sa le pun...si sa dau o tura...ca am disperat...

am o intrebare...la ambreiaj cum se face aerisire...?

merci...

 

ce ai luat si cat au costat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...